Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Artysta Anne Carrere

Anne Carrere

Anne CarrereOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Anne Carrere urodziła się w 1985 roku w Tulonie. Jest bardzo zdolną wokalistą i muzykiem. Śpiewa, ale też tańczy i komponuje. Scena muzyczna jest jej żywiołem.

Rozwój kariery muzycznej Anne Carrere

Debiut muzyczny Anne Carrere miał miejsce w Attention Mesdames et messieurs u Michela Fugaina, a wielkim zwrotem w jej karierze było spotkanie w 2015 rok Gillesa Marsala, producenta i reżysera zakochanego w filmie La Vie en Rose, który przygotowuje w Nicei spektakl Paris! The Show, który opowiada o Edith Piaf.

 

Marsla w młodziutkiej filigranowej Anne Carrere odnajduje wszystko to, w czym zakochał się cały świat zasłuchany w muzyce Piaf: głos, jego unikalna barwę, interpretacja i sam wygląd! Marsal miał rację. Już 2 lata później Germaine Ricord przyjaciółka Piaf z lat młodości powie o niej, „głos i osobowość Anne Carrere to wcielenie Edith Piaf z najlepszych lat jej kariery.”

Reżyser, natychmiast podejmuje decyzje o przygotowaniu z Anne Carrer w roli głównej spektaklu upamiętniającego setną rocznicę urodzin Edith Piaf. Premiera obywa się w Nicei, w grudniu 2015 roku. W programie pojawiło się 20 najbardziej znanych piosenek Piaf: La Vie en Rose, Hymne a L’Amour, La Foule, Paris, L'Accordéoniste, Milord i w finale legendarny Non, Je ne Regrette Rien.

 

Na scenie Anne towarzyszą 4 osoby z nieodłącznym akordeonem, na którym zagrał Guy Giuliano, późniejszy życiowy partner Anne Carrere. Scenografię do widowiska stanowiły niepublikowane fotografie z życia Edith Piaf. Po spektaklu, Charles Dumont, legendarny kompozytor Edith Piaf, powiedział: „To najlepszy spektakl o życiu Edith Piaf jaki do tej pory stworzono!”.

 

Na kanwie przedstawienia powstał niezwykły musical Piaf! The Show z Anne Carrere w roli Edith Piaf, która podbiła serca ponad miliona widzów na całym świecie. Widowisko pokazywane było ponad 500 razy w 60ciu krajach! Po sukcesie na Broadway’u musical był grany w nowojorskiej Carnegie Hall i paryskiej Olimpii, wyprzedając się do ostatniego miejsca. Widowisko było wiele razy nagradzane przez Ministra Kultury Francji. Doczekał się nie tylko wydawnictwa płytowego, ale również wersji DVD. W czerwcu 2019 miała premierę w Nicei jego symfoniczna wersja z udziałem 100-osobowej orkiestry.

Koncerty Anne Carrere

Polska publiczność miała okazję czterokrotnie oklaskiwać koncerty  Anne Carrer w Piaf! The Show, który wyprzedał sale koncertowe w Warszawie, Gdańsku, Szczecinie czy Poznaniu. Anne Carrer w 2016 rok grała też w drugim musicalu Paris! The Show, w którym też śpiewa kilka piosenek z repertuaru Piaf, wykonuje też duety i piosenkę finałową.

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też