Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskaprojekt-warszawa
Home Miejsce Asta Arena

Asta Arena

Piła, ul. Bydgoska 76
Asta ArenaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Wchodząca w skład MOSiR Piła, Asta Arena to stadion piłkarsko-żużlowy znajdujący się przy ul. Bydgoskiej 76 w Pile. Obiekt został wybudowany w latach 1927-1928 jako stadion klubu piłkarskiego Erika Schneidemuhl, a po zakończeniu II wojny światowej został włączony do Polski i zaczęto organizować na nim pierwsze zawody żużlowe. Asta Arena to nazwa, która została nadana obiektowi latem 2023 roku, kiedy to podpisano umowę z nowym sponsorem ASTA-NET. Obecnie odbywające się w Asta Arena wydarzenia może oglądać jednocześnie około 12 000 widzów – obiekt wyposażony jest w tor żużlowy o długości 348,8 metrów, boisko do piłki nożnej oraz profesjonalny system oświetleniowy.

Asta Arena – wydarzenia sportowe

Asta Arena w Pile od dekad jest centrum wydarzeń sportowych w tym regionie – w ostatnich latach odbywały się w tym miejscu najważniejsze turnieje żużlowe, takie jak zawody finałowe Drużynowych Mistrzostw Świata (1997), Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów (1998 i 2013), Klubowy Puchar Europy (2000), Mistrzostwa Europy Par (2011), a także finał turnieju o Złoty Kask (2018).

Wartym uwagi organizowanym w Asta Arena wydarzeniem były również Indywidualne Mistrzostwa 2. Ligi Żużlowej. W sobotę, 14 października 2023 roku w ramach tego turnieju rywalizowało ze sobą 16 najlepszych zawodników ligi – po biegu finałowym najlepszym zawodnikiem wydarzenia okazał się Oskar Polis (Kolejarz Opole), a za nim na podium stanęli Tim Soerensen (Start Gniezno) i Marcin Nowak (Stal Rzeszów).

Asta Arena – wydarzenia specjalne

Asta Arena niejednokrotnie była miejscem organizacji wydarzeń specjalnych, które upamiętniają historię i tradycję sportową w Polsce. Dobrym tego przykładem jest Memoriał im. Wiesława Rutkowskiego – lidera Polonii Piła w latach 50. i 60. Odbywające się 16 września 2023 roku w Asta Arena wydarzenie było okazją do zobaczenia na torze najlepszych żużlowców, takich jak Szymon Woźniak, Bartosz Smektała, Vadim Tarasenko, Adrian Cyfera, Artur Mroczek czy Peter Ljunga. Podczas organizowanego w Asta Arena wydarzenia w ramach memoriału Wiesława Rutkowskiego można było posłuchać również koncertów i zobaczyć pokaz tańca cheerleaderek na żywo.

Asta Arena – koncerty organizowane przez MOSiR Piła

Co ma do zaoferowania MOSiR Piła, w skład którego wchodzi Asta Arena? Koncerty i wydarzenia rozrywkowe to ważna część działalności tej instytucji. Z okazji 32. finału WOŚP, 28 stycznia 2024 odbyły się koncerty takich zespołów jak All is one, Beezone oraz Djembe Planet. W Asta Arena koncerty niejednokrotnie grali również zagraniczni artyści, którzy zyskali rozgłos na międzynarodowej scenie – wydarzenia obejmują najróżniejsze gatunki muzyczne, do których zaliczają się pop, jazz, rock, metal, alternative i wiele więcej.

Asta Arena – bilety na koncerty i wydarzenia sportowe

Położona w Pile, Asta Arena to miejsce organizacji najważniejszych zawodów żużlowych i innych wydarzeń sportowych, na przykład meczów piłkarskich. Obiekt ma do zaoferowania również niezapomniane koncerty, festiwale, memoriały i tym podobne wydarzenia specjalne – profesjonalne zaplecze techniczne Asta Arena sprzyja organizacji w tym miejscu konferencji prasowych. Harmonogram nadchodzących wydarzeń sportowych i muzycznych możesz sprawdzić na oficjalnej stronie Asta Arena – bilety dla siebie i swoich bliskich zarezerwujesz przez platformy sprzedażowe, takie jak eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Asta Arena?
Wchodząca w skład MOSiR Piła, Asta Arena to stadion żużlowo-piłkarski, który znajduje się przy ul. Bydgoskiej 76, 64-920 Piła.
Jakie wydarzenia odbywają się w Asta Arena?
Wśród odbywających się w Asta Arena wydarzeń należy wyróżnić ogólnopolskie i międzynarodowe zawody żużlowe, rozgrywki piłkarskie, koncerty, memoriały i inne inicjatywy kulturalne.
Kiedy została otworzona Asta Arena?
Obiekt, w którym aktualnie mieści się Asta Arena, został wybudowany w latach 1927-1928. Stadion pod obecną nazwą funkcjonuje od 2023 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też