Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskaprojekt-warszawa
Home Miejsce Lotnisko Piła

Lotnisko Piła

Piła, Kołobrzeska
Lotnisko PiłaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Lądowisko w Pile położone jest w północno-zachodniej części miasta niedaleko ulicy Kołobrzeskiej. Obiekt powstał w 2012 roku – wcześniej na terenie tym funkcjonowało lotnisko wojskowe. Część byłego kompleksu wojskowego zarejestrowano wówczas jako lądowisko wielofunkcyjne użytku publicznego, a podmiotem zarządzającym w kwestiach operacyjno-lotniczych stał się Aeroklub Ziemi Polskiej.

Na terenie lądowiska znajduje się jedna główna droga startowa o wymiarach 2400 x 60 metrów oraz dwie krótkie drogi trawiaste. Lotnisko Piła wykorzystywane jest obecnie zarówno do lotów sportowych oraz biznesowych, jak i organizacji różnorodnych eventów oraz wydarzeń miejskich, które często dedykowane są miłośnikom motoryzacji.

Lotnisko Piła – koncerty

Mieszkańcy Piły i pobliskich miejscowości mieli okazję pobawić podczas koncertu z okazji zakończenia lata. Widownia śpiewała i tańczyła w rytm największych polskich przebojów. Na płycie lotniska wybudowano specjalną scenę, na której wystąpiły takie gwiazdy muzyki, jak Lanberry, Red Lips czy Grubson. Organizatorami całego wydarzenia byli m.in. Miasto Piła, Regionalne Centrum Kultury, RMF Maxxx oraz tamtejszy MOSiR.

Jakie jeszcze imprezy muzyczne organizowane były na Lotnisku w Pile? Koncert zespołu Red Box cieszył się ogromnym zainteresowaniem miłośników nowofalowych dźwięków synth popu. Brytyjska grupa wystąpiła w Pile z okazji zawodów balonowych. Jeszcze przed samym show muzycy dołożyli cegiełkę do Pilskiej Alei Gwiazd na Wyspie, sadząc tam swoje drzewo – miejsce to ma charakter symboliczny, bowiem to właśnie tam nowe sadzonki umieszczają artyści, którzy koncertują na terenie miasta.

Długo wspominanym show był także występ Agnieszki Chylińskiej. Artystka zagrała na pilskim lotnisku, prezentując fanom swoje największe przeboje. Koncert ten odbył się w ramach Air Moto Show 2019 – dwudniowy event pełen był pokazów lotniczych, wyścigów samochodowych i motocyklowych oraz przejazdów pojazdami militarnymi.

Lotnisko Piła – wydarzenia

W ubiegłym roku na pilskim lotnisku zorganizowano VIII Bieg Pobij Dystans z Sercem. Organizatorem wydarzenia był Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który mieścił się przy budynku Szkoły Podstawowej nr 11 w Pile. Do biegu przystąpić mogła każda chętna osoba – uczestnicy mogli biec, spacerować lub poruszać się rowerem. Przebyte przez maratończyków kilometry były sumowane, a uzyskany wynik został odpowiednio przeliczony, wspomagając tym samym zbiórkę WOŚP. Chętni mogli wziąć dodatkowo udział w licytacji gadżetów fundacji.

Sporym zainteresowaniem fanów motoryzacji cieszyła się z kolei impreza wyprawiona z okazji urodzin Grupy BMW Piła. Na lotnisku w Pile przygotowano całą masę atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. Jak zaznaczali sami organizatorzy, celem imprezy było promowanie działalności firmy, regionu oraz wyczynowych aktywności motoryzacyjnych, takich jak drifting. Podczas eventu odbył się także pokaz Polskiego Związku Spadochronowego.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Lotnisko Piła?
Lotnisko Piła znajduje się w północno-zachodniej części miasta, niedaleko ulicy Kołobrzeskiej.
Jakie wydarzenia odbywają się na Lotnisku Piła? Bilety na eventy
Imprezy charytatywne i biegi tematyczne to niejedyne wydarzenia, jakie organizuje Lotnisko Piła. Koncerty i eventy muzyczne również cieszą się dużym zainteresowaniem. Bilety na show nie są zwykle obowiązkowe.
Kiedy powstało Lotnisko Piła?
Lotnisko powstało w 1913 roku. W 2012 roku kompleks zarejestrowany został przez Aeroklub Ziemi Pilskiej jako lądowisko wielofunkcyjne użytku publicznego.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też