Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Lotnisko Suwałki

Lotnisko Suwałki

Suwałki, ul. kpt M. Wojczyńskiego 1
Lotnisko SuwałkiOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Lotnisko Suwałki to cywilne lotnisko sportowe należące do Aeroklubu Suwalskiego. Kameralny port lotniczy jest położony zaledwie 3 km od Suwałk. W 2017 roku obiekt został poddany gruntownej modernizacji, w ramach której został wybudowany pas startowy o długości 1320 m. Dogodna lokalizacja względem centrum turystycznej miejscowości, duża powierzchnia pasu startowego oraz brak regularnych lotów sprawiają, że lotnisko Suwałki posiada także swoje drugie eventowe oblicze.

 

Na płycie lotniska w Suwałkach odbywają liczne koncerty, wydarzenia oraz imprezy. Wśród nich na uwagę zasługuje m.in. Festyn Lotniczy Odlotowe Suwałki, sportowa impreza Moto Show, Polska Noc Kabaretowa czy koncerty takich gwiazd jak Piotr Rubik lub Sylwia Grzeszczak.  Powstanie dużej, otwartej  przestrzeni eventowej to odpowiedź na władz miasta Suwałki to potrzeby turystów oraz popularność regionu w miesiącach wiosennych i letnich. Bilety na koncerty i wydarzenia na Lotnisku Suwałki są dostępne w sprzedaży Online

Lotnisko Suwałki – imprezy i wydarzenia

 

Lotnisko Suwałki imprezy to duże festiwale muzyczne, kabaretowe, pikniki rodzinne oraz widowiska sportowe. Szeroka oferta imprez na lotnisku w Suwałkach kierowana jest zarówno do mieszkańców, jak i odwiedzających region turystów. Letni Festyn Lotniczy Odlotowe Suwałki był okazją do lotu samolotem i balonem oraz skoku ze spadochronem. Imprezie towarzyszyły liczne animacje dla dzieci oraz warsztaty modelarskie.

 

Na płycie lotniska odbędzie się także m.in. Polska Noc Kabaretowa 2022 w ramach której wystąpią najlepsi polscy komicy i satyrycy, obśmiewając aktualne afery, sukcesy i porażki. Płyta lotnika stanie się też areną 8 Moto Show, którego kulminacją będą wyścigi z udziałem kierowców z Polski, Skandynawii i Francji, zawody driftingowe oraz zlot trucków i food trucków.  Bilety na lotnisko w Suwałkach warto zabookować już dzisiaj.

Lotnisko Suwałki – koncerty 2022

Płyta lotniska świetnie sprawdza się także jako przestrzeń dużych, otwartych letnich koncertów. Lotnisko Suwałki koncerty 2022 to m.in. występ Sylwii Grzeszczak — wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów, która znana jest z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na pianinie. Na płycie lotniska zagra także Piotr Rubik. Wyjątkowy koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej „Jubileusz 25 lat na scenie”. Partnerem koncertu jest Polska Akcja Humanitarna, do której trafi część środków ze sprzedanych biletów.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Lotnisko Suwałki?
Lotnisko Suwałki znajduje się w miejscowości Suwałki w województwie podlaskim. Płyta lotniska jest oddalona zaledwie 3 km od ścisłego centrum turystycznej miejscowości.
Jakie wydarzenia odbyły się w Lotnisko Suwałki?
Na lotnisku Suwałki odbył się Letni Festyn Lotniczy Odlotowe Suwałki oraz inne eventy i imprezy muzyczne. Wkrótce płyta lotniska będzie areną sportowych wyścigów Moto Show. Zaśpiewają też na niej Sylwia Grzeszczak oraz Piotr Rubik.
Kiedy został utworzony Lotnisko Suwałki?
Pracę nad modernizacją i oddaniem Lotniska Suwałki zostały rozpoczęte w 2017 roku. Uroczysta inauguracja miała miejsce 8 sierpnia 2020.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn