Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisławskie Centrum Kultury to jedno z najpopularniejszych miejsc kulturalno-rozrywkowych w Wodzisławiu Śląskim i okolicy. Zlokalizowane jest przy ul. ks.płk. Wilhelma Kubsza. Repertuar ma zaspokajać oczekiwania widzów o zróżnicowanych potrzebach i zainteresowaniach. W obiekcie tym organizowane są niepowtarzalne koncerty, zapadające w pamięć spektakle oraz imprezy plenerowe.

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisławskie Centrum Kultury posiada w swojej ofercie m.in. zajęcia dla dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych. Współpracuje z różnymi stowarzyszeniami i organizacjami, tworząc przestrzeń kulturalną dla miasta i regionu. Organizuje wydarzenia kulturalne, takie jak Dni Miasta czy Reggae Festiwal – Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi, jak również interesujące koncerty edukacyjne czy wystawy, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród publiczności.

 

W Wodzisławskim Centrum Kultury funkcjonują również sekcje artystyczne Amatorskiego Ruchu Artystycznego, które skupiają się wokół tańca, muzyki, śpiewu oraz teatru. W ofercie dostępne są zajęcia dla dzieci w każdym wieku: żłobkowym, przedszkolnym, szkolnym, ponadgimnazjalnym, jak również dla studentów, dorosłych i seniorów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno zwolennicy pracy twórczej, jak i aktywności ruchowej.

 

WCK to także premierowe Kino Pegaz. Starannie dobrany repertuar obejmuje pokazy filmowe i cykle: Środowe Kino Konesera, Cykl Filmów Religijnych, Kino dzieci oraz edukację filmową.

 

Wodzisławskie Centrum Kultury – wydarzenia

Wydarzenia w Wodzisławskim Centrum Kultury cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na widowni niemal zawsze zasiada pełna sala, oczekując występu ulubionego wykonawcy czy artysty, a bilety wyprzedają się w błyskawicznym tempie. Kto do tej pory pojawił się na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury? Koncerty zespołu Łzy, Lao Che, Tomato, Grzegorza Turnaua, Stanisława Sojki, Czesława Mozila, Leszka Możdżera, Dawida Podsiadło, Ani Rusowicz, Darii Zawiałow i innych – przyciągnęły tłumy słuchaczy.

 

Wodzisławskie Centrum Kultury – spektakl Dziadek do orzechów oraz Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków przypadły do gustu zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym widzom. Widowisko baletowe w wykonaniu Imperial Lviv Ballet wzbogacono technikami cyfrowymi, co nadało całości niepowtarzalnej oprawy.

 

Publiczność kocha dobrą zabawę i śmiech. W Wodzisławskim Centrum Kultury odbywają się spektakle komediowe, które rozbawiają widzów do łez, a wśród nich Babski przekręt w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza, Kochanie na kredyt w reżyserii Olafa Lubaszenko, a także występy polskich kabaretów – m.in. Młodych Panów czy Skeczów Męczących.

Wodzisławskie Centrum Kultury – wydarzenia

Co wydarzy się w najbliższej przyszłości w Wodzisławskim Centrum Kultury? Koncert 2022 Krzysztofa Zalewskiego MTV Unplugged odbędzie się już w kwietniu. W programie znajdują się akustyczne wersje największych przebojów muzyka. Publiczność będzie miała okazję posłuchać m.in. utworów Zelig, Miłość Miłość, a także kawałki z albumu Zabawa. Bilety do Wodzisławskiego Centrum Kultury to jedyna gwarancja możliwości uczestnictwa w wydarzeniu.

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Wodzisławskie Centrum Kultury?

Wodzisławskie Centrum Kultury znajduje się w Wodzisławiu Śląskim przy ulicy ks. płk. Wilhelma Kubsza.

 

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Wodzisławskim Centrum Kultury?

W Wodzisławskim Centrum Kultury odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, m.in. koncerty Tao, Lao Che, Łzy, Tomato, Grzegorza Turanua, Czesława Mozila, Leszka Możdżera, Stanisława Sojki, Dawida Podsiadło, Darii Zawiałow, spektakle teatralne Babski przekręt, Kochanie na kredyt, występy kabaretów i wiele innych.

 

  • Kiedy utworzone zostało Wodzisławskie Centrum Kultury?

Wodzisławskie Centrum Kultury utworzone zostało w 1965 roku.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Wodzisławskie Centrum Kultury
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

ul. ks. płk W. Kubsza 17
44-300 Wodzisław Śląski

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/