Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Artysta Dave Matthews Band

Dave Matthews Band

Dave Matthews BandOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Dave Matthews Band to amerykański zespół rockowy utworzony w Charlottesville, w stanie Wirginia w 1991 roku. Liderem i założycielem grupy jest wokalista, gitarzysta i twórca piosenek Dave Matthews. Do współpracy zaprosił perkusistę Cartera Beauforda, basistę Stefana Lessarda, saksofonistę LeRoi Moore'a, skrzypka Boyda Tinsleya oraz klawiszowca Petera Griesara. Muzycy początkowo grali w klubach Charlottesville. Ich styl spodobał się lokalnej publiczności, dlatego też zaczęli koncertować w innych stanach.

Rozwój kariery muzycznej Dave Matthews Band

Debiutancka płyta grupy „Under The Table and Dreaming” ukazała się w 1994 roku. Krążek trafił na listę Billboard 200 i utrzymywał się na niej przez 116 tygodni. Piosenka „What Would You Say” stała się radiowym hitem i zwiększyła rozpoznawalność grupy. Rok później Dave Matthews Band po raz pierwszy pojawili się w telewizji, w programie „Late Show with David Letterman”, gdzie wykonali wcześniej wspomnianą piosenkę. W tym samym roku gościli również w innych programach: „Saturday Night Live” i „The Tonight Show with Jay Leno.” Wyjechali też w trasę po Europie. Ich kolejna płyta – „Crash”, wydana w 1996 roku znalazła się na drugim miejscu Billboard 200, a także pokryła się siedmiokrotną platyną. Kolejny rok przyniósł grupie nagrodę Grammy za utwór „So Much To Say”. Największym sukcesem okazała się trzecia płyta „Before These Crowded Streets”, która trafiła na pierwsze miejsce notowania Billboard 200 i pokryła się sześciokrotną platyną. Zespół intensywnie koncertował w Północnej Ameryce, Europie i Brazylii, a także supportował Rolling Stonesów.

Dave Matthews Band nagrody

Dave Matthews Band sprzedali prawie 40 milionów płyt na całym świecie. Do nagrody Grammy nominowano ich 12 razy (ostatecznie na koncie mają jedną), otrzymali też 3 nominacje do American Music Awards i 6 do MTV Music Video Awards. Po słynnym krążku „Before These Crowded Streets” wydali jeszcze sześć płyt. Ostatnia, „Come Tomorrow” pochodzi z 2018 roku.

Dave Matthews Band koncerty

Zespół już od ponad dwóch dekad niezmiennie zapełnia stadiony i duże hale widowiskowe. W Stanach Zjednoczonych muzycy są wielkimi gwiazdami, ale niestety rzadko odwiedzają Europę. Dave Matthews Band w Polsce wystąpili np. w hali ERGO ARENA w 2015 roku. Dave Matthews Band wystąpili też w 2019 roku w Warszawie, był to koncert w ramach europejskiej trasy zespołu, która odniosła wielki sukces. Zespół zagrał również w Dusseldorfie, Paryżu, Londynie, Amsterdamie, Kopenhadze czy Sztokholmie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też