Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta Paweł Kowaluk

Paweł Kowaluk

Sprawdź wydarzenia
Paweł KowalukSzczegółyOpisWydarzeniaPaweł Kowaluk - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Artysta kabaretowy, muzyk (altówka)

Opis

Paweł Kowaluk to dobrze znany polskiej publiczności artysta kabaretowy oraz muzyk. Specjalizuje się w grze na altówce. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie oraz członkiem Grupy MoCarta (kabaret/kwartet smyczkowy).

Kabaretowa scena

Jeśli chodzi o przybliżenie artystycznej sylwetki Grupy MoCarta oraz Pawła Kowaluka warto wiedzieć o tym, że kwartet smyczkowy występuje przed publicznością w rozmaitych rolach, często sięgając po kawały sytuacyjne oraz muzyczne. Grupa świetnie łączy ze sobą właśnie muzykę oraz dowcipy o charakterze kabaretowym, dlatego nic dziwnego w tym, że szybko zdobyła ogólnokrajową popularność.

Grupa MoCarta – skład

W składzie kabaretowej Grupy MoCarta – założonej w 1995 roku w Warszawie – oprócz Pawła Kowaluka znajdują się też Filip Jaślar (skrzypce), Michał Sikorski (skrzypce) oraz Bolesław Błaszczyk (wiolonczela). Ten ostatni dołączył do składu najpóźniej, w dość tragicznych okolicznościach, ponieważ zastąpił zmarłego w 2000 roku Artura Reniona (wiolonczela).

Dyskografia i programy Grupy MoCarta

W tym miejscu można byłoby przejść do krótkiego podsumowania dotychczasowej dyskografii Grupy MoCarta oraz opublikowanych przez kwartet smyczkowy programów. Dyskografia przedstawia się następująco:

  • „Grupa MoCarta” (1997),
  • „Kreatury – czyli Cztery Pory Roku według Grupy MoCarta” (2000),
  • „Cztery struny świata” (2004),
  • „Koncert jubileuszowy” (2007),
  • „Grupa MoCarta w teatrze” (2008),
  • „Zamach na MoCarta, czyli jeżeli śpiewać, to nie indywidualnie” (2011, ze Zbigniewem Zamachowskim) – z utworami „Z Podhala”, „Credo”, „Małe miasteczko”, „Papkin”, „Za dzień mój ślub”, „Kobiety jak te kwiaty”, „Baranek”, „Temat tabu, czyli ballada o jamniku” czy też „Chłopcy z naszej ulicy”,
  • „Frak’n’Roll” (2012).

Dochodzą do tego programy „Mozart wiecznie żywy”, „Ale Czad”, „Z batutą i MoCartem”, „XX-lecie Grupy MoCarta”, „MozArt comes to town”, „Grupa MoCarta i przyjaciele”, „Grupa MoCarta wśród gwiazd” czy też „Ale Kino!”.

Występy i nagrody

Było już trochę o dyskografii i programach Grupy MoCarta, więc wypadałoby przejść do występów, koncertów i nagród zdobytych przez popularną grupę kabaretową – prawda? Kwartet smyczkowy można było już podziwiać m.in. w Zielonej Górze, Furth, Rybniku, Paryżu czy też Montrealu.

Na swoim artystycznym koncie Grupa MoCarta ma m.in. nagrody zdobyte na Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry, Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście, Rybnickiej Jesieni Kabaretowej (Ryjek), festiwalach organizowanych na Słowacji i we Francji oraz Przeglądzie Kabaretów Amatorskich (PaKA). Dodatkowo należy wspomnieć o nagrodzie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010 (wyjątkowe zasługi dla kultury polskiej), nagrodzie „Pingwin z brązu” od Zielonogórskiego Środowiska Kabaretowego i nagrodzie „Prometeusz” od Polskiego Stowarzyszenia Estradowego.

Wydarzenia

Paweł Kowaluk - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Paweł Kowaluk?

Miejscowości, w których Paweł Kowaluk wystąpi w najbliższym czasie: Łapy, Szczytno, Nowy Dwór Mazowiecki, Łódź, Częstochowa, Warszawa, Tychy, Elbląg, Głogów, Kraków, Hrubieszów, Gdynia, Katowice, Gdańsk.

Kim tak właściwie jest Paweł Kowaluk?
Paweł Kowaluk to dobrze znany artysta kabaretowy oraz muzyk (gra na altówce). Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie oraz członkiem Grupy MoCarta (grupa kabaretowa/kwartet smyczkowy), którą założono w 1995 roku na terenie Warszawy.
Z kim Paweł Kowaluk występuje w Grupie MoCarta?
Razem z Pawłem Kowalukiem w Grupie MoCarta występują Filip Jaślar (skrzypce), Michał Sikorski (skrzypce) i Bolesław Błaszczyk (wiolonczela). Wcześniej członkiem zespołu był też Artur Renion (wiolonczela), lecz niestety zmarł w 2000 roku. Grupa występowała już w wielu polskich i zagranicznych miastach (m.in. Montrealu i Paryżu), zdobywając najbardziej prestiżowe nagrody na rozmaitych festiwalach.
Jak prezentuje się dotychczasowa dyskografia Grupy MoCarta oraz opublikowane programy, z którymi kojarzony jest Paweł Kowaluk?
Dotychczasowa dyskografia Grupy MoCarta prezentuje się następująco: „Grupa MoCarta” (1997), „Kreatury – czyli Cztery Pory Roku według Grupy MoCarta” (2000), „Cztery struny świata” (2004), „Koncert jubileuszowy” (2007), „Grupa MoCarta w teatrze” (2008), „Zamach na MoCarta, czyli jeżeli śpiewać, to nie indywidualnie” (2011, ze Zbigniewem Zamachowskim i takimi utworami, jak: „Kobiety jak te kwiaty” oraz „Credo”) i „Frak’n’Roll” (2012). Jednocześnie nie można zapominać o programach „Ale Czad”, „XX-lecie Grupy MoCarta”, „MozArt comes to town”, „Grupa MoCarta i przyjaciele”, „Z batutą i MoCartem”, „Grupa MoCarta wśród gwiazd” oraz „Ale Kino!”.

Fani lubią też

Zobacz też