Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Piqued Jacks

Piqued Jacks

Piqued JacksSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Buggiano, Włochy
dyscyplina:
Zespół indie rock oraz rocka alternatywnego
social media:

Opis

Piqued Jacks to utworzona w 2006 roku w Buggiano włoska grupa muzyczna, specjalizująca się w dwóch głównych gatunkach – indie rock oraz rock alternatywny. Zespół miał też styczność z funk rockiem i punk rockiem.

W składzie Piqued Jacks występują Andrea Lazzeretti (wokal i instrumenty klawiszowe), Tommaso Oliveri (perkusja), Marco Sgaramella (wokal wspierający, gitara) oraz Francesco Bini (gitara basowa i wokal wspierający). W przeszłości do zespołu należeli też Francesco Cugia, Matteo Cugia i Damiano Beritelli.

Zaczęło się od czterech EP-ek

Artyści z włoskiej grupy Piqued Jacks na początku swojej działalności postanowili podążać przez muzyczny rynek małymi kroczkami. Jak to wyglądało w praktyce? Zanim zdecydowali się na wydanie albumu studyjnego, wypuścili aż cztery EP-ki. Wśród nich znalazły się:

 • „Tight-Mess” z 2008 roku,
 • „Momo the Monkey” z 2010 roku,
 • „Brotherhoods” z 2011 roku,
 • „Just a Machine” z 2013 roku.

Szczególnym zainteresowaniem ze strony słuchaczy cieszyła się zwłaszcza ostatnia EP-ka, na której umieszczono sześć utworów – „Welcome to the Future”, „Blackie”, „Amusement Park”, „Tourist of an Apocalypse”, „My Kite” oraz „Youphoric?!”.

Rok 2015 – czas na wielki debiut studyjny!

Na studyjny debiut muzycy tworzący Piqued Jacks zdecydowali się w roku 2015. Wtedy też wypuścili na rynek album o nazwie „Climb Like Ivy Does” z takimi kawałkami, jak:

 • „Reign of Clouds”,
 • „Home Is Forever”,
 • „Romantic Soldier”,
 • „Shyest Kindred Spirit”,
 • „Only a Bridge”.

Popularność zespołu rosła, chociaż szczyt rozpoznawalności miał dopiero nadejść, m.in. na skutek zapraszania Piqued Jacks na rozmaite europejskie festiwale (w 2019 roku grupa świetnie poradziła sobie na Sanremo Rock Festival).

Kolejne albumy

Czy na jednym albumie studyjnym się skończyło? Jak można było się spodziewać, niekoniecznie. Artyści wydali jeszcze trzy inne krążki:

 • „Aerial Roots” w 2016 roku – z numerami w wersji akustycznej,
 • „The Living Past” w 2018 roku – m.in. z takimi utworami, jak: „Loner vs Lover”, „Eternal Ride of a Heartful Mind”, „Dusty Shelves” czy też „Being Hurt”,
 • „Synchronizer” w 2021 roku – „Golden Mine”, „Elephant”, „Call My Name”, „Every Day Special”, „Fire Brigade”, „Mysterious Equations”.

Po tych albumach, trudno byłoby przypuszczać, że miłośnicy rocka we Włoszech nie znaliby kapeli Piqued Jacks. Artyści cieszyli się rozpoznawalnością również w Polsce oraz Wielkiej Brytanii.

Występ na Eurowizji

Coraz większe sukcesy na włoskiej scenie muzycznej zaowocowały tym, iż Piqued Jacks dostali się na 67. Konkurs Piosenki Eurowizji w Liverpoolu, gdzie reprezentowali San Marino. Wystąpili w drugim półfinale z utworem „Like an Animal”, jednak nie udało im się dostać do wielkiego finału.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy założono zespół Piqued Jacks?
Grupa Piqued Jacks została założona w 2006 roku we włoskim Buggiano. Zespół tworzy muzykę zaliczająca się do gatunków indie rock oraz rock alternatywny.
Kto znajduje się w składzie włoskiego zespołu Piqued Jacks?
We włoskiem zespole Piqued Jacks występują Andrea Lazzeretti, Marco Sgaramella, Tommaso Oliveri oraz Francesco Bini.
Jakie albumy studyjne wypuściła na rynek grupa Piqued Jacks?
Artyści z Piqued Jacks wypuścili na rynek cztery albumy studyjne – „Climb Like Ivy Does” z 2015 roku, „Aerial Roots” (2016), „The Living Past” (2018) oraz „Synchronizer” (2021). Wcześniej wydali cztery EP-ki.
Jakimi utworami może się pochwalić zespół Piqued Jacks i w jakich konkursach brał udział?
Najpopularniejsze utwory zespołu Piqued Jacks to m.in.: „Like an Animal”, „Elephant”, „Loner vs Lover”, „Dusty Shelves”, „Fire Brigade” czy też „Golden Mine”. Artyści wystąpili m.in. w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji (reprezentując San Marino) i na Sanremo Rock Festival.

Fani lubią też

Zobacz też