Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadloheilung
Home Artysta Maciej Buchwald

Maciej Buchwald

Maciej BuchwaldOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Maciej Buchwald to człowiek wielu talentów, które każdego dnia wykorzystuje zarówno w pracy na scenie, jak i poza nią. Z czego jest najbardziej znany? Gdzie najczęściej można go oglądać? 

Maciej Buchwald: kim jest?

Maciej Buchwald jest urodzonym w Warszawie w 1986 roku polskim niezależnym reżyserem filmowym, performerem, scenarzystą, aktorem, stand-uperem i improwizatorem. Należy do grupy teatru improwizowanego o nazwie Klancyk.

Maciej Buchwald: początki kariery

Maciej Buchwald rozpoczął swoją karierę w 2002 roku. Pojawił się wtedy jako aktor w filmie pt.: "Takie życie". Od tamtej pory wystąpił w różnego rodzaju produkcjach, zarówno w charakterze aktora, jak i scenarzysty, reżysera oraz producenta. Był twórcą scenariusza i aktorem w filmie "The Outsider". W "Nie ma o czym milczeć" pojawił się w tych dwóch rolach, jak i reżysera oraz producenta. W 2008 roku zagrał w filmach "Pętla" oraz "Ogrzej mnie", a także wyreżyserował i napisał scenariusz do etiudy szkolnej o tytule "Od jutra". Rok później wystąpił w filmie "Projekt ulica", a także był współtwórcą etiud szkolnych o tytułach: "Modern Talking", "Pościg", "Krótki film na białym tle" oraz "Retrorandka".

W 2010 roku artysta pojawił się jako aktor w filmie "Z miłości", stworzył scenariusz i wyreżyserował etiudę szkolną pt.: "Dzieciństwo na Imielinie", stworzył także film "Mam cię na taśmie". W 2012 roku odpowiadał za scenariusz i reżyserię "Horoskopów miłości", etiudy dokumentalnej PWSFTViT (Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, TelewizyjneJ i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi), a w 2013 za etiudę fabularną PWSFTViT pt.: "Sygnał". W 2015 roku Maciej Buchwald brał udział w tworzeniu etiudy fabularnej PWSFTViT pt.: "Kac", a w 2018 uzyskał dyplom tej uczelni.

Maciej Buchwald: teatr

W trakcie trwania swojej kariery Maciej Buchwald pojawiał się w teatrze w różnych rolach. W 2007 odpowiadał za oprawę wizualną sztuki "Substytut" w reżyserii Justyny Sobczyk oraz "Hydraulik" w reżyserii Igora Gorzkowskiego, a w 2009 "O'Malley's Bar" w reżyserii Karoliny Kolendowicz. W 2015 roku wystąpił jako aktor w "Nieznośnie długich objęciach" w reżyserii Iwana Wyrypajewa. W 2018 roku odpowiadał za scenariusz i reżyserię sztuki "Powrót do Maa".

Maciej Buchwald: teatr improwizowany Klancyk

Maciej Buchwald znany jest ze swoich zdolności stand-uperskich i występowania na scenie teatru improwizowanego Klancyk. W 2006 roku wystąpił w spektaklu "Krasz Test Impro", w 2008 "Kto widział małpę trzymającą scenariusz?" oraz "Mam dobrą wiadomość. Koń zjadł jabłko". 2009 to spektakl "Zagrożone gatunki", 2010 - "Zaburzone osobowości" oraz "Butem! Knutem". W 2011 wystąpił w spektaklach "Komora maszyny losującej jest pusta", "U pradziadka z patefonu: Klancyk improwizuje pod Alibabki" oraz "Longplay", a w 2012 w "Panu Haroldzie". Maciej Buchwald jest też znany z takich stand-upów jak "Nieprzygotowanie do życia w rodzinie", "Przepowiadanie przeszłości", "Sens życia i legenda o powstaniu Torunia". Wystąpił także w roastach Czesława Mozila i Szymona Majewskiego. Pojawił się także na festiwalach "Era Nowe Horyzonty" we Wrocławiu, Festiwalu teatralnym Mały Azyl w 2006 i 2007 roku oraz na Heineken Open'er Festival.

Maciej Buchwald: nagrody

W trakcie trwania swojej kariery otrzymał kilka nagród głównie za film "Nie ma o czym milczeć". Były to m.in. Grand Prix oraz Nagroda Publiczności na Europejskim Festiwalu Młodego Kina, nagroda w kategorii "Najlepszy film niezależny" na festiwalu "Zoom-Zbliżenia w Jeleniej Górze, I Nagroda oraz Nagroda Publiczności na festiwalu Oskariada, Grand Prix w Konkursie Kina Niezależnego na 33 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych oraz Grand Prix Best Off.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Maciej Buchwald?
Maciej Buchwald urodził się w 1986 roku.
Gdzie urodził się Maciej Buchwald?
Artysta urodził się w Warszawie.
Czym zawodowo zajmuje się Maciej Buchwald?
Maciej Buchwald jest człowiekiem wielu talentów. Jest znany ze swojej pracy jako scenarzysta, aktor, reżyser, improwizator oraz stand-uper.
Z czego Maciej Buchwald jest najbardziej znany?
Maciej Buchwald jest znany ze swojej działalności stand-upowej oraz występów w teatrze improwizowanym Klancyk.
Za co otrzymał najwięcej nagród?
Najwięcej nagród Maciej Buchwald otrzymał za film "Nie ma o czym milczeć".

Fani lubią też

Zobacz też