Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Regionalne Centrum Kultury - Fabryka Emocji

Regionalne Centrum Kultury - Fabryka Emocji

Piła, Staszica 1
Regionalne Centrum Kultury - Fabryka EmocjiOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile jest teatrem miejskim, znajdującym się przy Placu Staszica 1. Dawniej miejsce to było siedzibą Pilskiego Domu Kultury, z którego wyłoniła się nowa instytucja. Działalność Regionalnego Centrum Kultury nie ogranicza się jedynie do gmachu budynku. W letniej porze roku nierzadko organizowane są wydarzenia i spotkania kulturalne na łonie natury, w otoczeniu parkowej zieleni. Klimatyzowana sala przystosowana do projekcji filmów i pokazów teatralnych jednorazowo może pomieścić do 500 widzów. Na jej deskach wystawiane są spektakle gościnne, koncerty, prowadzone spotkania i wernisaże.

Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji — koncerty

Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji jest organizatorem wielu koncertów wybitnych artystów. W 2019 roku odbyła się Noworoczna Gala Operetkowa, w ramach której wystąpił Narodowy Teatr Opery i Baletu z Odessy.  Podczas tego wydarzenia widzowie mogli delektować się muzyką Verdiego, utworami Straussa oraz cygańskimi, hiszpańskimi, czeskimi i włoskimi melodiami. Tego samego roku na scenie Regionalnego Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile wystąpił Mariusz Drzewicki, pianista koncertujący na całym świecie, uczestnik licznych konkursów i festiwali pianistycznych. Kalendarz koncertów na 2022 rok prezentuje się równie ciekawie. Już 27 lutego w RCK odbędzie się koncert Macieja Maleńczuka promujący album “Klauzula sumienia”. Artyście na scenie towarzyszyć będą muzycy znani z Piwnicy pod Baranami i poprzednich tras koncertowych Maleńczuka. 

Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji - spektakle

Bogaty repertuar Regionalnego Centrum Kultury Fabryki Emocji uwzględnia widza w każdym wieku. Do tej pory można było zobaczyć m.in. “Basia sama w domu, czyli moje najgorsze święta”, występ Poznańskich Słowików, spektakl Polskiego Teatru Tańca Gorycz, “Kaszana zdalnie sterowana”, “Klatka dla ptaków” i inne. Regionalne Centrum Kultury w Pile jest organizatorem i miejscem, gdzie odbywają się także spektakle skierowane do najmłodszych. W 2021 roku z okazji Dnia Dziecka, milusińscy mieli okazję oglądać spektakl detektywistyczny “Wielka Tajemnica” w wykonaniu Teatru Trójkąt z Zielonej Góry. 

Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji — wydarzenia 2022

Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji to miejsce, gdzie odbywają się różne wydarzenia kulturalne. 2022 rok w Instytucji zapowiada się bardzo ciekawie. W kinie “Koral” będzie można zobaczyć najciekawsze filmy tego roku. W repertuarze znajdują się takie tytuły, jak: “Wszystko zostaje w rodzinie”, “Truflarze” “Psie pazury” i wiele innych. Nadchodzące koncerty to m.in. występy gwiazd: Jakuba Kuszlika, Macieja Maleńczuka, zespołu Ira.

Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji - bilety

Regionalne Centrum Kultury bilety na najnowsze wydarzenia i spektakle sezonu znajdziesz w serwisie eBilet.pl. Szybka i bezpieczna transakcja – sprawdź już teraz!

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile?
Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji znajduje się na Placu Staszica 1 w Pile.
Jakie wydarzenia odbyły się w Regionalnym Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile?
W Regionalnym Centrum Kultury Fabryka Emocji odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Wśród nich znalazły się: XIII Wiedeński Koncert Noworoczny “Z biegiem Dunaju”, Edukacja Muzyczna “Poznajemy Instrumenty”, koncert Pawła Wójcika i Tomasza Sarniaka, walentynkowy koncert Studia “Esti”, III Przegląd Filmów Video Art i wiele innych.
Kiedy utworzone zostało Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile?
Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile powstało w pierwszej połowie XX wieku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też