Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Elektryczne Gitary

Elektryczne Gitary

Sprawdź wydarzenia
Elektryczne Gitary SzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Warszawa
dyscyplina:
Zespół rockowy (rock'n'roll, rock alternatywny)
social media:

Opis

Zespół Elektryczne Gitary wystąpił w ramach koncertów online Artysta też człowiek. 

Elektryczne Gitary to polski zespół rockowy, który założony został w 1989 roku rzez Rafała Kwaśniewskiego, Piotra Łojka i Kubę Sienkiewicza.

Zespół Elektryczne Gitary wykonuje autorskie utwory w rockowym stylu.  Autorem prawie wszystkich piosenek jest Kuba Sienkiewicz.

Koncerty Elektrycznych Gitar

Pierwszy koncert Elektrycznych Gitar odbył się razem z perkusistą Markiem Kanclerzem 10 maja 1990 w mieszczącym się w Warszawie klubie Hybrydy. Zespół od początku grał utwory Kuby Sienkiewicza, ale inspirował się też z twórczości takich artystów jak Stanisław Staszewski, Jacek Kleyff, Rafał Wojaczek czy Jan Krzysztof Kelus, część repertuaru jest też autorstwa Piotra Łojka.

W roku 1991 zespół zaczął współpracę z wytwórnią Zic Zac, którego efektem była praca nad debiutancką płytą Elektrycznych Gitar, Wielka radość, która ukazała się po roku. Chwilę przed nagrywaniem debiutanckiego krążka z zespołu odszedł Marek Kanclerz; na płycie słychać go tylko w piosence Włosy, pochodzącej z sesji próbnej w 1990. Na koncertach Elektrycznych Gitar zastępował go nowy perkusista, zmarły w 2003 roku Robert Wrona. W czasie tworzenie płyty do zespołu dołączył grający na basie Tomasz Grochowalski,który wcześniej związany był z zespołem Closterkeller.

Kariera Elektrycznych Gitar 

Grupa zdobyła dużą popularność na początku 1991 roku. Piosenki zespołu najpierw można było usłyszeć w mniejszych rozgłośniach radiowych, później w radiowej Trójce i innych ogólnopolskich radiach. Od tej pory zespół grywał coraz większe trasy koncertowe, a na ich występy przychodziło po kilka tysięcy osób.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Silar, CC-BY-SA. 4.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też