Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivalkswpiotr-rubik-trasadawid-podsiadlo
Home Miejsce Plac Defilad 1

Plac Defilad 1

Warszawa, Plac Defilad 1
Plac Defilad 1OpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Plac Defilad to obszar ulokowany w centrum stolicy, u podnóża Pałacu Kultury i Nauki. Do 1989 roku plac był miejscem obchodów ceremonii i manifestacji propagandowych władzy komunistycznej. W chwili powstania była to największa tego typu przestrzeń w Europie.

 

Plac Defilad w Warszawie: historia

Po wprowadzeniu przemian ustrojowych plac stanowi powierzchnię, na okresowo lokalizują się obiekty tymczasowe. Na Placu Defilad 1 funkcjonowało wesołe miasteczko, parking. W latach 90. powstał tu bazar, na którym mieszkańcy mieli możliwość kupować dobra kultury zachodniej, a potem także i azjatyckiej.

Przed 2008 rokiem na Placu Defilad w Warszawie odbywały się imprezy sylwestrowe. W 2012 roku znajdowała się tu Strefa Kibica Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, rokrocznie organizowane są koncerty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz inne wydarzenia o charakterze kulturalno-rozrywkowym.

 

Plac Defilad w Warszawie: wydarzenia

Jakie wydarzenia odbyły się do tej pory na Placu Defilad 1? Koncerty i festiwale, które przyciągnęły publiczność do wspólnej zabawy. Miała tu miejsce Majówka z Ogórkiem, w ramach której przybyli goście mieli okazję poznać najciekawsze zakątki Warszawy z perspektywy samochodu Ogórka, Dużego Fiata czy Malucha. Na Placu Defilad w Warszawie miała miejsce inscenizowana wersja koncertowa Madama Butterfly Giacomo Pucciniego – mistrza opery. Na scenie pojawiła się Aleksandra Kurzak, sopranistka, Roberto Alagna – francuski tenor oraz Andrzej Dobber – baryton. Chór Filharmonii Narodowej i Orkiestrę Sinfonia Varsovia poprowadził Marcello Mottadelli. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem publiczności.

Wśród wydarzeń na Placu Defilad 1 wymienić warto również Projekt Plac Defilad, który zamienia przestrzeń w miejsce tętniące życiem. Odbywają się tu niezwykłe wydarzenia rozrywkowe i kulturalne, takie jak spotkania z artystami, spektakle pod gołym niebem, koncerty projekcje filmowe i wiele innych. Na Scenie Alternatywnej pojawili się Siema Ziemia, Rosa Vertov, Bluga Stone, Javva, Błoto, Jerry & the Pelican System. W trakcie projektu odbył się także cykl trzech koncertów – Nocny Masecki – w wykonaniu Marcina Maseckiego, w którego repertuarze znalazły się nokturny Bacha, Chopina, Erica Satie.

 

Plac Defilad w Warszawie: koncerty i inne wydarzenia

Plac Defilad 1 – koncerty 2022, spektakle, wycieczki – jakie wydarzenia odbędą się w najbliższym czasie? Rusza kolejny cykl Warszawa w Pigułce, czyli niezwykłe wycieczki samochodem-Ogórkiem. To doskonała zabawa, pozytywne doświadczenia i ogrom wiedzy, którą przekaże znakomity przewodnik Rafał Dąbrowiecki. Człowiek ten potrafi wciągnąć w opowieści o stolicy jak mało kto! Jeśli poczujesz niedosyt wrażeń – możesz zdecydować się na kolejne. Podczas wycieczki Legendarne Knajpy PRL odwiedzisz słynne warszawskie miejscówki z alkoholem i nie tylko. Wśród nich Restauracja Kameralna, klubokawiarnia Jaś & Małgosia oraz W Oparach Absurdu, w której chlapniemy wyborową w towarzystwie śledzika. W ramach objazdu Rafał Dąbrowiecki zabierze zwiedzających do Muzeum Polskiej Wódki.

Pragniesz poznać Mroczną Stronę Miasta? Wszystko jest możliwe! Kolejną propozycją warszawskiego przewodnika jest opowieść o świecie przestępczym i jego zasadach. Masa ciekawych historii o ludziach, którzy siali postrach w stolicy, poznawanie miejsc, w których wydarzyły się mroczne historie, znane całej ludności ówczesnej Warszawy – niezwykłe przeżycie dla fanów kryminalnych historii.

 

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Plac Defilad 1?
Plac Defilad 1 znajduje się na śródmieściu Warszawy. Ograniczony jest ulicami Świętokrzyską, Marszałkowską i Alejami Jerozolimskimi.
Jakie wydarzenia odbyły się na Placu Defilad 1?
Na Placu Defilad 1 odbyło się wiele ciekawych wydarzeń, m.in. Majówka z Ogórkiem, opera Madama Butterfly i Projekt Plac Defilad, w ramach którego miały miejsce koncerty, spotkania z artystami.
Kiedy powstał Plac Defilad 1?
Plac Defilad 1 powstał w 1955 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też