Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta The Cure

The Cure

The CureOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

The Cure to brytyjski zespół rockowy założona w 1976 roku w Crawley. Początkowo zespół wykonywał punk rock, jednak z czasem członkowie zespołu wypracowali własny styl. W tej chwili ich muzyka określana jest jako rock alternatywny. Grupa uważana za jednego z prekursorów rocka gotyckiego.

Początek zespołu The Cure 

W 1976 roku Robert Smith razem z trójka szkolnych kolegów odbyli pierwszą próbę swojego amatorskiego zespołu Malice. Niedługo po tym skład grupy uległ zmianie. Nowymi członkami zespołu stali się Michael Dempsey, Robert Smith, Lol Tolhurst i Mark Ceccagno, którego niedługo po tym zastąpił Porl Thompson, uważany za najlepszego gitarzystę w Crawley. Zespól Malice wykonywał głównie covery takich artystów jak Jimi Hendrix czy David Bowie.

 

W 1977 roku Malice zmieniło się w Easy Cure, a ich muzyka była ukierunkowana na punk. Grupa wyróżniała się tym, że w czasie którym rządził agresywny punk stawiała przede wszystkim na melodię. Muzycy podpisali kontrakt z wytwórnią Ariola Hansa, jednak zerwali go w 1978 roku. W tym samym czasie w zespole pozostali już tylko Smith, Tolhurst i Dempsey, którzy zmienili nazwe na The Cure.

 

W 1978 roku podpisali umowę z Fiction Records. Artyści zadebiutowali też w radiu i wydali swój pierwszy singiel Killing an Arab. Utwór ten wzbudził wiele kontrowersji ale też zainteresował odbiorców. Inspirowany był twórczością Alberta Camusa.

The Cure koncerty i rozpad grupy

Lata 80. były ciężkie dla zespołu. Artyści mieli problem z narkotykami oraz wydali najbardziej mroczna w swojej karierze płytę - Pornography. Niedługo po tym podczas jednego z koncertu członkowie pobili się, a zespół się rozpadł. Odbudowali go pod koniec lat 80. nadając muzycę nową stylistykę. W tym czasie ich kariera nabrała jeszcze większego tempa, a bilety na koncert The Cure sprzedawano w bardzo szybkim tempie. Obecnie zespół tworzą Jason Cooper, Roberth Smith, Reeves Gabrels, Roger O'Donnell, Simon Gallup.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.
The Cure – muzyczne remedium

21.05.2024

RockMuzyka

The Cure – muzyczne remedium

Fani lubią też

Zobacz też