Wojciech Dudkowski

Wojciech Dudkowski

Często muzyka kojarzy nam się z wielkimi gwiazdami, które koncertują, mają rzeszę fanów i wydają mnóstwo płyt, a przy tym zarabiają ogromne pieniądze. Łatwo jest wielbić takich artystów, których ekspozycja jest przeogromna. Należy jednak mieć świadomość, że są też inni muzycy, którzy reprezentują inne gatunki muzyczne, który być może są mniej popularne. Jednym z przedstawicieli tego typu obozu jest Wojciech Dudkowski, który jest artystą country, a trzeba obiektywnie powiedzieć, że nie jest to najbardziej popularny gatunek muzyczny, który można spotkać. Chcąc poznać jego sylwetkę, dokonania oraz perspektywy na przyszłość, warto zapoznać się z naszym artykułem na jego temat, w którym postaramy się dokładniej przybliżyć jego postać.

 

Kim jest Wojciech Dudkowski?

Imię i nazwisko może niekoniecznie wiele mówić, chociaż fanom muzyki country może coś w głowie świtać. Jeżeli jego personalia są wam nieznane, to może nazwa zespołu Droga na Ostrołękę będzie mówić coś więcej. Zespół jest dość dobrze rozpoznawalny w okolicach, natomiast w pozostałej części Polski mogą być z tym minimalne problemy. Kapela ma swoim koncie już kilka płyt, natomiast trzeba powiedzieć, że Dudkowski jest liderem tej formacji. Trzeba jak najbardziej pochwalić za granie takiej muzyki, jaką jest country, ponieważ nie każdy ma tyle zacięcia, żeby grać muzykę, którą kocha. Często jest to koniunkturalizm i tworzenie muzyki rozrywkowej, która jest masowa. Country w naszym kraju takie nie jest, aczkolwiek Piknik Country w Mrągowie zawsze jest prawdziwym świętem.

 

Droga każdego muzyka bywa kręta. W przypadku Wojciecha Dudkowskiego wszystko zaczęło się od dziennikarstwa muzycznego, a potem nawet przez chwilę był dyrektorem rozgłośni radiowej. W jego sercu była muzyka country i to za nią był właśnie odpowiedzialny. Czytając z nim wywiady, wyraźnie można zauważyć, że jest to muzyka prawdziwie bijąca z jego serca, ponieważ sam tworzy muzykę oraz teksty. W dzisiejszych czasach często artyści oddają te kwestie profesjonalistom, a sami zajmują się tylko śpiewem. Wraz ze swoim zespołem występują nie tylko na tych małych scenach, ale również na tych większych, które nie zawsze są otwarte szeroko dla zespołów country.

 

Co ciekawe, Dudkowski ze swoim zespołem występowali nawet w USA, które jest mekką country, więc mówimy o formacji, która jest rzeczywiście jedną z czołowych, a jak nieskromnie mówi Wojciech Dudkowski, najlepszą kapelą w naszym kraju w swoim gatunku. Założenie zespołu i jego przewodnictwo wymaga określonych cech, ale skoro Droga na Ostrołękę jeździ i koncertuje po różnych scenach, to jest to oznaką tego, że współpraca przebiega harmonijnie.

Jakie są sukcesy Wojciecha Dudkowskiego?

Nie ma co ukrywać, że sukcesów na koncie Wojciecha Dudkowskiego jest masa. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że sam rodzaj muzyki, którą gra wraz ze swoim zespołem sprawia, że nie będzie to muzyka, która będzie przebijać się w mainstreamie. Wydaje się, że też trend zostanie utrzymany, bo w naszym kraju nie ma popytu na ten gatunek. Nie jest to tym samym co w USA, gdzie country w niektórych stanach jest bardzo popularne.

 

Nie zmienia jednak to faktu, że Dudkowski ma na swoim koncie sukcesy, bo zostawał co roku artystą roku w Plebiscycie Dyliżanse w latach 2016-2019. Nawet jeżeli nie jest to plebiscyt, który jest szeroko znany, to jednak i tak wygranie go 4 razy z rzędu jest na pewno nobilitujące i zasługujące na uznanie. W uznaniu dla sukcesów formacji Dudkowskiego, zostali oni zaproszeni przez Ambasadę USA na obchody Dnia Niepodległości, co jest dla nich sporym wyróżnieniem.

 

Na zdecydowanej większości pikników country stara się zaprosić Drogę na Ostrołękę, bo jak już wspomnieliśmy, jest to jeden z najbardziej popularny zespołów country w Polsce. Kapela nagrała już kilka albumów, które zostały dobrze przyjęte przez widownię. Są to m.in.:

  • "Ja tu zostaję"
  • "Był czas"
  • "Czasem zajrzyj do nas"

Powyższe albumy oczywiście można wysłuchać na Spotify oraz na innych platformach streamingowych zajmujących się muzyką. Zespół posiada również swój profil na Facebooku, który obserwuje ponad 7,5 tysiąca osób, a sam profil Dudkowskiego jest obserwowany przez ponad 4 tysiące osób. Nie jest to co prawda wiele, jednak zasięg muzyki country nie jest zbyt wielki w Polsce, więc należy wziąć na ten wynik sporą poprawkę. Ich kawałki można posłuchać na YouTube, gdzie niektóre produkcje wideo zostały wyświetlone prawie 100 tysięcy razy, więc jak na niszowych artystów, jest to naprawdę dobra liczba.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Wojciech Dudkowski: Cezary Makiewicz, Oksana Predko, Zbyszek Hoffman, Klaudia Magica, Zespół Ślad, Music Road Pilots, Mariusz Kalaga, Andrzej Trojak, George Hamilton, Colorado, Paulina Wróblewska, Siostry Melosik, Agata Karczewska, Michael Lonstar,

 

Wojciech Dudkowski - Często zadawane pytania

  • Wojciech Dudkowski jest założycielem formacji Droga na Ostrołękę, która gra muzykę country
  • Jest ich dosyć sporo, jednak na największą uwagę zasługuje czterokrotne z rzędu zwycięstwo w Plebiscycie Dyliżanse na artystę roku (2016-2019). Ponadto nagrał kilka albumów ze swoim zespołem, a nawet koncertowali w USA.
  • Chcąc zobaczyć występy Dudkowskiego, należy udać się na koncert Droga na Ostrołękę, ale można też śledzić go na Facebooku, gdzie ma swój publiczny profil, jak również odsłuchiwać muzykę na najbardziej popularnych platformach streamingowych.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Wojciech Dudkowski
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/