Plac Defilad 1

Plac Defilad 1

Plac Defilad to obszar ulokowany w centrum stolicy, u podnóża Pałacu Kultury i Nauki. Do 1989 roku plac był miejscem obchodów ceremonii i manifestacji propagandowych władzy komunistycznej. W chwili powstania była to największa tego typu przestrzeń w Europie.

 

Plac Defilad w Warszawie – historia

Po wprowadzeniu przemian ustrojowych plac stanowi powierzchnię, na okresowo lokalizują się obiekty tymczasowe. Na Placu Defilad 1 funkcjonowało wesołe miasteczko, parking. W latach 90. powstał tu bazar, na którym mieszkańcy mieli możliwość kupować dobra kultury zachodniej, a potem także i azjatyckiej.

 

Przed 2008 rokiem na Placu Defilad w Warszawie odbywały się imprezy sylwestrowe. W 2012 roku znajdowała się tu Strefa Kibica Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, rokrocznie organizowane są koncerty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz inne wydarzenia o charakterze kulturalno-rozrywkowym.

 

Plac Defilad w Warszawie – wydarzenia

Jakie wydarzenia odbyły się do tej pory na Placu Defilad 1? Koncerty i festiwale, które przyciągnęły publiczność do wspólnej zabawy. Miała tu miejsce Majówka z Ogórkiem, w ramach której przybyli goście mieli okazję poznać najciekawsze zakątki Warszawy z perspektywy samochodu Ogórka, Dużego Fiata czy Malucha. Na Placu Defilad w Warszawie miała miejsce inscenizowana wersja koncertowa Madama Butterfly Giacomo Pucciniego – mistrza opery. Na scenie pojawiła się Aleksandra Kurzak, sopranistka, Roberto Alagna – francuski tenor oraz Andrzej Dobber – baryton. Chór Filharmonii Narodowej i Orkiestrę Sinfonia Varsovia poprowadził Marcello Mottadelli. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem publiczności.

 

Wśród wydarzeń na Placu Defilad 1 wymienić warto również Projekt Plac Defilad, który zamienia przestrzeń w miejsce tętniące życiem. Odbywają się tu niezwykłe wydarzenia rozrywkowe i kulturalne, takie jak spotkania z artystami, spektakle pod gołym niebem, koncerty projekcje filmowe i wiele innych. Na Scenie Alternatywnej pojawili się Siema Ziemia, Rosa Vertov, Bluga Stone, Javva, Błoto, Jerry & the Pelican System. W trakcie projektu odbył się także cykl trzech koncertów – Nocny Masecki – w wykonaniu Marcina Maseckiego, w którego repertuarze znalazły się nokturny Bacha, Chopina, Erica Satie.

 

Plac Defilad w Warszawie – koncerty 2022 i inne wydarzenia

Plac Defilad 1 – koncerty 2022, spektakle, wycieczki – jakie wydarzenia odbędą się w najbliższym czasie? Rusza kolejny cykl Warszawa w Pigułce, czyli niezwykłe wycieczki samochodem-Ogórkiem. To doskonała zabawa, pozytywne doświadczenia i ogrom wiedzy, którą przekaże znakomity przewodnik Rafał Dąbrowiecki. Człowiek ten potrafi wciągnąć w opowieści o stolicy jak mało kto! Jeśli poczujesz niedosyt wrażeń – możesz zdecydować się na kolejne. Podczas wycieczki Legendarne Knajpy PRL odwiedzisz słynne warszawskie miejscówki z alkoholem i nie tylko. Wśród nich Restauracja Kameralna, klubokawiarnia Jaś & Małgosia oraz W Oparach Absurdu, w której chlapniemy wyborową w towarzystwie śledzika. W ramach objazdu Rafał Dąbrowiecki zabierze zwiedzających do Muzeum Polskiej Wódki.

 

Pragniesz poznać Mroczną Stronę Miasta? Wszystko jest możliwe! Kolejną propozycją warszawskiego przewodnika jest opowieść o świecie przestępczym i jego zasadach. Masa ciekawych historii o ludziach, którzy siali postrach w stolicy, poznawanie miejsc, w których wydarzyły się mroczne historie, znane całej ludności ówczesnej Warszawy – niezwykłe przeżycie dla fanów kryminalnych historii.

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Plac Defilad 1?

Plac Defilad 1 znajduje się na śródmieściu Warszawy. Ograniczony jest ulicami Świętokrzyską, Marszałkowską i Alejami Jerozolimskimi.

 

  • Jakie wydarzenia odbyły się na Placu Defilad 1?

Na Placu Defilad 1 odbyło się wiele ciekawych wydarzeń, m.in. Majówka z Ogórkiem, opera Madama Butterfly i Projekt Plac Defilad, w ramach którego miały miejsce koncerty, spotkania z artystami.

 

  • Kiedy powstał Plac Defilad 1?

Plac Defilad 1 powstał w 1955 roku.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Plac Defilad 1
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Plac Defilad 1
00-901 Warszawa

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/