Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Miejsce Jaworski Ośrodek Kultury

Jaworski Ośrodek Kultury

Jawor, Rynek 5
Jaworski Ośrodek KulturyOpisWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Jaworski Ośrodek Kultury mieści się przy ul. Rynek 5, w budynku Teatru Miejskiego w Jaworze. Historia jaworskiego teatru sięga końca XVIII wieku, kiedy to Anton Fuller z Jeleniej Góry wynajął za 30 talarów górną kondygnację starych sukiennic, a następnie zaadaptował na scenę teatralną. Oprócz stałego zespołu jaworskiego, na deskach występowali też aktorzy z legnickiego Teatru Towarzystwa Patrycjatu. W 1875 roku, po chwilowym zawieszeniu działalności, Teatr Miejski został ponownie otwarty w nowym już budynku. Dwudziestolecie międzywojenne to okres rozkwitu działalności – w 1925 roku dyrektor Karl Asmus dokonał gruntownej renowacji teatru, co przyczyniło się do podniesienia jego rangi i uznania za Teatr Prowincjonalny Dolnego Śląska. Od 1978 roku Teatr Miejski dzieli budynek z Jaworskim Ośrodkiem Kultury.

Jaworski Ośrodek Kultury repertuar

Jednym z ważniejszych obszarów działalności Jaworskiego Ośrodka Kultury w Jaworze jest amatorski ruch teatralny. Organizowane są również imprezy teatralne takie jak Biesiady Literackie, Teatroman – Tydzień Talentów. Na scenie odbywają się także oficjalne uroczystości miejskie i państwowe. Wśród znamienitych polskich artystów występujących w JOK znaleźli się m.in. Michał Bajor, Anna Seniuk, kabaret Hrabi, kabaret Neonówka, kabaret Moralnego Niepokoju.

Jaworski Ośrodek Kultury Bilety

Jaworski Ośrodek Kultury bilety na nadchodzące wydarzenia kulturalne dostępne w serwisie eBilet.pl – sprawdź już teraz! 

 

 

 

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też