Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Droga na Ostrołękę

Droga na Ostrołękę

Sprawdź wydarzenia
Droga na OstrołękęOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Droga na Ostrołękę to prawdziwa gratka dla fanów muzyki country. Taneczne rytmy, klimat dzikiego zachodu i Ameryki minionej epoki, barwni członkowie zespołu - to zdecydowanie grupa, przy której muzyce czas upływa nieco inaczej. Jak to wszystko się zaczęło i jaki dorobek muzyczny przedstawia Droga na Ostrołękę?

Historię Drogi na Ostrołękę piszą członkowie grupy

Wojciech Dutkowski, wokalista i założyciel zespołu z muzyką country ma do czynienia od lat. Pracował nie tylko jako doświadczony muzyk - był także dziennikarzem muzycznym w radiu. Jego "konikiem" była właśnie muzyka country. Pisał teksty, śpiewał, występował - na największych wydarzeniach związanych z tym rodzajem muzyki w Polsce. 

To jeszcze nie wszystko. W 2018 Wojciech Dutkowski dawał koncerty w barach w samym Tennessee - w miastach takich jak Nashville czy Franklin. Są to miejsca, w których ten rodzaj muzyki odgrywa szczególną rolę, wpisując się w tradycję i lokalny klimat. 

 

Pozostali członkowie zespołu nie mieli w tym momencie jeszcze zbyt wiele wspólnego z muzyką country. Każdy z nich grał w zespole, jednak każda z grup zajmowała się innym rodzajem muzyki. W pewnym momencie Wojciech Dutkowski postanowił rozpocząć nową, muzyczną przygodę, zacząć coś swojego, więc zwołał kolegów i razem rozpoczęli próby. 

Wokalista wraz z zespołem Droga na Ostrołękę  występuje na licznych festiwalach i imprezach - publicznych i zamkniętych. Wydali także trzy znamienite płyty, z czego czwarta jest w drodze.

Członkowie zespołu

Drogę na Ostrołękę tworzą:

 • Wojciech Dutkowski 
 • Wojciech Richter
 • Marek Rudziński
 • Wojciech Drężek 
 • Krzysztof Lewandowski

W tym składzie zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia. Przez cały czas istnienia zespołu zmienił się jedynie basista, obecnie jego miejsce zajmuje właśnie Krzysztof Lewandowski. 

Nagrody i dokonania Drogi na Ostrołękę

Droga na Ostrołękę uzyskał wielokrotnie tytuł Zespołu Roku w Plebiscycie "Dyliżanse". Miało to miejsce w latach:

 • 2011
 • 2013
 • 2018
 • 2019

Już sam fakt czterokrotnego otrzymania takiego wyróżnienia jasno informuje o sukcesach muzycznych grupy. Dodatkowo, również Wojciech Dutkowski zdobył tytuł Artysty Roku w latach:

 • 2016
 • 2017
 • 2018

Również w Plebiscycie "Dyliżanse".  Liczne wyróżnienia i nagrody świadczą o talencie, jak również ciężkiej pracy i miłości do muzyki country. 

Dyskografia zespołu

Zespół do tej pory wydał trzy albumy, a kolejny jest już w przygotowaniu. Dyskografia Drogi na Ostrołękę prezentuje się następująco:

  • 2013 - "Ja tu zostaję"
  • 2016 - "Był czas"
  • 2021 - "Czasem zajrzyj do nas"

Ich utworów można jednak posłuchać nie tylko na autorskich krążkach, ale również innych płytach z muzyką country, między innymi Fundacji Country. 

Koncerty grupy

Zespół w całym swoim artystycznym dorobku dał już setki koncertów. Odbywały się one w wielu miastach w Polsce - na ranczach, zlotach, festiwalach, imprezach zamkniętych, klubach, restauracjach, piknikach, galach. 

 

14 grudnia 2017 zespół zagrał w Ostrołęce na stacji paliw. O czym może świadczyć taki ruch? Przede wszystkim o braku nadęcia, chęci bycia blisko ludzi, wśród ludzi. To nie tylko zespół, który gra na wielkich scenach - a na takich też zespół niejednokrotnie gościł. To zespół, który ideę muzyki country ma w sercu - a ideą tą jest prostota, miłość, praca, codzienność zwykłych ludzi. 

 

Oczywiście zespół ma w swojej naprawdę bogatej historii koncerty na bardziej znanych festiwalach:

 • Festiwal Piknik Country and Folk Mrągowo 
 • Piknik Country Mrągowo
 • Country pod Śnieżką

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Droga na Ostrołękę: Mariusz Kalaga, Andrzej Cierniewski, Babsztyl, Rednex, After Blues, Country Sisters,

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Na jakich instrumentach grają poszczególni członkowie grupy?
Wojciech Dutkowski jest wokalistą, gra również na gitarze, harmonijce oraz mandolinie oraz autorem tekstów Drogi na Ostrołękę. Wojciech Richter zajmuje się śpiewem i gitarą. Na perkusji gra Marek Rudziński. Instrumentami klawiszowymi i akordeonem zajmuje się Wojciech Drężek, a na basie gra Krzysztof Lewandowski. Początkowo Wojciech Drężek miał być głownie klawiszowcem - okazało się jednak, że ma niesamowity dryg do gry na akordeonie, przyczyniając się do tego, że brzmienie tego instrumentu jest bardzo rozpoznawalne dla tej grupy muzycznej.
Na jakich innych płytach można usłyszeć muzykę Drogi na Ostrołękę?
Fundacja Country: "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa - Piosenki Finalistki konkursu na piosenkę Country" , "Pocztówka z Mrągowa" BBZ: "Na dobrą drogę 20" Pomaton EMI: "The Best Country... ever"
Czy zespół może pochwalić się jakimiś anegdotami?
Tak. Podczas podróży na Western Piknik w Sułominie na Wolinie, bagażnik auta został przypadkowo zamknięty w taki sposób, że uderzył w futerał w którym mieścił się akordeon. Po pokonaniu 600 kilometrów okazało się, że instrument został uszkodzony - pod wpływem uderzenia wgniotły się przyciski po lewej stronie. Dodatkowo, grupa odkryła ten wypadek tuż przed rozpoczęciem koncertu. Czy został odwołany? Absolutnie nie! Niezwykły talent Wojciecha Drężka pozwolił mu tak używać tego instrumentu, że koncert ani trochę nie stracił na swoim brzmieniu. Muzyk grał tylko po jednej stronie akordeonu i zrobił to w taki sposób, że nikt się nie zorientował!
Co zespół ma wspólnego z Mrągowem?
W Mrągowie na Mazurach odbywa się jeden z największych festiwali muzyki country i folk w Europie - Międzynarodowy Festiwal Piknik Country & Folk w Mrągowo. Oczywistym jest więc, że Drogi na Ostrołękę nie mogłoby na nim zabraknąć w roli artysty występującego na estradzie. Dodatkowo Wojciech Dutkowski był także konferansjerem prowadzącym koncerty na scenie w Mrągowie.
Czym inspirowane są piosenki Drogi na Ostrołękę?
Wojciech Dutkowski mówi wprost, że niektóre teksty tworzy na bazie doświadczenia życiowego. Inne zaś są fikcją.

Fani lubią też

Zobacz też