Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Kino Wisła

Kino Wisła

Warszawa, plac Thomasa Woodrowa Wilsona 2
Kino WisłaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kino Wisła to jedno z najstarszych kin w Warszawie – historia placówki sięga 1959 roku. Obiekt zlokalizowany jest na Placu Wilsona w centrum Żoliborza, dzięki czemu bez większego problemu można tutaj dojechać zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Kino to stanowi dodatkowo część prestiżowej placówki NoveKino, wspieranej przez renomowaną Instytucję Filmową Max-Film S.A.

Repertuar Kina Wisła skierowany jest do wymagającego widza, który poszukuje ambitnych, niekomercyjnych produkcji artystycznych. Placówka prezentuje zarówno polskie, jak i zagraniczne dzieła kinematografii. 

Kino Wisła nie ogranicza się jednak do prezentacji filmów z bieżącego repertuaru. Misją obiektu jest zapewnienie jak największej liczby ciekawych wydarzeń filmowych, społecznych i edukacyjnych. Kino organizuje pokazy premierowe, przeglądy filmowe oraz prezentacje slajdów. Wychodząc naprzeciw różnym grupom odbiorców, placówka oferuje specjalne cykle filmowe dedykowane seniorom, młodzieży szkolnej, a także dzieciom.

Infrastruktura kina obejmuje trzy sale wyposażone w wysokiej jakości sprzęt projekcyjny, projektory cyfrowe i odtwarzacze Blu-ray. Dźwięk filmów jest transmitowany w technologii Dolby Digital, zapewniając widzom niezapomniane wrażenia audiowizualne. 

Kino Wisła – wydarzenia i imprezy urodzinowe

Kino Wisła to także doskonała przestrzeń do organizacji eventów kameralnych. Na terenie obiektu często odbywają się imprezy urodzinowe – niezwykła infrastruktura kinowa sprawia, że wydarzenia tego rodzaju zapadają w pamięci solenizanta i gości na bardzo długi czas. Pakiet urodzinowy obejmuje takie atrakcje, jak m.in. projekcja ustalonego filmu, zwiedzanie kabiny projekcyjnej, zestaw urodzinowy dla uczestników, a także drobny prezent dla jubilata.

Kino Wisła – koncerty

Jakie imprezy muzyczne organizuje Kino Wisła? Bilety na koncerty za każdym razem wyprzedają się w bardzo szybkim tempie. Chętni będą mieli okazję usłyszeć twórczość André Rieu, który zaprezentuje fanom swój program artystyczny „Śnieżne Boże Narodzenie”. Występy króla walca przyciągają na widownię dziesiątki tysięcy fanów z całego świata. Dzięki retransmisji do kin, setki tysięcy widzów mają szansę wspólnie uczestniczyć w tej magicznej podróży muzycznej. André Rieu zaprezentuje zestaw kolęd i popularne świąteczne przeboje. Bilety na wydarzenie dostępne są w wygodnej sprzedaży elektronicznej.

Fani muzyka mieli także okazję wziąć udział w show „Miłość mieszka pośród nas”. Jak zaznaczył sam Rieu: „Miłość jest muzyką naszych serc. Nie zna granic. To najwspanialsza forma ekspresji emocji i najpiękniejsza melodia, jaką możemy zagrać w życiu. Życzę Wam wszystkim dużo miłości i pięknej muzyki. Mam też nadzieję, że tegoroczny koncert z Maastricht przyniesie Wam wiele radości i czułości podczas oglądania go w kinie”. Koncert pełen był przebojów operetkowo-musicalowych, walcerzy, polk i marszów Johanna Straussa. Na scenie pojawił się dodatkowo chór gospel, soliści oraz goście specjalni. Bilety na wydarzenie sprzedawane były drogą online.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kino Wisła?
Obiekt zlokalizowany jest na Placu Wilsona w centrum Żoliborza, dzięki czemu bez większego problemu można tutaj dojechać zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską.
Jakie wydarzenia odbywają się w Kinie Wisła?
Kino Wisła organizuje m.in. pokazy filmowe, koncerty czy eventy tematyczne dla różnych grupy wiekowych. Bilet na warszawskie wydarzenia dostępne są często w wygodnej sprzedaży drogą online.
Kiedy zostało otworzone Kino Wisła?
Historia placówki sięga 1959 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też