Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Vae Vistic

Vae Vistic

Vae VisticOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Vae Vistic to polski artysta młodego pokolenia, który reprezentuje rap. Znany jest z niekonwencjonalnego podejścia do muzyki i licznych eksperymentów, które wnoszą powiew świeżości na scenę hip-hopową. Choć jego pierwsze kawałki ujrzały światło dzienne już w 2016 roku, to dopiero 6 lat później doczekaliśmy się debiutanckiej płyty Vae Vistic.

Historia Vae Vistic

Vae Vistic, a dokładniej Kamil Dżugan, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, pochodzi z Krakowa. Bardzo długo był określany mianem "jednej z najbardziej tajemniczej postaci polskiej sceny rapowej". Obecnie jednak całkiem dużo o nim wiemy - głównie za sprawą licznych produkcji muzycznych oraz osób i marek, z którymi współpracuje.

Vae Vistic po raz pierwszy dał się poznać na swoim kanale YouTube, który obecnie śledzi 15 tysięcy subskrybentów. To właśnie tam wrzucał swoją twórczość, która zdobywała coraz większą popularność. Do najchętniej wyświetlanych utworów artysty w tamtym czasie należały m.in. remix piosenki "Panda" oraz "Ewenement". Obecnie mają one kolejno 76 tysięcy i 44 tysiące wyświetleń.

Dzięki twórczości internetowej Vae Vistic został zauważony przez SB Maffia, czyli jedną z najbardziej popularnych polskich wytwórni hip-hopowych. Już w 2017 roku pod jej skrzydłami artysta wydał singiel "Hejnał", który ma na swoim koncie już ponad milion wyświetleń tylko na samym YouTube. Sukces piosenki sprawił, że młody chłopak zaczął być zapraszany do utworów innych artystów. Najpierw nagrywał z nimi gościnnie, aby od 2020 roku samemu wydawać własne single.

Vae Vistic - dorobek muzyczny

Wydawane od 2020 roku single zaowocowały płytą. Pierwszy album Vae Vistic ujrzał światło dzienne 27 maja 2022 roku. Nosił tytuł "Dryf" i znalazło się na nim 10 utworów. Są to:

 • "Pocałunek diabła",
 • "Nie mogę spać",
 • "Hoodie Haj",
 • "No Worries",
 • "Dose For The Vision",
 • "AVE AVE",
 • "Kocham grzech",
 • "Dryf",
 • "TOYA",
 • "Flauta".

Płyta została znakomicie przyjęta przez polskie środowisko hip-hopowe. Uznano ją nie tylko za przemyślaną produkcję (co już ogromnie wyróżnia ją na krajowej scenie), ale także powiew świeżości. Choć Vae Vistic mówi o prostych rzeczach i na próżno wśród jego tekstów szukać wysublimowanej liryki, to potrafi jednak sprawić, że fani wracają do jego utworów dziesiątki razy.

 

Z kim współpracował Vae Vistic?

Vae Vistic współpracował z wieloma znanymi nazwiskami z polskiej sceny muzycznej. Do tej pory mogliśmy go usłyszeć m.in. z:

 • Pezetem i Kukonem - artyści wykonali razem utwór "Daddy Issues",
 • Onarem - artyści wykonali razem utwór "Duchy",
 • Szpaku - artyści wykonali razem utwór "Więź",
 • Donguralesko i Shellerini - artyści wykonali razem utwór "Więcej",
 • Nocnym - artyści wykonali razem utwór "Kain i Abel".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się Vae Vistic?
Prawdziwe imię i nazwisko Vae Vistic to Kamil Dżugan.
Skąd pochodzi Vae Vistic?
Vae Vistic pochodzi z Krakowa.
Jak nazywa się najnowsza płyta Vae Vistic?
Najnowsza i jednocześnie debiutancka płyta Vae Vistic nosi tytuł "Dryf" i ukazała się w 2022 roku.
Skąd wziął się pseudonim Vae Vistic?
Vae Vistic na początku nazywał się Vistic. Później jednak znalazł sentencję "Vae Vistic", co oznacza "Biada zwyciężonym" i podjął decyzję, że musi poszerzyć pseudonim. Twierdzi, że jest on dla niego swego rodzaju ostrzeżeniem.
Jak pracuje Vae Vistic?
Vae Vistic wspomina, że nie słucha zbyt dużo muzyki. Jednocześnie kładzie bardzo duży nacisk na autonomię. Podkreśla, że nie chce robić w Polsce drugiego Travisa Scotta, a kiedy ktoś pyta go, jaki beat zrobić w jego utworze, mówi, że "Vae beat".

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn