Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Eros Ramazzotti

Eros Ramazzotti

Eros RamazzottiOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Eros Ramazzotti to włoski wokalista i twórca piosenek. Urodził się 1963 roku w Rzymie. Jest uznawany za jednego z najbardziej popularnych włoskich wokalistów.

Rozwój kariery muzycznej Erosa Ramazzotti

W dzieciństwie nauczył się grać na gitarze, a jako nastolatek zaczął pisać piosenki. Marzył o studiach w konserwatorium muzycznym, ale nie przeszedł egzaminu. W 1981 roku wziął udział w konkursie wokalnym, na którym wykonał skomponowaną przez siebie piosenkę. Tam został zauważony przez przedstawicieli nowo powstałej wytwórni DDD, z którą podpisał kontrakt. Przeprowadził się do Milanu, by zacząć nagrywać. Jego pierwszy singiel - „Ad un amico” nie odniósł jednak sukcesu. Przełom w karierze nastąpił dwa lata później, kiedy to zaśpiewał piosenkę „Terra promessa” na festiwalu w Sanremo. Zdobył tytuł najlepszego debiutanta, a jego utwór ukazał się w całej Europie.

 

W 1985 roku ponownie wziął udział w festiwalu z piosenką Una storia importante, która stała się hitem w wielu krajach Europy. W tym samym roku ukazał się debiutancki album artysty, zatytułowany Cuori agitati. Wydany rok później Nuovi eroi trafił na pierwsze miejsce list przebojów we Włoszech, Austrii i Szwajcarii.

 

Wydana w 1993 roku płyta Tutte storie została doceniona za oceanem, pokrywając się dwukrotną platyną w Stanach Zjednoczonych, a także platyną w Argentynie i złotem w Brazylii.

Pochodząca z 1996 roku Dove c'è musica pokryła się platyną między innymi we Francji, Szwajcarii czy Niemczech. Ogromny międzynarodowy sukces odniósł jego album Stilelibero z 2001 roku. Znalazł się tam duet z Cher - Più che puoi oraz hit Fuoco nel fuoco. Album pokrył się złotem lub platyną w 15 krajach świata.

 

Przez kolejne lata artysta utrzymywał się na fali popularności, a jego albumy niezmiennie pokrywały się złotem i platyną głównie w krajach romańskich i niemieckojęzycznych. Ostatni album wokalisty - Vita ce n'è został wydany w 2018 roku.

Eros Ramazotti w Polsce

Eros Ramazzotti w Polsce wystąpił w 2019 roku w warszawskiej hali COS Torwar. Koncerty z jego udziałem cieszą się wielką popularnością na całym świecie. Artysta w czasie swojej kariery zdobył szerokie grono fanów, którzy wyczekują kolejnych wydarzeń z jego udziałem. Podczas koncertów Erosa Ramazzotti można na żywo usłyszeć jego przeboje takie jak między innymi Se Bastasse Una Canzone czy Piu Bella Cosa. Jego koncerty to za każdym razem show, podczas którego przekazywane jest wiele pozytywnej energii. Polscy fani mają powody do zadowolenia, ponieważ artysta zapowiedział kolejne koncerty w Polsce.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 4.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też