Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskakswopener-festivaldawid-podsiadlovan-gogh
Home Koncerty Recital i Poezja śpiewana ANDRZEJKI z Andrzejem Poniedzielskim

ANDRZEJKI z Andrzejem Poniedzielskim

Organizator: Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie

ANDRZEJKI z Andrzejem PoniedzielskimO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Zapraszamy na wyjątkowe Andrzejki z Andrzejem Poniedzielskim! Popularny satyryk, aktor, poeta oraz autor piosenek zaprezentuje publiczności swój program, przepełniony inteligentną satyrą oraz łagodnym humorem. Bilety na niepowtarzalny wieczór andrzejkowy z Andrzejem Poniedzielskim już w sprzedaży.

O Andrzeju Poniedzielskim

Andrzeja Poniedzielskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. To postać doskonale znana i ceniona w kręgach kabaretowych, poetyckich i literackich. Artysta urodził się w 1954 roku. Jeszcze w czasach szkoły średniej założył szkolny kabaret, a na studiach napisał swoje pierwsze wiersze. W 1977 roku otrzymał wyróżnienie na Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie i nagrodę Naczelnej Redakcji Muzyki Estradowej PR i TV na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Pierwszy tomik wierszy artysty, zatytułowany. „Chyba już można...”, ujrzał światło dzienne w 1984 roku.

Andrzej Poniedzielski jest autorem ponad 250 wierszy, kilkuset felietonów i wielu tekstów piosenek m. in. dla Elżbiety Adamiak, Michała Bajora, Haliny Frąckowiak, Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, Jolanty Majchrzak, Maryli Rodowicz, Stanisława Soyki, Doroty Stalińskiej, Lory Szafran, Grzegorza Turnaua, Anny Treter. Pisał do muzyki m.in. Katarzyny Gaertner, Seweryna Krajewskiego, Włodzimierza Nahornego, Janusza Strobla i Jerzego Satanowskiego, Tadeusza Woźniaka. To także laureat tytułu "Mistrza Mowy Polskiej" oraz "Ambasadora Polszczyzny". Od 2001 roku regularnie pisze felietony dla łódzkiego miesięcznika kulturalnego „Kalejdoskop”. Dawniej tworzył „Felietony z wierszem” dla miesięcznika „Zwierciadło”.

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też