Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo

Coals

27.04.2024 Kraków

Organizator: Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie

CoalsBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Coals
sobota
27.04.2024
20:00

Coals

Kraków, Klub Zaścianek

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert zespołu Coals - bilety już w sprzedaży!

 

  • 19:00 otwarcie drzwi
  • 20:00 start

Coals informacje

Coals to młody duet, w którego skład wchodzą Kacha i Lucassi. Zespół szybko zdobył uznanie wśród słuchaczy dzięki domowym nagraniom, które wrzucali na YouTube kilka lat temu. Duet wystąpił na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. na Positivus, Pohoda, Primavera Sound, MENT, Eurosonic, czy Iceland Airwaves. Co ciekawe, podczas pobytu w Reykjaviku, Coalsi nagrali wideosesję dla legendarnego radia KEXP w Kex Hostel. Poza tym, duet miał okazję wystąpić na ważnych, polskich festiwalach, takich jak Open'er (czterokrotnie), OFF (dwukrotnie) oraz Fest.

W marcu tego roku ukaże się ich długogrający, polskojęzyczny album “Sanatorium” nakładem PIAS Recordings, po którego premierze wyruszą w trasę koncertową. Jak na razie, duet uchylił rąbka tajemnicy serwując nam dwa single. Nieco shoegaze’owe “dzwony” zabierają słuchacza w sentymentalną podróż w głąb mrocznych wspomnień ze szkolnych lat. “nowy świat” to całkiem energiczna, breakowa piosenka z elementami bedroom popu, do której został stworzony zimowy teledysk w reżyserii Maca Adamczaka. 

Podczas nadchodzącej trasy Coals zaprezentują nowy materiał oraz dobrze już znane utwory. Dodatkowo, na scenie dołączy do nich gitarzysta (i basista!) Bobkovski, a cały koncert zostanie wzbogacony o specjalną, oniryczną oprawę wizualną. Klasycznie, będzie trochę skakania, trochę chillowania, trochę płakania i trochę śmiania.

Muzyka Coals często charakteryzuje sie różnorodnością gatunków (dream pop, chillwave, cloud rap czy glitchpop...), ale zespół nie lubi ograniczać się do konkretnych szufladek. Zamiast tego, stara się tworzyć eklektyczną muzykę, a sami mówią, że to co robią to "cold pop". Duet ma na koncie kilka muzycznych współprac z różnymi artystami, m.in. z schafterem, felicitą (PC Music), Dianką, Żabsonem czy 88/Brodką. Po premierze albumu “docusoap”, Coals otrzymali nominację do Fryderyków oraz Bestsellerów Empiku. Zdobyli również Płytę Roku według magazynu Newonce, a także zajęli 2 miejsce w rocznym podsumowaniu dziennikarzy muzycznych na łamach Gazety Wyborczej.

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też