Alice Merton

Alice Merton

Alice Merton to piosenkarka, która zajmuje się również komponowaniem oraz pisaniem tekstów piosenek. Posiada niemiecko – irlandzkie korzenie, natomiast mieszkała już we Frankfurcie, w Connecticut, Oakville, Monachium, Nowym Jorku, Londynie czy Berlinie. Najpierw wynikało to ze specyfiki pracy jej ojca, następnie z decyzji związanych między innymi z działalnością mającą na celu rozpoczęcie kariery muzycznej. Już w wieku trzynastu lat Merton uczyła się gry na pianinie oraz śpiewu, a uczęszczając do liceum napisała swoją pierwszą, autorską piosenkę. Kolejnym krokiem stało się rozpoczęcie studiów w Popakademie Baden – Wurttemberg w Mannheim, które z sukcesem ukończyła w 2013 roku uzyskując tym samym stopień akademicki, którym jest licencjat. To właśnie tam poznała osoby, z którymi następnie założyła zespół.

Początki muzycznej kariery

Zainteresowanie branży zdobyła, gdy wydano album formacji Fahrenhaidt pod tytułem "The Book of Nature”, w którego tworzeniu uczestniczyła. Na krążku znalazły się napisane i wykonane przez nią utwory, które przypadły do gustu szerokiemu gronu. To był początek sukcesów. Rok później, w Hamburgu, wyróżniono ją poprzez wręczenie nagrody dla utalentowanej debiutantki w kategorii Popu akustycznego. Nawiązała współpracę z menedżerem i razem z nim założyła wytwórnię muzyczną o nazwie Paper Plane Records International. Umożliwiło jej to wydanie piosenki "No Roots”, która przyniosła jej ogólnoświatową rozpoznawalność i szybko znalazła się na szczytach list przebojów w wielu krajach. To utwór mocno inspirowany trybem życia artystki obfitującym w liczne podróże, o wymownych wersach i żywej, energicznej melodii. Zdobył pierwsze miejsce na listach Hype Machine i Spotify Global Viral 50 charts, znalazł się również na ścieżce dźwiękowej serialu "The Blacklist" i w reklamie Vodafone Germany. Wkrótce po tym fani mogli już cieszyć się EP-ką piosenkarki nazwaną tak samo, jak jej pierwszy singiel. Oprócz niego znalazły się na niej również takie pozycje, jak:

 

 • "Jealousy"
 • "Hit The Ground Running"
 • "Lie To My Face"

Hit The Ground Running” został drugim singlem, który ujrzał światło dzienne gdy Merton zaczęła już współpracować z następną wytwórnią muzyczną – amerykańską Mom + Pop Music. Kolejny utwór, premierowy "Why So Serious” opublikowany w 2018 roku był zwiastunem jej pierwszego długogrającego albumu "Mint”, który trafił na sklepowe półki 18 stycznia 2019 r. Jego tracklista prezentuje się następująco:

 

 • "Learn to Live"
 • "2 Kids"
 • "No Roots"
 • "Funny Business"
 • "Homesick"
 • "Lash Out"
 • "Speak Your Mind"
 • "I Don’t Hold a Grudge"
 • "Honeymoon Heartbreak"
 • "Trouble in Paradise"
 • "Why So Serious"

Co ciekawe, kilka miesięcy później krążek doczekał się reedycji – umieszczono na nim cztery dodatkowe utwory. To propozycja z pogranicza muzyki popularnej, rocka i elementów dance – popu. Spotkał się z pozytywnym odbiorem zwłaszcza w takich państwach, jak: Austria, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Szkocja i Stany Zjednoczone.

Powiększająca się dyskografia i kolejne sukcesy artystyczne

Artystka promowała swoją płytę podczas trasy koncertowej, która odbyła się w Niemczech, Czechach, Austrii oraz w Danii. Nie zabrakło też występów w USA, na Węgrzech i we Francji. Warto podkreślić, że zanim wyruszyła w swoje własne tournee, rozgrzewała publiczność jako support Bosse – słynnego rockowego piosenkarza. Rok 2021 to początek promowania nadchodzącego albumu "S.I.D.E.S”, którego premierę zaplanowano na 2022 r. Kariera Merton dynamicznie się rozwija - Wspólnie z Tomem Odellem nagrała utwór "Half As Good As You”, a z zespołem Awolnation – "The Best”. Wystąpiła również w programie telewizyjnym The Voice of Germany jako trenerka, a prowadzona przez nią uczestniczka, Claudia Emmanuela Santoso, zwyciężyła. Kobieta nie ukrywa, że jej największymi inspiracjami są własne przeżycia, a zwłaszcza lata nastoletnie.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Alice Merton: Krzysztof Zalewski, Smolik/Kev Fox, Karaś/Rogucki, Natalia Przybysz, Daria Zawiałow, Mrozu,

 

Alice Merton - Często zadawane pytania

 • W najbliższym czasie Alice Merton wystąpi w: Warszawie, Poznaniu
 • Ma 164 cm wzrostu.
 • Ma 28 lat.
 • We Frankfurcie, w Niemczech.
 • Alice Merton współpracuje z takimi producentami i twórcami, jak: John Hill, Nicolas Rebscher, Dave Bassett, Michelle Leonard i Tobias Kuhn.
 • To mieszanka w skład której wchodzą: pop rock, dance, pop, rock alternatywny.
 • W Londynie.
 • W 2018 roku Merton została wyróżniona nagrodą European Order Breakers Award przeznaczoną dla artystów, którzy odnieśli międzynarodowy sukces ze swoim debiutanckim albumem.
 • Popakademie Baden – Wurttemberg, gdzie uczyła się Alice Merton to pierwsza publiczna szkoła wyższa w Niemczech oferująca możliwość edukacji z zakresu muzyki popularnej i biznesu w branży muzycznej.
 • Artystka opublikowała również film dokumentalny ukazujący proces powstawania jej pierwszego długogrającego albumu pod tytułem "Mint”.
 • Niemcy, Kanada, Francja, Anglia.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Alice Merton
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Alice Merton BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Poznań
05.11
sobota, 19:00
Klub Tama
sprawdzanie dostępności
od 79 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Warszawa
06.11
niedziela, 19:00
Palladium
sprawdzanie dostępności
od 89 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/