Chełmski Dom Kultury

Chełmski Dom Kultury

Chełmski Dom Kultury znajduje się w województwie lubelskim w Chełmie na pl. Tysiąclecia Państwa Polskiego 1. Powstał w 1999 roku na bazie Wojewódzkiego Domu Kultury. Chełmski Dom Kultury posiada dużą scenę z regulowaną głębokością, komfortowe nowe fotele, fosę dla orkiestry symfonicznej - razem ponad 500 miejsc. Dysponują oni także nowoczesnym oświetleniem teatralno-estradowym oraz rewelacyjnym nagłośnieniem. Sala jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Chełmski Dom Kultury - imprezy i spektakle

Działalność Chełmskiego Domu Kultury jest bardzo rozległa. W instytucji odbywają się liczne spektakle teatralne, zajęcia taneczne, koncerty, festiwale. Chełmski Dom Kultury zajmuje się również organizacją zajęć w ramach sztuk plastycznych, Akademii Małego Artysty oraz Chadek Musical Academy.

 

W 2010 roku w Chełmskim Domu Kultury został reaktywowany Teatr Ziemi Chełmskiej stając się jedną z jego form artystycznych. Pierwszym spektaklem inicjującym wznowienie działalności teatralnej był “Radcy Pana Radcy” Michała Bałuckiego. Sztuka została zrealizowana 23 kwietnia pod skrzydłami domu kultury. Pierwszą premierę Teatru Ziemi Chełmskiej datuje się na 1906 rok. Od tamtego czasu wystawionych zostało ponad 220 sztuk granych po 1000 przedstawień. Wśród najbardziej popularnych tytułów można znaleźć: “Mayday”, “Opowieść wigilijna”, “Pułapka na myszy”, “Kolacja dla głupca”, “Chodź na słówko” czy “Stąd”.

 

Kolejną z aktywności, jaką realizuje Chełmski Dom Kultury jest taniec. W instytucji od 1986 roku działa Klub Tańca Towarzyskiego “TAKT”. Do rozpoczęcia przygody z tańcem są zapraszane dzieci, które ukończyły 6. rok życia. W chełmskim Klubie wychowany został 13-krotny Mistrz Polski Formacji Tanecznych. Ponadto uczniowie Klubu Tańca biorą udział w wielu rywalizacjach sportowych oraz reprezentowali Dom w I edycji programu “Got to dance. Tylko taniec”. Obecnie taneczne pary trenują pod czujnym okiem znakomitych trenerów: Łukasza Pawlaka, Romana Pawelca, Wojciecha Rozwałki, Michała Łokińskiego, Grzegorza Zmokłego oraz Anety Pawlak. Młodzież ma również szansę i możliwość uczestniczenia w warsztatach tanecznych. Oprócz Klubu Tańca Towarzyskiego “TAKT” w Chełmskim Domu Kultury działają również Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej, zajęcia baletowe, taniec współczesny, latino mama i córka oraz taniec współczesny.

Chełmski Dom Kultury - koncerty

Chełmski Dom Kultury koncerty to dużo pozytywnych wrażeń dla każdego fana muzyki na żywo. 11 listopada, tradycyjnie, jak co roku w Dniu Narodowego Święta odzyskania przez Polskę Niepodległości w ChDK odbędzie się niezwykły koncert pieśni i piosenek patriotycznych “Niepodległa”. W programie znajdą się zarówno tradycyjne pieśni i piosenki patriotyczne, jak i utwory współczesne. 17 listopada Chełmski Dom Kultury zgromadzi fanów muzyki Korteza.

 

Artysta wystąpi w ramach trasy Holiday Tour. Koncertowy początek roku w Domu Kultury w Chełmie zapowiada się równie ciekawie, 26 lutego 2022 odbędzie się muzyczne spotkanie z grupą Stare Dobre Małżeństwo. Instytucja gromadzi kilka grup muzycznych, które mają możliwość regularnych spotkań i prezentacji swoich umiejętności. Chadek Gospel Choir działa od 2010 roku, jest chórem typowo koncertowym. W skład grupy wchodzi obecnie 30 osób. Chór Ziemi Chełmskiej Hejnał to najdłużej działający chełmski chór. Grupa może się pochwalić setkami koncertów w Polsce i za granicą, a także udziałem w prestiżowych festiwalach. Chełmski Dom Kultury koncerty to wiele wyjątkowych wydarzeń dla każdego fana muzyki na żywo. 

 

Chełmski Dom Kultury gromadzi wielu utalentowanych ludzi, którzy mogą realizować swoje pasje w różnych grupach artystycznych, klubach plastycznych i filmowych.

Często zadawane pytania dotyczące Chełmskiego Dom Kultury

Gdzie znajduje się Chełmski Dom Kultury?
Chełmski Dom Kultury znajduje się w Chełmie. Jego adres to pl. Tysiąclecia Państwa Polskiego 1.

 

Kiedy został wybudowany Chełmski Dom Kultury?
Chełmski Dom Kultury powstał w 1999 roku na bazie Wojewódzkiego Domu Kultury w Chełmie.


Jakie wydarzenia odbyły się w Chełmskim Domu Kultury?

W Chełmskim Domu Kultury odbyło się wiele koncertów (m.in. Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Zespół Mazowsze, Maleńczuk + Rhytm Section), sztuk teatralnych (m.in. “Stąd”, “Psie serce”), festiwali (m.in. Retro Fest. Festiwal Muzyki Rozrywkowej Dwudziestolecia Międzywojennego), warsztatów (m.in. Pracownia Twórcza Alternatywa, Pracownia Wizażu) i wiele innych.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Chełmski Dom Kultury
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Plac Tysiąclecia Państwa Polskiego 1
22-100 Chełm

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/