emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Koncerty Muzyka etniczna African Beats Festival 2023

African Beats Festival 2023

Organizator: Agencja Artystyczna Perspektywy Jakub Malinowski

African Beats Festival 2023O wydarzeniu

O wydarzeniu

Bilety w niższej cenie tylko do końca 9 sierpnia - kup przed zmianą cen!

Zapraszamy na kolejną edycję African Beats Festival, jednego z najpiękniejszych festiwali world music w Polsce! To festiwal muzycznych korzeni. Święto otwartości i tolerancji. Organiczna afrykańska muzyka, spotkania podróżnicze, kino festivalowe, warsztaty i dużo więcej! African Beats Festival 2023 bilety już w sprzedaży.

Na Festivalu usłyszymy największe gwiazdy afrykańskiego world music oraz afrobeatu. Wystąpią także artyści z Polski, którzy w swojej muzyce czerpią ze źródeł afrykańskich. Na African Beats weźmiecie udział także w warsztatach muzycznych, spotkaniach filmowych, spotkaniach podróżników. Znajdziecie tu wystawców z modą i rękodziełem afrykańskim, zasmakujecie smaków wyjątkowych potraw, a po koncertach usiądziemy przy ogniskach, by posłuchać pustynnej pieśni.

African Beats Festival 2023 line-up i artyści

Ogłoszeni artyści:

 • Seun Kuti & Egypt80 (Nigeria)
 • Orchestra Baobab (Senegal)
 • Newen Afrobeat (Chile)
 • Tarwa N-Tirini (Maroko)
 • Ablaye Badji Band (Senegal/Polska)
 • City Bum Bum Ensemble (Polska)
 • PS Cultural Concept feat Kandara Diebaté (Polska/Senegal)
 • The Afronauts (Polska/Maroko/RPA)
 • Tikoubaouine (Algeria)

Miejsce: Tereny Dworku pod Wiechą w Kawęczynie

To niezwykle urokliwe miejsca, nierozerwalnie związane z polską kulturą ludową. Dworek jest położony we wsi Kawęczyn, oddalonej o 30 km od Warszawy w kierunku południowym, zajmuje obszar o powierzchni 10ha. W bezpośrednim sąsiedztwie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego wśród malowniczych sadów mazowieckiej ziemi budynek Dworek Pod Wiechą został idealnie wkomponowany w bajeczny krajobraz. Oprócz tego ogromna przestrzeń, zielona przestrzeń, idealna pod Festival Muzyczny! 

Strefy tematyczne i dodatkowe atrakcje

STREFA KINO I PODRÓŻE

Zapraszamy do strefy KINO i PODRÓŻE, gdzie zobaczycie selekcję filmów Afrykamery oraz wysłuchacie ciekawych opowieści na spotkaniach podróżniczych.

 

WARSZTATY BĘBNIARSKIE 

Thomas Guei poprowadzi warsztaty gry na bębnach djembe na dwóch poziomach, początkującym i średniozaawansowanym. Thomas to jeden z najlepszych współczesnych djembefola, który swoją niewiarygodną szybkością, techniką, energią i unikalnym językiem muzycznym wzniósł muzykę djembe na nowy poziom. Jego niesamowity talent i pracowitość zyskały mu fanów na całym świecie, a jemu samemu pozwoliły zjeździć z warsztatami i spektaklami całą Europę, Amerykę Południową i Azję.

Harmonogram warsztatów:

 • Piątek 11.08.2023 godz. 18:00 - Warsztaty Bębniarskie dla początkujących
 • Sobota 12.08.2023 godz. 13:00 - Warsztaty Bębniarskie dla średnio-zaawansowanych
 • Sobota 12.08.2023 godz. 17:00 - Warsztaty Bębniarskie dla początkujących
 • Niedziela 13.08.2023 godz. 11:00 - Warsztaty Bębniarskie dla średnio-zaawansowanych

Zapisy na: workshops@africanbeats.pl

 

WARSZTATY Z TAŃCA AFRYKAŃSKIEGO 

Warsztaty taneczne na African Beats Festival 2023 poprowadzi Viola Wojciechowska! Pod jej okiem będziemy uczyć się choreografii do jednego z rytmów zachodnioafrykańskich, a przy okazji popracujemy też nad zwinnością, otwarciem ciała i dokładnością ruchu. Zajęcia będą się odbywać do akompaniamentu muzyki na żywo, grać nam będą zaroszeni muzycy na bębnach djembe i dundun, co pozwoli nam na jeszcze lepsze zrozumienie tańczonego rytmu.

Zapisy na warsztaty na maila: workshops@africanbeats.pl

 

AFRICAN ECSTATIC DANCE

Ecstatic Dance jest praktyką ruchowo - taneczną, w której oddajemy się radosnemu, autentycznemu, spontanicznemu ruchowi. Zapraszasz swoje ciało do poruszania się, odprężenia, rozciągania, zabawy, improwizacji czy swobodnej ekspresji. Budując przez to szczególna relację ze swoim ciałem. Uwalniając swoją dzikość. Praktyka ta wspiera swobodne wyrażanie siebie i swoich emocji

Prowadzenie: Sławomir Gęściak - Tancerz. Praktyk i Nauczyciel Świadomej Pracy z Ciałem. Ukończył Psychologię Zorientowaną na Proces, Terapię Tańcem i Ruchem w Polskim Instytucie DMT. Certyfikowany Terapeuta Cichych, Duchowych Ustawień Rodzin. Master NLP, Certyfikowany Coach i Trener.

