Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Miejsce Willa Aida

Willa Aida

Podkowa Leśna, Jarosława Iwaszkiewicza 7
Willa AidaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Willa Aida w Podkowie Leśnej to jeden z najstarszych zabytków drewnianych, położony w pięknym, zielonym otoczeniu. Znajduje się przy ulicy ul. Jarosława Iwaszkiewicza 7.

Willa Aida – o obiekcie

Willa Aida pochodzi z XIX wieku. Została wybudowana w 1990 roku przez Stanisława Wilhelma Lilpopa, pełniąc wtedy funkcję domu letniskowego. Podczas I wojny światowej, budynek willi został częściowo zdewastowany. Po zmianie właścicieli na Annę i Jarosława Iwaszkiewicz, stała się ośrodkiem kultury literackiej. Była miejscem spotkań wielkich artystów jak m.in. Juliana Tuwima, Antoniego Słonimskiego czy Jerzego Mieczysława Rytarda. W latach 30. XIX wieku, Willa Aida pełniła funkcję mieszkalną. Na długi czas popadła w zapomnienie, popadając w ruinę i przechodząc z rąk do rąk.

W końcu dopiero w 2009 roku, po ponownej zmianie właściciela, przeszła remont konserwatorki i w 21010 roku została wpisana w rejestr zabytków. Od 2011 roku, Willa Aida pełni funkcję ośrodka kultury i muzeum historii lokalnej. W obiekcie organizowane są wszelkie wydarzenia kulturalne, m.in. spektakle teatralne, widowiska plenerowe, spotkania autorskie, koncerty, wystawy, a nawet wieczory poezji. Organizowane w Willi Aida wydarzenia stanowią doskonały pomysł na udany wieczór. Bilety na bieżące i nadchodzące eventy kulturalne dostępne są w sprzedaży przez platformę eBilet.pl. 

Willa Aida – koncerty 

Atrakcje w Willi Aida to koncerty najciekawszych artystów muzycznych. To obiekt oferujący niezapomnianą rozrywkę niezależnie od gustu. Dlaczego warto odwiedzić Willę Aida? Wydarzeniami, które odbywają się w obiekcie, są przede wszystkim różnorodne eventy, które cieszą się dużym zainteresowaniem widzów w każdym wieku. Pozwala to na znalezienie rozrywki dopasowanej do swoich oczekiwań. Bilety na wiele spośród nadchodzących eventów są do nabycia na stronie – eBilet.pl.

Odbywające się w Willi Aida koncerty przyciągają tłumy widzów w każdym wieku. To wyjątkowe miejsce, znajdujące się w podwarszawskiej miejscowości Podkowa Leśna, oferujące ciekawą rozrywkę. Jakie wydarzenia miały miejsce w Willi Aida? To występy m.in. Grzecha Piotrowskiego, Marii Sarny, Włodka Pawlika interpretującego poezję Jarosława Iwaszkiewicza, koncerty jazzowe z udziałem niezwykłych muzyków oraz widowisko Katarzyny Jamróz i Machina del Tango z wystawą archiwalnych fotografii z okresu międzywojennego 1925-1969. Odbyły się tu również interesujące wystawy i spektakle. Na nadchodzące eventy w Willi Aida, bilety dostępne są online.

Willa Aida – koncerty

Entuzjastom wydarzeń kulturalnych, na pewno z pewnością przypadną do gustu propozycje eventów organizowanych przez Willę Aida. Koncerty 2022 to zróżnicowany repertuar, pełen ciekawych inicjatyw, które z pewnością wzbudzą wiele emocji. Willa Aida dba, aby doskonale skrojony repertuar uwzględniał występy szerokiej gamy artystów, uwielbianych przez widzów. Na wiele odbywających się wydarzenia w Willi Aida, bilety dostępne są w sprzedaży na eBilet.pl.

 

Kalendarium nadchodzących eventów zapowiada się niezwykle interesująco, będących gwarancją na dobrze spędzony czas i wiele niezapomnianej zabawy. Na organizowanych przez Willę Aida muzycznych eventach widać tłumy widzów, co widać po ilości sprzedanych biletów. Zapoznaj się z aktualnym repertuarem najciekawszych propozycji wydarzeń kulturalnych i zobacz na żywo mniej lub bardziej znanych artystów.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Willa Aida?
Tu i Ówdzie znajduje się przy ul. Jarosława Iwaszkiewicza 7 w Podkowie Leśnej.
Kiedy została utworzona Willa Aida?
Willa Aida powstała około 1900 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też