Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadloheilung
Home Artysta Deaf Can Dance

Deaf Can Dance

Deaf Can DanceOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Czy można mieć problemy ze słuchem i doskonale odnajdować się w świecie muzyki? Deaf Can Dance, czyli DJ Filip Janicki udowadnia, że dla chcącego nie ma nic niemożliwego. Przez 18 lat obecności na polskiej scenie klubowej, artysta prezentuje publiczności różne muzyczne klimaty, sięgając nie tylko po muzykę z głównych nurtów, ale również po bardziej oryginalne brzmienia.

Aparat słuchowy i kurs DJ-ski

Filip Janicki urodził się w 1985 roku w Gdyni.  Od urodzenia miał niedosłuch, który sprawił, że pierwsze lata życia spędził niemal w ciszy. W wieku 6 lat dostał pierwszy aparat słuchowy, co pozwoliło mu rozpocząć odkrywanie świata muzyki. A tę ma w genach – rodzice w domu zawsze słuchali dobrej muzyki. Wychował się przy muzyce filmowej Ennio Morricone, Sade czy Portishead, ale lubił też słuchać muzyki relaksacyjnej i soundtracków z gier komputerowych. Klubowymi klimatami zainteresował się jednak dużo później, gdy kolega namówił go do zapisania się na kurs DJ-ski. Choć początkowo miał opory związane z niedosłuchem, kurs ukończył najlepiej ze wszystkich, Początkowo grał na niewielkich imprezach, osiemnastkach znajomych czy klubach w mniejszych miastach. Z biegiem czasu zaczął otrzymywać zaproszenia na największe klubowe sceny w Polsce i nie tylko. Na profesjonalnej scenie muzycznej jest obecny od 2005 roku.

Od Phila Jensky do Deaf Can Dance

Zanim artysta zaczął występować pod szyldem Deaf Can Dance, znany był szerszej publiczności pod pseudonimem Phil Jensky. Tworzył muzykę bardzo zróżnicowaną stylistycznie, od techno po house i deep house. Jako Deaf Can Dance zupełnie zmienił klimaty, zainspirował się dźwiękami oriental i down tempo, a także każdą muzyką, która ma poniżej 120 uderzeń na minutę. Pierwotnie Deaf Can Dance był nazwą cyklu imprez dla osób niesłyszących i z niepełnosprawnościami, szybko okazało się jednak, że nazwa jest wręcz idealna jako pseudonimi artystyczny. Jak sam mówi w wywiadach, najbardziej inspiruje go muzyka z różnych stron świata, dziwna i nieszablonowa. Z nowym projektem występował między innymi na festiwalach Summer Contrast Festival, Smolna On Air, Roof Party, Carling Leeds Festival czy Open’er Festival. Od kilkunastu lat pojawia się również na corocznych edycjach Audioriver. Za granicą sporo koncertów zagrał między innymi w Wielkiej Brytanii i Gruzji. Jeden z miksów artysty, Strangers In The Night został wyróżniony przez branżowe pismo DJ Magazine. Współpracował również z amerykańską wytwórnią DJ Friendly Records, pod której szyldem wydał album kompilację "Deep Night For Resting".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Z kim występował?
Z czołowymi artystami z Polski i świata, takimi jak: Kuba Sojka, Novika, Jacek Sienkiewicz, Piotr Bejnar, Damian lazarus, Heiko Laux, Ripperton, Max Coper i wielu innych.
Jakich najnowszych utworów warto posłuchać?
"Cosmic Dance", "Shaman’s Dance", "Sunlover" to utwory, które w pełni pokazują spektrum orientalnych inspiracji artysty.

Fani lubią też

Zobacz też