Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingspotkanko

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Wydarzenia w Chorzelach

Wydarzenia w Chorzelach

Chorzele, 1go Maja 72
Wydarzenia w ChorzelachOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Gmina miejsko-wiejska Chorzele położona jest w północnej części Mazowsza. Jednym z walorów Chorzeli i pobliskich miejscowości jest bajkowe środowisko całej okolicy, które wyróżniają m.in. czyste wody, przepiękne ścieżki leśne oraz bogata flora i fauna. Gmina podzielona jest na 41 sołectw, które liczą 66 miejscowości.

Chorzele powstało prawdopodobnie w XVI wieku – w 1542 roku król Zygmunt Stary nadał miejscowości prawa miejskie. W późniejszych latach Chorzele otrzymywało od władzy liczne przywileje, dzięki czemu mogło się ono sprawnie rozwijać.

Chcąc sprostać kulturalno-rozwojowym potrzebom mieszkańców gminy, w Chorzelach i pobliskich miejscowościach regularnie organizowane są różnego rodzaju wydarzenia i imprezy masowe. Na terenie tym prężnie działają także kluby sportowe oraz takie organizacje, jak m.in. Klub Seniora, Koła Gospodyń Wiejskich czy Młodzieżowa Miejska Orkiestra Dęta, które dbają o promowanie i propagowanie dziedzictwa kulturowego gminy.

Co wyróżnia wydarzenia w Chorzelach? Wydarzenia 2022

W grudniu ubiegłego roku mieszkańcy Gminy Chorzele mieli okazję wziąć udział w evencie muzycznym „Festiwal Kolęd i Pastorałek. Chorzelskie Anioły – śpiewem leczą duszę”. Wydarzenie to odbywało się pod patronatem marszałka Sejmu RP Piotra Zgorzelskiego. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane były w różnych kategoriach wiekowych. W imprezie wziąć udział mogli zarówno dorośli, jak i dzieci ze szkół podstawowych oraz średnich. Cały event podzielony był na dwa etapy – przesłuchanie oraz finałowy koncert laureatów.

Wydarzenia w Chorzelach – koncerty

Jak wyglądają muzyczne wydarzenia w Chorzelach? Koncerty cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców całej gminy. W ramach Dni Chorzel na stadionie miejskim wystąpiła m.in. Margaret – popularna polska piosenkarka, kompozytorka oraz autorka tekstów. W 2020 roku, po krótkiej przerwie spowodowanej względami zdrowotnymi, artystka powróciła do tworzenia muzyki, ogłaszając jednocześnie otwarcie własnej wytwórni płytowej Gaja Hornby Records. Chętnie słuchane utwory Margaret to m.in. „Wasted”, „Przebiśniegi” czy „Roadster”.

Miłośnicy muzyki z przyjemnością biorą udział w wydarzeniach w Chorzelach. Bilety na imprezy muzyczne wyprzedają się najczęściej w bardzo szybkim tempie. Na scenie przy hali sportowej w Chorzelach wystąpił także Marek Piekarczyk wraz ze swoim zespołem TSA. Muzycy zagrali własne kompozycje oraz popularne utwory polskich kompozytorów. Widownia bawiła się przy dźwiękach takich piosenek, jak m.in. „Chodzą ludzie”, „51” czy „Smutniejszy odcień szarości”. Koncert zakończył się pozowaniem do wspólnych zdjęć oraz rozdawaniem autografów.

Wydarzenia w Chorzelach – bilety na imprezy

Na terenie gminy Chorzele odbył się także jeden z koncertów Festiwalu Chopin en Vacanes 2021. Impreza ta przypadła szczególnie do gustu miłośnikom muzyki fortepianowej. Podczas wydarzenia widownia miała okazję zobaczyć takich muzyków, jak Kamila Sacharzewska czy Jan Nicewicz.

Kiedy organizowane są wydarzenia w Chorzelach? Wydarzenia tematyczne i koncerty odbywają się tutaj przez cały rok, choć z całą pewnością największą popularnością cieszą się eventy wakacyjne. Bilety na chorzelskie imprezy dostępne są często w sprzedaży elektronicznej.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Gmina Chorzele?
Gmina Chorzele znajduje się w północnej części Mazowsza.
Jakie wydarzenia odbywają się w Gminie Chorzele?
Na terenie gminy Chorzele organizowane są m.in. koncerty, wydarzenia okolicznościowe oraz konkursy dedykowane najmłodszym. Bilety na imprezy dostępne są często do kupna drogą online.
Kiedy powstała Gmina Chorzele?
Chorzele powstało prawdopodobnie w XVI wieku. W latach 1975–1998 gmina administracyjnie należała do województwa ostrołęckiego.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn