Wojciech Karolak

Wojciech Karolak

Wojciech Karolak jest  słynnym polskim muzyk jazzowym, pianistą, kompozytorem, saksofonistą, aranżerem, a także wirtuozem organów Hammonda. Karierę muzyczną zaczął, jako 19-latek. W 1958 roku nawiązał współpracę z grupą Jazz Believers jako saksofonista, z takimi jazzmanami jak, Jan Ptaszyn Wróblewski oraz Krzysztof Komeda. Następnie występował w The Wreckers Andrzeja Trzaskowskiego, w zespole Andrzeja Kurylewicza, czy w Swingtecie Jerzego Matuszkiewicza. Karolak był również aranżerem i kompozytorem Studia M-2 i Big Bandu Polskiego Radia. 

 

W 1962 założył The Karolak Trio wspólnie z Andrzejem Dąbrowskim. Wtedy też wydał pierwszą solową płytę. W tym czasie ciągle współpracował z innymi polskimi jazzmanami. Pod koniec lat 60. muzyk wyjechał do Szwecji, występując w klubach i restauracjach. Za zarobione pieniądze kupił organy Hammonda-B3.  latach 80. stworzył zespół Time Killers. Grali z nim Tomasz Szukalski i Czesław Bartkowski. W późniejszych latach współpracował z zespołem Obywatel GC, Jarosławem Śmietaną, Piotrem Baronem, Zbigniewem Lewandowskim, Magdą Piskorczyk czy Leszkiem Cichorskim. Karolak stworzył również ścieżkę dźwiękową do kilku filmów,m.in. "Konopielki" w reżyserii Witolda Leszczyńskiego. Pisał też muzykę do tekstów żony Marii Czubaszek.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Wojciech Karolak
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/