Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Stadion Zagłębia Lubin

Stadion Zagłębia Lubin

Lubin, ul.M.Skłodowskiej Curie 98
Stadion Zagłębia LubinOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Stadion Zagłębia Lubin to nowoczesny obiekt, który od 7 października 2023 został oficjalnie przemianowany na KGHM Zagłębie Arena. Gospodarzem stadionu jest klub piłkarski Zagłębie Lubin, który rozgrywa swoje mecze na arenie w ramach rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Obiekt znajduje się przy ulicy Marii Skłodowskiej Curie 98 w Lublinie. Częściowo został oddany do użytku 14 marca 2009 roku, a pierwszym wydarzeniem, które odbyło się na ukończonym stadionie, było spotkanie piłkarskie Zagłębie Lubin – Górnik Łęczna rozegrane 14 sierpnia 2010 roku

Nowy Stadion Zagłębia Lubin został wzniesiony na miejscu poprzedniego. Jego budowę rozpoczęto 18 września 2007 roku. Trybuny wcześniejszego stadionu, otwartego w 1985 roku, pierwotnie zbudowane były na wałach ziemnych. W związku z konstrukcją nowego stadionu, znaczna część tych trybun – około 65% – została wyburzona. Przesunięcie murawy w stosunku do starego stadionu wyniosło niemal 20 metrów. Nowy Stadion Zagłębia Lubin został zbudowany od podstaw, stanowiąc zupełnie nową konstrukcję.

Stadion Zagłębia Lubin – wydarzenia

Stadion Zagłębia Lubin od 2009 roku stanowił niezastąpione miejsce dla kibiców, dostarczając im przez ponad dekadę niezapomnianych, sportowych emocji. To tutaj widzowie byli świadkami licznych wydarzeń, obejmujących zarówno mecze reprezentacji Polski, jak i jubileuszowe koncerty KGHM Polska Miedź S.A. Na tym obiekcie odbył się w 2009 roku finał Superpucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Wisłą Kraków, w którym niezapomnianym wydarzeniem była bramka strzelona przez samego Roberta Lewandowskiego. 

Ponadto, w 2018 roku Stadion Zagłębia Lubin był areną spotkania eliminacyjnego do Mistrzostw Europy U-21 pomiędzy Polską a Wyspami Owczymi. Eventy te dowodzą wielofunkcyjnego charakteru obiektu, który jest miejscem nie tylko klubowych zmagań, ale również goszczącym prestiżowe wydarzenia piłkarskie o zasięgu krajowym i międzynarodowym. 

Odbywające się na obiekcie Stadion Zagłębia Lubin koncerty oraz wydarzenia są związane sportowo nie tylko z piłką nożną. Na stadionie odbył się jubileuszowy bieg z okazji 75-lecia Zagłębia Lubin, w ramach którego na obiekcie pojawiły się wszelkiego rodzaju atrakcje takie jak food tracki, zabytkowe samochody, motocykle, strefa animacji oraz konkursy z nagrodami. 

Na stadionie odbył się również Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Sportowych.

Stadion Zagłębia Lubin – koncerty

Organizowane przez Stadion Zagłębia Lubin wydarzenia kulturalne, sprawiły, że publiczność miała okazję delektować się i podziwiać cenionych artystów zarówno z polskiej, jak i zagranicznej sceny muzycznej, którzy przybyli tam między innymi w ramach Cuprum Hits Festival. Podczas wydarzenia na scenie wystąpili renomowani artyści, tacy jak: Papa D, Captain Jack, Nana, Rednex, Dj Dune, Fun Factory, Loona, i wielu innych. W lutym 2023 tuż przed meczem Zagłębia Lubin z Legią Warszawa odbył się również koncert lubińskiego zespołu ELITEBOYS.

Na obiekcie zorganizowano również duże koncerty, gdzie pojawiły się niezwykle utalentowane postacie muzyczne, m.in. Justyna Steczkowska, Kasia Moś, Natalia Kukulska, Krzysztof Cugowski oraz Dawid Kwiatkowski. Tego rodzaju wydarzenia nie tylko dostarczają rozrywki, lecz także przyczyniają się do promocji różnorodnych gatunków muzycznych, tworząc wyjątkową atmosferę i wspierając integrację miłośników muzyki. To także doskonałe świadectwo na to, jak Stadion Zagłębia Lubin staje się miejscem nie tylko dla pasjonatów piłki nożnej, ale również dla miłośników różnorodnych form rozrywki i kultury muzycznej.

 

Stadion Zagłębia Lubin – bilety

Bilety na wydarzenia piłkarskie dostępne są online na stronie klubu. Stadion Zagłębia Lubin bilety sprzedawał w ramach koncertów takich artystów jak Justyna Steczkowska, Kasia Moś, Natalia Kukulska, Krzysztof Cugowski oraz Dawid Kwiatkowski.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Stadion Zagłębia Lubin?
Stadion Zagłębia Lubin znajduje się w Lubinie przy ulicy Marii Skłodowskiej Curie 98.
Jakie wydarzenia odbywają się w Stadion Zagłębia Lubin?
Obiekt oferuje głównie wydarzenia sportowe, takie jak mecze piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, różnych grup wiekowych reprezentacji Polski w piłce nożnej, wydarzenia, koncerty m.in. jubileuszowe przedsiębiorstwa KGHM Polska Miedź S.A.
Kiedy został otworzony Stadion Zagłębia Lubin?
Częściowo został oddany do użytku 14 marca 2009 roku, a pierwszym wydarzeniem, które odbyło się na ukończonym stadionie było spotkanie piłkarskie Zagłębie Lubin – Górnik Łęczna, rozegrane 14 sierpnia 2010 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też