 

RYNEK AFRYKAŃSKI

Wystawcy z rękodziełem afrykańskim. Afrykańska strefa gastronomiczna, napoje, dobra wszelakie. Kosmetyki, ubrania, biżuteria. Wyjątkowy i niepowtarzalny asortyment zapewni przeszło 40 wystawców, których pełną listę ogłosimy niebawem. Afrykański Market będzie wielką atrakcją naszego Festivalu. Zgłoszenia wystawców przyjmujemy na market@africanbeats.pl

 

MEDYTACJA & JOGA

Zajęcia z Jogi i Medytacji w sobotni i niedzielny poranek poprowadzi Beata Latos z B-less-ed yoga w Bieszczadach. Przestrzeń na spotkanie się w ruchu, który prowadzi oddech. Joga to masaż miłości, który dajesz sam sobie, w efekcie której Twoje ciało jest rozluźnione i błogie, a Twój umysł rześki i spokojny. W praktyce jogi prowadzonej przez Beatę znajdziecie przestrzeń zarówno na podążanie za intuicją, lekkość i delikatność, a także siłę, uziemienie i zdecydowanie. Podczas zajęć doświadczycie przeplatających się sekwencji rozciągających i wzmacniających, w stylu Vinyasa Slow Flow. Praktyka jogi będzie zakończona sesją medytacji.

 

STREFA OGNIA

To strefa, która przez cały czas trwania festiwalu otulać nas będzie relaksująco-terapeutyczną aurą, przy której można nie tylko solidnie odpocząć, ale też wejść głęboko w siebie. W ciągu dnia przy dźwiękach instrumentów o naturalnej częstotliwości można spędzić miło czas z bliskimi, wygodnie się ułożyć w ciszy lub w rozmowie nadal korzystając z bogactwa całego festiwalu gdyż strefa ułożona jest w centrum African Beats. Natomiast magia tego miejsca będzie najbadziej widoczna wieczorami, kiedy blask ognia łączyć będzie nas w kręgu, przy którym każdy odnajdzie swoją przestrzeń kreacji by odkryć wewnętrzne bogactwo. A z założenia każdy je posiada, więc jeśli uda nam się po nie sięgnąć stworzymy cudną Harmonię. Towarzyszyć nam będą doświadczeni muzycy i wokaliści, którzy swoimi zdolnościami wprowadzą nas w świat dźwięku, w którym możemy pozostać przez cały czas trwania festiwalu African Beats. Serdecznie zapraszamy do naszej Strefy Ognia by odnajdywać w niej własny spokój i równowagę. Jeśli posiadacie w domu własne instrumenty - przywieźcie je ze sobą. To jest to miejsce, gdzie możecie praktykować grę, śpiew, taniec albo dobrą medytację bycia "tu i teraz", w samym oddechu.

 

POLE NAMIOTOWE

Specjalna strefa przeznaczona na rozbicie namiotów. Zapewniamy piękną, malowniczą okolicę, dostęp do strefy gastronomicznej oraz wszystkich festiwalowych atrakcji, w pełni wyposażoną strefą sanitarną oraz ochronę.

African Beats Festival 2023 bilety

KARNET 2-DNIOWY 

To bilet umożliwiający wejście na teren Festivalu w piątek od godziny 15:00. Umożliwia wzięcie udziału we wszystkich aktywnościach zaplanowanych na całe 2 dni Festivalu oraz pozostanie na nim do niedzieli, do godziny 15:00. Daje też pierwszeństwo w zajęciu i wyboru miejsca na polu namiotowym.

 • Pole Namiotowe 2-dniowe - 35 PLN / namiot
 • Dzieci do 6 roku życia - FREE
 • Dzieci do 14 roku życia - 220 PLN / ulgowy
 • Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie - 220 PLN / ulgowy
 • Parking w cenie biletu

Cena:

 • Early Birds do 07.03.2023 - 290 PLN
 • 1 pula do 01.04.2022 r. - 320 PLN
 • 2 pula do 15.05.2022 r. - 350 PLN
 • 3 pula do 02.07.2022 r. - 380 PLN
 • 4 pula od 10.08.2022 r. - 400 PLN

 

BILET JEDNODNIOWY

To bilet umożliwiający wejście na teren Festivalu na jeden dzień o dowolnej godzinie. Posiadacze takich karnetów będą mogli wziąć udział we wszelkich aktywnościach przewidzianych na dany dzień, a także skorzystać z pola namiotowego.

 • Pole Namiotowe 1-dniowe - 35 PLN / namiot
 • Dzieci do 6 roku życia - FREE
 • Dzieci do 14 roku życia - 150 PLN / ulgowy
 • Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie - 150 PLN / ulgowy
 • Parking w cenie biletu

Cena:

 • Early Birds do 07.03.2023 - 170 PLN
 • 1 pula do 01.04.2022 r. - 190 PLN
 • 2 pula do 15.05.2022 r. - 210 PLN
 • 3 pula do 02.07.2022 r. - 230 PLN
 • 4 pula od 10.08.2022 r. - 245 PLN

 

[ENGLISH VERSION BELOW]

Zobacz więcej

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też