Florence and the Machine

Florence and the Machine

Florence and the Machine to brytyjski zespół założony w 2007 roku grający indie rock. W 2011 nominowano go  do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy Nowy Artysta.

Początki zespołu Florence and the Machine 

Pomysł stworzenia nazwy zespołu Florence and the Machine był żartem wokalistki. W 2006 roku Florence Welch razem  z Isabellą Summers występowały  pod nazwą Florrible + Misrabella, a następnie Florence Robot/Isa Machine, ale doszła do wniosku, że nazwa jest zbyt długa. 

Debiutancka płyta Lungs

Debiutancki płyta "Lungs" wyprodukowany przez Jamesa Forda, Paula Epwortha, Steve’a Mackeya oraz Charliego Hugalla. Większość materiału na płytę została napisana jako odpowiedź wokalistki na zerwanie z byłym chłopakiem. 

 

Płyta Florence and the Machine osiągnęła wielki sukces, i przez wiele tygodni nie schodził z list przebojów na całym świecie. Single "Kiss with a Fist" oraz "Dog Days Are Over" zostały świetnie przyjęte przez krytyków oraz publikę. Florence Welch jest charyzmatyczną wokalistką o niesamowitym głosie co pokazała na krążku.

 

Zespół łączy soulowy styl śpiewania z alternatywnym rockiem. Kolejną płytą był krążek "Ceremonials" wydany w 2011 roku, a później "How Big, How Blue, How Beautiful" opublikowany w 2015. 

Członkowie zespołu Florence and the Machine

 • Florence Welch - wokal
 • Isabella Summers - klawisze
 • Robert Ackroyd - gitara
 • Mark Saunders - gitara basowa
 • Christopher Lloyd Hayden - perkusja
 • Tom Monger - harfa
 • Rusty Bradshaw - fortepian
 • Valdís Þorkelsdóttir, Sigrún Jónsdóttir, Björk Níelsdóttir - sekcja dęta, wokal wspierający
 • Lucy Potterton, Roo Savill - wokal wspierający

Florence and the Machine koncerty w Polsce

Zespół wielokrotnie występował w Polsce. Koncert Florence and the Machine odbył się między innymi w łódzkiej Atlas Arenie. Wydarzenia za każdym razem przyciągają dużą rzeszę fanów., ze względu na wielką charyzmę oraz wspaniałą oprawę koncertów. 

 

Źródło zdjęcia: Universal Music Polska

Florence and the Machine - Często zadawane pytania

 • Zespół Florence and the Machine powstał w 2007 roku w Londynie.
 • Zespół Florence and the Machine tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak rock alternatywny, indie rock oraz pop/rock.
 • Obecnymi członkami zespołu Florence and the Machine są Florence Welch, Robert Ackroyd, Loren Humphrey, Isabella Summers, Tom Monger, Aku Orraca-Tetteth, Dianne Douglas, Hazel Mills oraz Cyrus Bayandor.
 • Pierwszym albumem zespołu Florence and the Machine jest "Lungs", którego premiera miała miejsce 6 lipca 2009 roku. Płyta znalazla się na 2. miejscu listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii, gdzie również uzyskała status platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie 900.000 egzemplarzy.
 • Zespół Florence and the Machine w Polsce po raz pierwszy wystąpił 2 czerwca 2018 roku podczas Orange Warsaw Festival. Następnie 15 marca 2019 roku wystąpił w łódzkiej Atlas Arenie.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Florence and the Machine
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/