emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Koncerty Recital i Poezja śpiewana Andrzejki z Andrzejem Poniedzielskim

Andrzejki z Andrzejem Poniedzielskim

28-29.11.2023 Warszawa, Kraków

Organizator: Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie

od 100,00 zł
Andrzejki z Andrzejem PoniedzielskimBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Warszawa

Andrzejki z Andrzejem Poniedzielskim
wtorek
28.11.2023
19:00

Andrzejki z Andrzejem Poniedzielskim

Warszawa, Klub Stodoła

Kraków

Andrzejki z Andrzejem Poniedzielskim
środa
29.11.2023
20:00

Andrzejki z Andrzejem Poniedzielskim

Kraków, Klub Studio

O wydarzeniu

Zapraszamy na wyjątkowe Andrzejki z Andrzejem Poniedzielskim! Popularny satyryk, aktor, poeta oraz autor piosenek zaprezentuje publiczności swój program, przepełniony inteligentną satyrą oraz łagodnym humorem. Bilety na niepowtarzalny wieczór andrzejkowy z Andrzejem Poniedzielskim już w sprzedaży.

O Andrzeju Poniedzielskim

Andrzeja Poniedzielskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. To postać doskonale znana i ceniona w kręgach kabaretowych, poetyckich i literackich. Artysta urodził się w 1954 roku. Jeszcze w czasach szkoły średniej założył szkolny kabaret, a na studiach napisał swoje pierwsze wiersze. W 1977 roku otrzymał wyróżnienie na Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie i nagrodę Naczelnej Redakcji Muzyki Estradowej PR i TV na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Pierwszy tomik wierszy artysty, zatytułowany. „Chyba już można...”, ujrzał światło dzienne w 1984 roku.

Andrzej Poniedzielski jest autorem ponad 250 wierszy, kilkuset felietonów i wielu tekstów piosenek m. in. dla Elżbiety Adamiak, Michała Bajora, Haliny Frąckowiak, Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, Jolanty Majchrzak, Maryli Rodowicz, Stanisława Soyki, Doroty Stalińskiej, Lory Szafran, Grzegorza Turnaua, Anny Treter. Pisał do muzyki m.in. Katarzyny Gaertner, Seweryna Krajewskiego, Włodzimierza Nahornego, Janusza Strobla i Jerzego Satanowskiego, Tadeusza Woźniaka. To także laureat tytułu "Mistrza Mowy Polskiej" oraz "Ambasadora Polszczyzny". Od 2001 roku regularnie pisze felietony dla łódzkiego miesięcznika kulturalnego „Kalejdoskop”. Dawniej tworzył „Felietony z wierszem” dla miesięcznika „Zwierciadło”.

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też