Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Satyricon

Satyricon

Sprawdź wydarzenia
SatyriconSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

data powstania:
01.01.1990
miejsce powstania:
Oslo
dyscyplina:
zespół black metal
social media:

Opis

Satyricon to jeden z najbardziej doświadczonych norweskich zespołów muzycznych. Występuje na scenie już od 1990 roku i specjalizuje się w black metalu. Grupa została założona na terenie Oslo, a w jej składzie znajdują się Satyr (Sigurd Wongraven - wokalista, gitarzysta, instrumenty klawiszowe) i Frost ( Kjetil-Vidar Haraldstad - perkusja). 

Satyricon - krótka historia

Grupa Satyricon radziła sobie dobrze już w pierwszych miesiącach swojego istnienia. W pewnym momencie postanowiono jednak zmienić całą ideę zespołu, ponieważ od 1997 roku grupa przeistoczyła się w muzyczny duet wspierany muzykami sesyjnymi/koncertowymi. Ta zmiana początkowo była odbierana dość sceptycznie, lecz z czasem okazało się, że projekt funkcjonuje na bardzo wysokich obrotach i stale się rozwija. Zespół jest kojarzony z następującymi wydawnictwami muzycznymi: Moonfog Productions, Capitol Records, Roadrunner oraz Napalm Records. Norweska grupa występowała już m.in. na terenie Polski - Wrocław, Gdynia i Warszawa, ale też w wielu innych miastach, wśród których znajdują się: Gavle, Ostrawa, Wiedeń, Clisson czy też Kortrijk. 

Satyricon - dotychczasowy dorobek muzyczny

W tym miejscu należałoby przedstawić krótko dotychczasowy dorobek muzyczny zespołu Satyricon. Jeśli chodzi o albumy studyjne, są to następujące krążki:

  • "Dark Medieval Times", 
  • "The Shadowthrone",
  • "Nemesis Divina",
  • "Rebel Extravaganza",
  • "Volcano",
  • "Now, Diabolical",
  • "The Age of Nero",
  • "Satyricon",
  • "Deep Calleth Upon Deep".

Dochodzi do tego m.in. album koncertowy o nazwie "Live at The Opera" oraz kilka EP-ek: "Megiddo", "Intermezzo II" oraz "My Skin is Cold". Biorąc pod lupę najbardziej znane i lubiane kawałki zespołu Satyricon nie można przejść obojętnie obok następujących numerów: "Mother North". "Fuel for Hatred", "K.I.N.G.", "The Pentagram Burns", "Black Crow on a Tombstone", "Our World, It Rumbles Tonight", "To Your Brethen in the Dark", czy "Phoenix".

Satyricon - powiązani artyści/zespoły & współpraca

Z uwagi na to, że od wielu lat Satyricon bazuje na występach z artystami sesyjnymi i koncertowymi, norweska grupa jest powiązana przede wszystkim z takimi zespołami i muzykami, jak: Sarke, Gorgoroth, Keep of Kalessin, Emperor, Steinar Gundersen, Anders Odden, Anders Hunstad, Kine Hult, Ivan Bjornson, Jonna Nikula, Lars K. Norberg, Trym Torson, Joey Jordison, Victor Brandt, Terje Vik Shei, Morten Furuly, Terje Andersen czy też Diogo Bastos. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi/wchodził w skład zespołu Satyricon?
Aktualnie w składzie zespołu Satyricon znajdują się Sigurd Wongraven (wokalista, gitarzysta, instrumenty klawiszowe) i Kjetil-Vidar Haraldstad (perkusja). W grupie występowali również Ted Skjellum, Tomas Haugen, Carl-Michael Eide, Vegard Blomberg i Havard Jorgensen. Od 1997 roku duet skupia się na współpracy z artystami koncertowymi.
Jakie albumy studyjne i EP-ki ma na swoim koncie zespół Satyricon?
Zespół Satyricon zgromadził na swoim koncie następujące albumy studyjne: "Dark Medieval Times", "The Shadowthrone", "Nemesis Divina", "Rebel Extravaganza", "Volcano", "Now, Diabolical", "The Age of Nero", "Satyricon" oraz "Deep Calleth Upon Deep". Dochodzą do tego EP-ki: "Megiddo", "Intermezzo II" i "My Skin is Cold" oraz album koncertowy "Live at The Opera".

Fani lubią też

Zobacz też