Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Błażej Krajewski

Błażej Krajewski

Błażej KrajewskiSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
34 lata
data urodzenia:
04.06.1990
miejsce urodzenia:
Bydgoszcz
dyscyplina:
stand-uper
social media:

Opis

Pochodzi z Bydgoszczy i na polskiej scenie komediowej występuje od 2013 roku. Wygrał II Poznański Festiwal Stand-upu w 2015 roku oraz I Wrocławską Bitwę Stand-uperów w 2016 roku. Przez lata fascynował się dubbingiem i ćwiczył naśladowanie różnych głosów, dzięki czemu potrafi imitować znane postaci takie jak chociażby Karol Strasburger. Jak sam mówi, nie wychodzi mu tylko naśladowanie głosu syna, z którego rodzice byliby dumni. 

Urodził się 4 czerwca 1990 roku w Bydgoszczy. Od czasów szkolnych bawił kolegów. Był uważany za klasowego błazna, dzięki czemu był lubiany przez rówieśników, ale niekoniecznie przez nauczycieli. Na studia poszedł na historię, ale po licencjacie zmienił swoją ścieżkę zawodową na księgowość. Był też animatorem dziecięcym, woźnym w prokuraturze, stolarzem, instruktorem wspinaczki, sprzedawcą w hipermarkecie i nie tylko. 

Błażej Krajewski – dubbing

Przez długi czas miał problemy z gardłem, które – paradoksalnie – sprawiły, że zainteresował się dubbingiem. Zaczynał od naśladowania głosów znanych postaci, których słuchał podczas biegania. Próbował też imitować swoich kolegów z osiedla. Już wtedy lubił amerykańskie komedie i stand-up. Nawet prowadził z kolegą program na YouTubie – "WTF?! I tak nie ogarniesz".

Błażej Krajewski – stand-up

Swój debiut na scenie miał w 2013 roku. Jego pierwszy open-mic odbył się w wegańskiej knajpie 1138 w Bydgoszczy. Choć nie był wtedy świadomy, że ma za sobą pierwszy stand-upowy występ, wygrał konkurs. Kolejne występy były raczej kiepskie. Widownia w ogóle się nie śmiała. Występował więc po pracy, 2 razy w miesiącu. Jechał do miasta na 5 minut, poznawał komików, występował i wracał. Dokładał do tego interesu, o czym bał się powiedzieć swojej dziewczynie. Nie odpuszczał jednak i z czasem jego kariera się rozwinęła.

Kiedy zaczął być lubiany? Gdy przypomniał sobie, jak naśladował głos Ivony, czyli syntezatora mowy. To był punkt zwrotny. Okazało się, że ludzie uwielbiają słuchać imitowanych głosów. Od tamtej pory naśladuje głosy podczas swoich występów. 

Występował w Comedy Central, a w styczniu 2017 roku dołączył do Stand-up Polska i pojechał w swoją pierwszą Wielką Trasę. Ostatni występ miał miejsce w Poznaniu, gdzie zrobił furorę. Naśladował głos Ivony, Wojciecha Cejrowskiego, patola z Bydgoszczy, Bogusława Lindę i Hugo z Polsatu. Po opublikowaniu filmu z występu w internecie, stał się jednym z najpopularniejszych stand-uperów. Nagranie było oglądane miliony razy.

Tworzy własne programy stand-upowe. W jego repertuarze znalazły się już m.in.:

 • "Familiada" (2023 rok),
 • "Nie pracujcie tam, gdzie ja" (2023 rok),
 • "Święta, Tomb Raider, Kredyty" (2023 rok),
 • "Rzut za dwa" (2022 rok),
 • "Praca, Makłowicz, Wczasy" (2022 rok),
 • "Maks Padalak – w poszukiwaniu Andrzeja Szkalowacza" (2021 rok),
 • "Komedia pomyłek" (2020 rok),
 • "Rozgłos" (2018 rok),
 • "Gadu-Gadu" (2018 rok),
 • "Moje osiedle" (2017 rok),
 • "Patol, Ivona, Cejrowski" (2017 rok).

Jego najnowszym programem jest "Mustang", z którym występuje w różnych polskich miastach, m.in. Tychach, Krakowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Gdyni, Łodzi, Siedlcach i Pile. Gdy nie występuje, można oglądać jego programy na YouTubie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy Błażej Krajewski występuje na Stand-up Festival?
Tak, będzie występował w 2024 roku razem z Adamem van Bendlerem, Kacprem Rucińskim, Darkiem Gadowskim, Czarkiem Sikorą, Rafałem Rutkowskim i innymi stand-uperami.
Jakie głosy potrafi naśladować Błażej Krajewski?
Potrafi naśladować m.in. Wojciecha Cejrowskiego, Bogusława Lindę, Karola Strasburgera, Johnnego Bravo, Zenka Martyniuka i wiele innych postaci.
Czy Błażej Krajewski lubi naśladowanie głosów?
Tak, ale czuł się źle z tym, że ludzie przychodzili na jego występy tylko po to, by usłyszeć "Ivonę", dlatego zaczął imitować wiele innych postaci.
W jakich trasach występował Błażej Krajewski?
Stand-uper występował w takich trasach jak m.in.: Stand-up Tour, 6x7, Please, Stand-up! oraz Stand-up Skład.
Czy Błażej Krajewski jest znany tylko w Polsce?
Nie, stand-uper jest lubiany także w Niemczech, Irlandii, Norwegii oraz Wielkiej Brytanii.

Fani lubią też

Zobacz też