shared.category-mega-menu.onTime

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Marcin Wójcik

Marcin Wójcik

Marcin WójcikSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
34 lata
data urodzenia:
02.09.1989
miejsce urodzenia:
Piła
dyscyplina:
MMA
social media:

Opis

Marcin Wójcik (The Giant) to urodzony 2 września 1989 roku w Pile polski zawodnik MMA wagi półciężkiej. Aktualnie związany z federacją KSW oraz klubem sportowym GŁD Team Piła.

Marcin ściśle współpracuje również z Ankos MMA Poznań i ma na swoim koncie występy na galach:

 • FEN,
 • PFL,
 • czy też Gladiator Arena.

Nie da się ukryć, że Marcin to jeden z najbardziej doświadczonych i rozpoznawalnych polskich zawodników MMA.

Początki zawodowej kariery Marcina Wójcika

Jego kariera zawodowa rozpoczęła się kilkanaście lat temu, gdyż debiutancką walkę odbył 14 grudnia 2007 roku. Wtedy to po przeciwnej stronie oktagonu stanął Grzegorz Szatkowski. Marcin nie miał problemów z rozstrzygnięciem tego starcia na własną korzyść.

Początki Marcina Wójcika z MMA nie były jednak kolorowe, ponieważ po debiutanckiej wygranej przyszła seria nieoczekiwanych porażek. Lepsi od Wójcika okazali się:

 • Tomasz Niedźwiecki,
 • Marek Kowalczyk,
 • Michał Włodarek.

Wielu zawodników na miejscu Marcina po prostu by się załamało i straciło wiarę we własne możliwości oraz motywację do dalszych treningów. The Giant postąpił jednak inaczej i solidnie przepracował okres treningowy przed następną walkę, aby udowodnić publiczności, że stać go na widowiskowe i zwycięskie walki.

Kolejne walki w oktagonie i kontrakt z FEN

Na zwycięską ścieżkę Marcin powrócił 11 maja 2013 roku, kiedy to pokonał w 3. rundzie Artura Mroczka. Nie była to łatwa przeprawa, ale w końcu Wójcik odbudował nadszarpniętą wcześniej pewność siebie.

Później przydarzyła mu się jeszcze porażka z Michałem Gutowskim, ale następne walki pokazały, że to utalentowany zawodnik ze sporym potencjałem do uprawiania MMA. Marcin wygrał kolejno z:

 • Wojciechem Balejko,
 • Bartłomiejem Wydrą,
 • Michałem Oleksiejczukiem.

Zaowocowało to podpisaniem wyczekiwanego kontraktu z federacją FEN i możliwością pokazania się znacznie szerszej grupie miłośników sportów walki.

Debiut Marcina w FEN wypadł bardzo okazale. 31 lipca 2015 roku Wójcik okazał się lepszy od Krzysztofa Pietraszka. Następnie wygrał też z Wojciechem Januszem, co spowodowało, że zaczęli się za nim rozglądać przedstawiciele innych federacji. The Giant postanowił podpisać kontrakt z KSW.

Fighterska przygoda z KSW

Jak się okazało był to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Wójcik debiutancki pojedynek dla federacji KSW stoczył 5 marca 2016 roku z Tomaszem Kondraciukiem. To starcie nie miało wyraźnego faworyta, ale Marcin przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść w 2. rundzie.

W tym momencie wydawało się, że trudno znaleźć na Marcina jakiś skuteczny sposób, bo odprawiał kolejnych rywali z kwitkiem i słynął ze swojego perfekcyjnego przygotowania do walk. Kolejne dwie walki w KSW również potoczyły się po myśli Wójcika. Jego wyższość musieli uznać Michał Fijałka i Marcin Łazarz.

Po serii niesamowitych zwycięstw postanowiono go zestawić z bardzo doświadczonym i niezwykle wymagającym rywalem. Naprzeciwko Marcina Wójcika na gai KSW 39 stanął Tomasz Narkun. To właśnie Tomasz zdaniem wielu obserwatorów sportów walki był faworytem tej potyczki i wkrótce okazało się to prawdą. Narkun wygrał z Wójcikiem jeszcze przed zakończeniem 1. rundy. The Giant na nowo musiał się zapoznać ze smakiem porażki, opuszczając oktagon w roli przegranego.

Kolejne zwycięstwo przyszło jednak bardzo szybko. Marcin pokonał Hatefa Moeila i ze spokojem mógł się przygotowywać na galę KSW 45. Tam jednak było już zupełnie inaczej, gdyż pokonał go Scott Askham. Po tej porażce Marcin postanowił sobie zrobić przerwę od KSW.

Walki dla innych federacji

Wójcik zdecydował się zawitać na gale:

 • Cage Warriors (przegrana z Modestasem Bukauskasem),
 • Gladiator Arena (wygrana z Michałem Gutowskim),
 • FEN (zwycięstwa z Rafałem Kijańczukiem, Adamem Kowalskim, Ednaldo Oliveirą i Pawłem Hadasiem oraz porażka z Ederem de Souzą).

13 sierpnia 2022 roku na gali PFL 8 zorganizowano walkę Marcina Wójcika z Mickiem Stantonem. The Giant szybko pokazał rywalowi, że znajduje się w doskonałej dyspozycji i wygrał już w 1. rundzie. Rok później (18 sierpnia 2023 roku) Marcin zawalczył na gali FEN 48 z Adamem Wieczorkiem, z którym poradził sobie na początku 2. rundy.

Wielki powrót do KSW

Starcie to otworzyło przed nim kolejną szansę na angaż w KSW, z czego doświadczony polski fighter oczywiście skorzystał. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w trakcie dotychczasowej kariery Wójcik był mistrzem federacji Gladiator Arena oraz FEN.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodził się Marcin Wójcik?
Marcin Wójcik to polski zawodnik MMA, toczący walki w kategorii półciężkiej. Urodził się 2 września 1989 roku w Pile.
Z jakimi federacjami i klubami współpracuje Marcin Wójcik?
Marcin Wójcik współpracuje z federacją KSW, chociaż w przeszłości występował też m.in. dla federacji FEN, Gladiator Arena, Cage Warriors i PFL. Wójcik trenuje w klubie GŁD Team Piła, lecz ma również dużo wspólnego z Ankos MMA Poznań.
Jakim pseudonimem w oktagonie posługuje się Marcin Wójcik?
Marcin Wójcik jest znany pod pseudonimem The Giant.
Z kim Marcin Wójcik stoczył swoją pierwszą zawodową walkę w MMA?
Debiutancka zawodowa walka Marcina Wójcika w MMA odbyła się 14 grudnia 2007 roku. Jego rywalem był wtedy Grzegorz Szatkowski, a Marcin rozstrzygnął potyczkę na własną korzyść.

Fani lubią też

Zobacz też