Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters

WCK

WCKOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

WCK to stołeczna grupa raperów, która regularnie od kilku lat zaskakuje. Po wielkim debiucie z 2019 roku warszawski projekt hip-hopowy regularnie powraca na scenę muzyczną z kolejnymi płytami. Dowiedz się, co warto wiedzieć o WCK! 

Czym jest WCK?

WCK to grupa stworzona w 2018 roku przez warszawskich raperów. W skład formacji wchodzą m.in. Kuba Knap,  Gruby Józek, Zetenwupe (czyli Kaietanovich i MADA), Ryfa Ri, Emil G, Tomek Miszkin, Malik oraz Bonny Larmes. Ponadto do grupy należą również DJ-e oraz producenci muzyczni – w tym m.in.n DJ Lazy One oraz DJ Black Belt Greg. Jak sami członkowie WCK mówią, nazwa ta pochodzi od skrótu 3 zupełnie przypadkowo dobranych na imprezie słów, które sprawiły, że raperzy i muzycy zaczęli wydawać pod wspólnym szyldem.

Początki grupy WCK

Pochodzący głównie ze stolicy artyści należący do składu WCK swoje muzyczne inspiracje czerpią głównie ze starego, dobrego rapu. W kawałkach WCK znajdziemy więc wiele z estetyki "starej szkoły", ale nie zabraknie również mocnych, trapowych bitów. Pomyśleć, że wszystko zaczęło się w 2018 roku w Lipinach od pomysłu, który został stworzony na imprezie. Sami członkowie WCK w wywiadach z prasą mówią, że nazwa grupy to nic innego, jak zbitka "kilku przypadkowych słów wymyślonych na imprezie". I choć skrót, tak jak i jego znaczenie mogą być kwestią przypadku – zdecydowanie nie można tego powiedzieć o należących do formacji artystach.

"Stej tru"

Rok po założeniu składu WCK doczekało się swojego pierwszego albumu. Płyta "Stej tru" ukazała się w 2019 roku i była nagrywana w Lipinach. Co więcej, na materiale odbiły się wydarzenia z 2019 roku. To właśnie początek pandemii, lockdown i ogólny social distancing zmotywowały raperów należących do składu ku temu, by wydać swoją pierwszą płytę. Zmobilizowali się więc i wydali płytkę, a co ciekawe w trakcie wizyt w studiu członkowie składu również wytatuowali sobie znak WCK.

Na płycie znalazł się m.in. kawałki "Zaginaczasu", "Przejebki", "Smutki uboczne", "Donlocalesko", "Nietypowe pobudki" oraz "To ryje beret 2". Płyta niesie ze sobą pozytywny, hip–hopowy ładunek energii, a w dodatku jest pełna lirycznych anegdot, które momentami przybierają postać lirycznego science–fiction. Co więcej, nie brakuje na niej gwiazd, a wśród producentów muzycznych zagościli na niej m.in. Dadi, Psychopads, Dj Decks, WoskAddict, Biak oraz wielu innych.

"Skład kru"

Pierwsza płyta WCK okazała się ogromnym sukcesem w całym kraju. Kwestią czasu więc było podjęcie przez grupę decyzji o muzycznym powrocie. I tak się również stało – w 2020 roku ukazał się kolejny, 17-utworowy album zatytułowany "Skład kru". Na płycie pojawiły się kawałki takie jak: "Tu byłem", "Jestem z Polski", "Lazy One grała funk", "Fazkonauci", "A może Ty?" oraz "Sami w domu". Gościnnie wystąpili na niej również: Dj Lem, FALCON1, Kieras. Co więcej, jak sami członkowie WCK mówią w jednym z wywiadów, płytą "Skład kru" "reedefiniują sens akronimu, jakim jest nazwa ich brygady. Wygląda również na to, że to nie koniec – zdaniem wielu krytyków muzycznych, ogromny sukces płyty zwiastuje opus magnum WCK, które dopiero ma nadejść.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Co oznacza WCK?
Skrót WCK nie ma żadnego znaczenia. Skrót ten powstał ze zlepki pierwszych liter zupełnie przypadkowo dobranych słów, które artyści wymyślili na jednej z imprez.
Kto należy do WCK?
Do składu WCK należą raperzy, didżeje oraz producenci muzyczni. Wśród nich znaleźli się m.in.:Zetenwupe, Ryfa Ri, Emil G,Malik, Kuba Knap, Gruby Józek, Bonny Larmes, Tomek Miszkin oraz DJ Lazy One i DJ Black Belt Greg.
Gdzie powstało WCK?
Choć większość członków WCK reprezentuje stołeczny rap – grupa powstała tak naprawdę w Lipinach, gdzie znajduje się również studio, w którym formacja nagrywa swój materiał.
Jak nazywa się debiutancka płyta WCK?
Pierwszy wspólnie stworzony przez WVK album wyszedł w 2019 roku i nosi nazwę "Stej tru".
Kiedy powstała grupa WCK?
WCK to grupa raperów, która powstała podczas jednej z imprez, jaka miała miejsce w studiu nagraniowym w 2018 roku.

Fani lubią też

Zobacz też