Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Daði Freyr

Daði Freyr

Sprawdź wydarzenia
Daði FreyrOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Daði Freyr Pétursson to pochodzący z Islandii wokalista, tekściarz, producent i kompozytor, który zasłynął na konkursie piosenki Eurowizja w 2020 roku i zyskał międzynarodową popularność. Artysta tworzy nowoczesną, nieszablonową muzykę elektroniczną. Zapraszamy do nabycia biletów na koncerty i wydarzenia z udziałem artysty.

Daði Freyr: początki

Daði Freyr Pétursson urodził się w Reykjaviku, ale dorastał w Danii. Kiedy miał 9 lat jego rodzina przeniosła się na Islandię. Daði ukończył politechnikę Fjölbrautaskóli Suðurlands w 2012 roku, a także uzyskał tytuł licencjata z zarządzania muzyką oraz przetwarzania dźwięku w Berlinie w 2017 roku.

Muzyka towarzyszyła artyście od zawsze. Jako dziecko Daði uczył się gry na perkusji, pianinie oraz gitarze basowej.

Daði Freyr: koncerty, wydarzenia, rozwój kariery

Daði Freyr zaczął tworzyć dla szerszej publiczności już w 2012 roku – założył wówczas ze swoim przyjacielem Kristjánem Pálmi zespół o nazwie RetRoBot, artysta grał na syntezatorach, abletonie oraz objął wokal wspierający. W tym samym roku na konkursie muzyki eksperymentalnej – Músíktilraunir Daði został okrzyknięty elektronicznym odkryciem roku

W skład pierwszego zespołu wchodzili również Guðmundur Einar – grający na syntezatorze, gitarze i jako wokal wspierający oraz Gunnlaugur Bjarnason – jako główny wokal. Wcześniej wraz z Kristjánem Pálmi grał w mniejszych, amatorskich zespołach m.in. Orchestra of Few

2017 roku Daði Freyr wziął udział w preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem zatytułowanym Is This Love?

Muzykowi Towarzyszyła grupa Gagnamagnið, w skład której wchodzą: siostra muzyka Sigrún Birna Pétursdóttir, jego żona Árný Fjóla Ásmundsdóttir, a także Hulda Kristín Kolbrúnardóttir, Stefán Hannesson oraz Jóhann Sigurður Jóhannsson. Artysta wraz z zespołem zajął drugie miejsce w finale, przegrywając z zespołem Slava.

Daði Freyr i jego zespół Gagnamagnið ponownie wzięli udział w konkursie Eurowizji w 2020 roku, a następnie wygrali piosenką Gagnamagnið (pol. Myśl o rzeczach)

Letnie festiwale to okazja do spotkania z Daði Freyr. Bilety na koncerty i bilety na wydarzenia z udziałem artysty można nabyć wygodnie przez serwis eBilet.pl – oficjalnego, polskiego dystrybutora.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas Daði Freyr?

Daði Freyr wydał dotychczas jeden album studyjny – & Co. (2019) wydany przez wytwórnię Samlist, a także dwa mini albumy – Næsta Skref (2017) oraz Welcome (2021). Natomiast w 2013 roku wraz ze swoim pierwszy zespołem RetRoBot wydał album Blackout

Jaką muzykę tworzy Daði Freyr?

Daði Freyr tworzy muzykę, która stanowi mieszankę synth popu, dance, elektroniki i alternatywy.

Kiedy zaczęła się kariera Daði Freyr?

Kariera Daði Freyr rozpoczęła się w 2012 roku, kiedy wraz z przyjacielem – Kristjánem Pálmi założył zespół muzyki elektronicznej RetRoBot, wcześniej artysta grał w amatorskim zespole Orchestra of Few.

Fani lubią też

Zobacz też