Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Chełmski Dom Kultury

Chełmski Dom Kultury

Chełm, Plac Tysiąclecia Państwa Polskiego 1
Chełmski Dom KulturyOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Chełmski Dom Kultury znajduje się w województwie lubelskim w Chełmie na pl. Tysiąclecia Państwa Polskiego 1. Powstał w 1999 roku na bazie Wojewódzkiego Domu Kultury. Chełmski Dom Kultury posiada dużą scenę z regulowaną głębokością, komfortowe nowe fotele, fosę dla orkiestry symfonicznej - razem ponad 500 miejsc. Dysponują oni także nowoczesnym oświetleniem teatralno-estradowym oraz rewelacyjnym nagłośnieniem. Sala jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Chełmski Dom Kultury - imprezy i spektakle

Działalność Chełmskiego Domu Kultury jest bardzo rozległa. W instytucji odbywają się liczne spektakle teatralne, zajęcia taneczne, koncerty, festiwale. Chełmski Dom Kultury zajmuje się również organizacją zajęć w ramach sztuk plastycznych, Akademii Małego Artysty oraz Chadek Musical Academy.

 

W 2010 roku w Chełmskim Domu Kultury został reaktywowany Teatr Ziemi Chełmskiej stając się jedną z jego form artystycznych. Pierwszym spektaklem inicjującym wznowienie działalności teatralnej był “Radcy Pana Radcy” Michała Bałuckiego. Sztuka została zrealizowana 23 kwietnia pod skrzydłami domu kultury. Pierwszą premierę Teatru Ziemi Chełmskiej datuje się na 1906 rok. Od tamtego czasu wystawionych zostało ponad 220 sztuk granych po 1000 przedstawień. Wśród najbardziej popularnych tytułów można znaleźć: “Mayday”, “Opowieść wigilijna”, “Pułapka na myszy”, “Kolacja dla głupca”, “Chodź na słówko” czy “Stąd”.

 

Kolejną z aktywności, jaką realizuje Chełmski Dom Kultury jest taniec. W instytucji od 1986 roku działa Klub Tańca Towarzyskiego “TAKT”. Do rozpoczęcia przygody z tańcem są zapraszane dzieci, które ukończyły 6. rok życia. W chełmskim Klubie wychowany został 13-krotny Mistrz Polski Formacji Tanecznych. Ponadto uczniowie Klubu Tańca biorą udział w wielu rywalizacjach sportowych oraz reprezentowali Dom w I edycji programu “Got to dance. Tylko taniec”. Obecnie taneczne pary trenują pod czujnym okiem znakomitych trenerów: Łukasza Pawlaka, Romana Pawelca, Wojciecha Rozwałki, Michała Łokińskiego, Grzegorza Zmokłego oraz Anety Pawlak. Młodzież ma również szansę i możliwość uczestniczenia w warsztatach tanecznych. Oprócz Klubu Tańca Towarzyskiego “TAKT” w Chełmskim Domu Kultury działają również Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej, zajęcia baletowe, taniec współczesny, latino mama i córka oraz taniec współczesny.

Chełmski Dom Kultury - koncerty

Chełmski Dom Kultury koncerty to dużo pozytywnych wrażeń dla każdego fana muzyki na żywo. 11 listopada, tradycyjnie, jak co roku w Dniu Narodowego Święta odzyskania przez Polskę Niepodległości w ChDK odbędzie się niezwykły koncert pieśni i piosenek patriotycznych “Niepodległa”. W programie znajdą się zarówno tradycyjne pieśni i piosenki patriotyczne, jak i utwory współczesne. 17 listopada Chełmski Dom Kultury zgromadzi fanów muzyki Korteza.

 

Artysta wystąpi w ramach trasy Holiday Tour. Koncertowy początek roku w Domu Kultury w Chełmie zapowiada się równie ciekawie, 26 lutego 2022 odbędzie się muzyczne spotkanie z grupą Stare Dobre Małżeństwo. Instytucja gromadzi kilka grup muzycznych, które mają możliwość regularnych spotkań i prezentacji swoich umiejętności. Chadek Gospel Choir działa od 2010 roku, jest chórem typowo koncertowym. W skład grupy wchodzi obecnie 30 osób. Chór Ziemi Chełmskiej Hejnał to najdłużej działający chełmski chór. Grupa może się pochwalić setkami koncertów w Polsce i za granicą, a także udziałem w prestiżowych festiwalach. Chełmski Dom Kultury koncerty to wiele wyjątkowych wydarzeń dla każdego fana muzyki na żywo. 

 

Chełmski Dom Kultury gromadzi wielu utalentowanych ludzi, którzy mogą realizować swoje pasje w różnych grupach artystycznych, klubach plastycznych i filmowych.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Chełmski Dom Kultury?
Chełmski Dom Kultury znajduje się w Chełmie. Jego adres to pl. Tysiąclecia Państwa Polskiego 1.
Kiedy został wybudowany Chełmski Dom Kultury?
Chełmski Dom Kultury powstał w 1999 roku na bazie Wojewódzkiego Domu Kultury w Chełmie.
Jakie wydarzenia odbyły się w Chełmskim Domu Kultury?
W Chełmskim Domu Kultury odbyło się wiele koncertów (m.in. Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Zespół Mazowsze, Maleńczuk + Rhytm Section), sztuk teatralnych (m.in. “Stąd”, “Psie serce”), festiwali (m.in. Retro Fest. Festiwal Muzyki Rozrywkowej Dwudziestolecia Międzywojennego), warsztatów (m.in. Pracownia Twórcza Alternatywa, Pracownia Wizażu) i wiele innych.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też