Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Machine Gun Kelly

Machine Gun Kelly

Machine Gun KellySzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
34 lata
data urodzenia:
22.04.1990
miejsce urodzenia:
Houston (Teksas), Stany Zjednoczone
dyscyplina:
muzyk, aktor, producent muzyczny
social media:

Opis

Machine Gun Kelly (Colson Baker) to amerykański muzyk oraz aktor. Mimo bardzo dużego doświadczenia muzycznego oraz filmowego cały czas uważany za artystę młodego pokolenia, a to głównie za sprawą tego, iż urodził się 22 kwietnia 1990 roku w Houston (Teksas). Specjalizuje się w tworzeniu muzyki rap/hip-hop, ale też pop punk i pop. W branży muzycznej aktywny od 2006 roku. Potrafi grać na gitarze i stawia na ciągły rozwój własnej kariery, na wielu frontach.

Machine Gun Kelly - początki oraz krótka historia

Machine Gun Kelly już od najmłodszych lat podróżował po całym świecie. Mieszkał m.in. w Niemczech i Egipcie, USA. To pozwoliło mu się ukształtować jako artyście. Dobrze wiedział, jaką ścieżką zawodową chce podążać i miał na siebie plan - muzykę. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, iż muzyk ukończył Shaker Heights High School. Jego muzyczne początki nie były oczywiście najłatwiejsze, a wszystko ruszyło na dobrą sprawę w 2008 roku (mixtape o nazwie "Homecoming"). Większe możliwości przyniosło mu podpisanie kontraktu z wytwórniami muzycznymi Bad Boy oraz Interscope. Od tej pory wszystko potoczyło się błyskawicznie, a muzyk stał się jedną z bardziej popularnych postaci muzycznych w Stanach Zjednoczonych.

Dyskografia (dotychczasowy dorobek muzyczny)

Jak już zostało wspomniane, jego pierwszy mixtape został wydany w 2008 roku i nosił nazwę "Homecoming". Potem pojawiło się jeszcze kilka innych, a mianowicie: "100 Word and Running" (2010), "Lace Up" (2010), "Est 4 Life" (2012), "Black Flag" (2013) i "Fuck it" (2015). Jeśli chodzi o longplaye trzeba wspomnieć o takich krążkach, jak:

 • "Lace Up" (2012),
 • "General Admission" (2015),
 • "Bloom" (2017),
 • "Hotel Diablo" (2019),
 • "Tickets to My Downfall" (2020),
 • "Mainstream Sellout" (2022).

Dochodzą do tego dwa mini albumy: "Half Naked And Almost Famous" (2012) i "BINGE" (2018). Jego albumy muzyczne dobrze się sprzedają, więc nic dziwnego, że jest tak ceniony przez swoich wiernych słuchaczy i chętnie zapraszany do Polski. 

Filmografia (występy w produkcjach filmowych i serialowych)

Machine Gun Kelly postanowił postawić nie tylko na muzykę, ale też na występy w produkcjach filmowych i serialowych. To przyniosło mu międzynarodową sławę, a artysta udoskonala swoje umiejętności i dostarcza sobie nowych wyzwań. Jego dotychczasowa filmografia prezentuje się następująco:

 • "Beyond The Lights"
 • "The Land"
 • "Punk's Dead: SLC Punk 2"
 • "Nerve"
 • "Viral"
 • "Roadies"
 • "Birdbox"
 • "Captive State"
 • "Big Time Adolescence"
 • "The Dirt"
 • "Power"

Jest tego naprawdę sporo, a nie jest to zapewne ostatnie słowo ze strony utalentowanego artysty, który ceni sobie nowe doświadczenia życiowe oraz nieszablonowe przygody. 

Powiązani artyści i współpraca

W trakcie swojej wieloletniej kariery muzycznej Machine Gun Kelly współpracował już z wieloma popularnymi artystami oraz grupami muzycznymi. Chodzi głównie o: DMX, Bone Thugs-n-Harmony, Waka Flocka Flame, Kid Ink, Puff Daddy oraz Linkin Park

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak się nazywa i czym się zajmuje Machine Gun Kelly ?
Łatwo można wywnioskować, że Machine Gun Kelly to pseudonim sceniczny. Tak naprawdę artysta nazywa się Colson Baker. Amerykański raper pochodzi z Houston i występuje też w produkcjach filmowych i serialowych.
Jakie albumy muzyczne ma na swoim koncie Machine Gun Kelly?
Machine Gun Kelly ma na swoim koncie takie albumy muzyczne, jak: "Lace Up", "General Admission", "Bloom", "Hotel Diablo", "Tickets to My Downfall" oraz "Mainstream Sellout". Ten ostatni krążek pojawił się na rynku w 2022 roku.
Z jakimi wytwórniami muzycznymi kojarzony jest Machine Gun Kelly?
Machine Gun Kelly jest kojarzony z dwiema wytwórniami muzycznymi: Bad Boy oraz Interscope.
Z kim współpracuje/współpracował Machine Gun Kelly?
Machine Gun Kelly współpracuje/współpracował z m.in. z DMX, Bone Thugs-n-Harmony, Waka Flocka Flame, Kid Ink, Puff Daddy oraz Linkin Park.
W jakich polskich miastach występował Machine Gun Kelly?
Machine Gun Kelly występował m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku oraz Krakowie.

Fani lubią też

Zobacz też