Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Miejsce Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ Solidarność

Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ Solidarność

Katowice, Floriana 7
Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ SolidarnośćOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Znana na całym świecie NSZZ "Solidarność" posiada swój oddział również na Śląsku. Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ Solidarność w Katowicach to nie tylko związek zawodowy, ale także symbol walki o godność, prawa i interesy pracowników. Powstał w wyniku porozumienia zawartego w 1980 roku w Gdańsku i od tego czasu nieprzerwanie działa na rzecz pracowników, opierając się na wartościach etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej. Głównym celem Związku jest reprezentowanie swoich członków wobec pracodawców oraz obrona ich godności i praw. Tutaj również, w sercu górniczych tradycji i walki o prawa pracownicze, odbywają się niezwykłe wydarzenia kulturalne i patriotyczne koncerty, których nie sposób przegapić.

 

Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ Solidarność w Katowicach — wydarzenia

Jednym z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ Solidarność jest Koncert Niepodległości, który odbywa się od kilkunastu lat. W Katowicach, w 2022 roku odbyła się specjalna edycja tego wydarzenia, zatytułowana "Silesia". Jej tematyka była związana z historią Śląska i Polski, począwszy od czasów panowania Piastów, aż po czasy po II wojnie światowej. W ramach wydarzenia odbył się koncert, który stanowił nie tylko wyjątkowe połączenie pieśni żołnierskich i hymnów z muzyką współczesną, ale także narrację historyczną, ukazującą repertuar na tle wydarzeń historycznych.

Niezapomnianą uroczystością, odbywającą się każdego roku, są obchody rocznicy pacyfikacji kopalni Wujek. Co roku 16 grudnia ludzie spotykają się, by uczcić pamięć 9 górników, którzy zginęli zastrzeleni przez oddziały milicji i wojska na początku stanu wojennego. Uroczystości zgromadziły członków rodzin poległych górników, uczestników i świadków tamtych wydarzeń oraz przedstawicieli krajowych i regionalnych struktur NSZZ „Solidarność” a także reprezentantów władz państwowych i samorządowych. W ramach obchodów odbywały koncerty m.in koncert symfoniczny orkiestry NOSPR z udziałem chórów – Camerata Silesia oraz Filharmonii Śląskiej.

Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ Solidarność w Katowicach — koncerty 

W ramach wspomnianych uroczystości upamiętniających ofiary pacyfikacji kopalni Wujek, część organizowanych przez Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ Solidarność wydarzeń odbywała się również w katowickim Spodku.

W obrębie monumentalnej przestrzeni Spodka, miały miejsce koncerty stanowiące hołd dla bohaterów opozycji antykomunistycznej oraz mieszkańców aglomeracji śląskiej. Wydarzenie to miało wymiar nie tylko artystyczny, lecz również edukacyjny, ukazując drogę do niepodległości poprzez kluczowe wydarzenia od czasów stanu wojennego aż do roku 1989. W ramach uroczystości wystąpili artyści, tacy jak Muniek Staszczyk z zespołem T.Love, Maciej Maleńczuk, Shakin' Dudi, Paweł Kukiz, artyści zespołu Luxtorpeda, Lombard, Habakuk i Brygada Kryzys.  

Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ Solidarność w Katowicach — bilety

Aby zapewnić sobie pewne uczestnictwo na organizowane przez Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ Solidarność koncerty i wydarzenia, zachęcamy do odwiedzenia strony eBilet.pl. Za pośrednictwem naszego portalu nie tylko zapewnisz sobie udział w interesującym Cię evencie, ale również dowiesz się o nadchodzących koncertach i przedsięwzięciach. Dodatkowo będąc członkiem Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność bilety na niektóre wydarzenia objęte będą zniżką, nawet do 20%! Nie czekaj i odwiedź eBilet.pl!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ Solidarność?
Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ Solidarność ma swoją siedzibę w Katowicach, sercu regionu o bogatej historii górniczej i walki o prawa pracowników.
Jakie wydarzenia odbywają się w ramach działalności Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność?
Jednym z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Region jest Koncert Niepodległości, który celebruje patriotyzm i muzykę, ukazując bogatą historię Polski i regionu śląskiego.
Kiedy został otworzony Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ Solidarność?
Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ Solidarność powstał w 1980 roku, jako odpowiedź na protesty robotnicze na Śląsku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też