Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

LoveJoy

Sprawdź wydarzenia
LoveJoyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Lovejoy to młody brytyjski zespół grający muzykę indie rock, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Niebawem również ukaże się ich kolejny, trzeci już album. Dlatego też podpowiadamy, co warto wiedzieć o zespole Lovejoy. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Lovejoy – co to za zespół?

Zespół Lovejoy został założony w 2020 roku w miejscowości Brighton w Wielkiej Brytanii. W skład zespołu wchodzi 4 członków – wokalista i znana osobowość internetowa Wilbur Soot, gitarzysta Joe Goldsmith, basista Ash Kabosu oraz Mark Boardman, który jest perkusistą. Co ciekawe, przed dołączeniem do zespołu, jego wokalista zgromadził już w sieci bardzo dużą rzeszę fanów. Wszystko za sprawą muzyki, jaką tworzył i udostępniał w mediach społecznościowych oraz na swoim kanale na YouTube. Dorobił się on nawet własnej EP-ki "Maybe I Was Boring" oraz albumu "Your City Gave Me Asthma".

Powstanie zespołu

Po nagraniu swojej własnej płyty Willbur Soot dołączył do innego zespołu, gdzie poznał gitarzystę Joe Goldsmitha. I tak oto na początku 2020 roku obaj zaczęli rozmawiać o stworzeniu zespołu. Następnie dołączył do nich Ash, który grał na gitarze basowej. W dniu wejścia na nagranie do studio zatrudnili również perkusistę Marka Boardmana, który grał wtedy z Fiverr. Po nagraniu w studiu zdecydował się on jednak dołączyć do reszty składu – i tak oto ostatecznie powstał zespół Lovejoy, o którym robi się coraz głośniej!

Początek sławy

Mimo iż formalnie zespół powstał w 2020 roku, bardzo szybko zyskał on na popularności. Wszystko za sprawą mediów społecznościowych i działalności wokalisty kapeli. Wkrótce po oficjalnym założeniu kapeli, w maju 2021 roku zespół Lovejoy wydał swoją pierwszą debiutancką EP-kę, którą zatytułowano "Are You Alright?". Niedługo potem zespół zajął 10.  miejsce na liście "Billboard Emerging Artists Chart". W tym samym czasie wyszły aż 2 teledyski promujące ich nową płytę. Mowa o "One Day" i "Taunt"  z udziałem GeorgeNotFound. EP-ka ta zyskała ogromną popularność na Twitterze i YouTube, dzięki czemu znalazła się także na wielu międzynarodowych zestawieniach i listach przebojów. Piosenki Lovejoy zagościły m.in. na listach iTunes, Apple Music oraz prestiżowym UK Singles Chart.

Kolejne sukcesy muzyczne

Od początków swojego istnienia kapela gra połączenie brytyjskiego indie rocka i muzyki komediowej. W tekstach do ich piosenek często znajdują się bowiem wzmianki o polityce. Nie zmieniło się to także na drugiej EP-ce zespołu. Płyta "Pebble Brain" ukazała się 13 października 2021 roku i zawierała aż 7 utworów. Dzień po premierze płyty ukazał się też teledysk do piosenki "Model Buses". Kolejny, promujący ten album  teledysk do "It’s All Futile!" wyszedł już 19 października i zachwycił fanów muzyki Indie w UK. Warto również wspomnieć, że zgodnie z zapowiedziami w 2023 roku pojawi się kolejna, trzecia już płyta Lovejoy.

Inspiracje i wpływy muzyczne

Zespół Lovejoy to typowy przedstawiciel popularnej w Wielkiej Brytanii muzyki indie rock. W tekstach do swoich piosenek często poruszają temat miłości, dojrzewania oraz bieżącej sytuacji politycznej. Jak też sami członkowie zespołu mówią, inspiracje muzyczne czerpią od innych, brytyjskich kapeli rockowych. Na pierwszej z ich płyt słychać wyraźnie wpływy zespołów takich jak Arctic Monkeys i Two Door Cinema Club. Tym samym jednak zachowują swą unikalność, dzięki czemu stają się coraz lepiej rozpoznawalni.  

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy powstał zespół Lovejoy?
Zespół został założony w 2020 roku.
Skąd jest zespół Lovejoy?
Kapela powstała w Brigthon w Wielkiej Brytanii.
Kto należy do zespołu Lovejoy?
Zespół składa się z 4 członków. Należą do niego: Willbour Soot (wokalista), Joe Goldsmith (gitarzysta), Ash Kabosu (gitara basowa) i Mark Boardman (perkusja).
Co przed dołączeniem do zespołu Lovejoy robił Willbour Soot?
Przed powstaniem zespołu Lovejoy Willbour również zajmował się muzyką. Co więcej, nagrał on nawet EP-kę "Maybe I Was Boring" i wypuścił własny albumu "Your City Gave Me Asthma".
Ile płyt wydał zespół Lovejoy?
Lovejoy wydał dotychczas 2 EP-ki. Mowa o "Are You Alright?" (2021) oraz "It’s All Futile!" (2021). Zgodnie z zapowiedziami kolejna, trzecia już płyta zespołu a się ukazać w 2023 roku.

Fani lubią też

Zobacz też