Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Tori Amos

Tori Amos

Tori AmosOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Tori Amos to znana na całym świecie amerykańska piosenkarka i pianistka. Tak naprawdę nazywa się Myra Ellen Amos. Urodziła się 22 sierpnia 1963 r. w szpitalu Old Catawba w Newton, w Stanach Zjednoczonych, w Północnej Karolinie.

Tori Amos informacje o artystce 

W żyłach Tori Amos płynie mieszana krew - ze strony ojca, protestanckiego duchownego, szkocka i irlandzka, a ze strony matki, znawczyni literatury angielskiej i miłośniczki muzyki - indiańska. Mama zaraziła córkę miłością do muzyki, to z jej starych płyt winylowych dziewczyna odtwarzała przeboje Beatlesów. Starszy brat Tori natomiast przyniósł do domu inny repertuar, cięższą muzykę – albumy zespołów Rolling Stones czy Led Zeppelin. Wpływy zarówno rock’n’rolla, jak i samego rocka słychać w twórczości Amos, która swoje pierwsze utwory zaczęła komponować już w wieku pięciu lat! Została nawet stypendystką na John Hopkins University. W latach 80. była wokalistką zespołu Y Kant Tori Read, w latach 1991 roku rozpoczęła karierę solową. Dotychczas wydała 15 studyjnych albumów pod własnym nazwiskiem. Swoją popularność wykorzystuje w celach społecznych – jest zaangażowana w działalność pomocową na rzecz ofiar gwałtów.

Koncerty Tori Amos 

Tori Amos na scenie występuje od 1976 roku. Od czasu swojej pierwszej światowej trasy koncertowej w 1992 roku dała ponad 1000 koncertów i uchodzi za jedną z najciekawszych piosenkarek występujących na żywo. Koncerty Tori Amos zawsze mają inną setlistę, natomiast ona sama od lat zdobywa nowych fanów i porywa starych głębią przekazu swoich tekstów, poczuciem humoru, oniryczną atmosferą.

 

Początkowo na koncertach występowała solo. Grała na pianinie, fortepianie, klawesynie czy fisharmonii. Z czasem dołączali do niej kolejni artyści, obecnie gra ze swoim bandem. Tori Amos w Polsce gościła wielokrotnie. Ostatni jej występ, w Katowicach, w lutym 2022 wypełnił salę po brzegi. Kolejny koncert na pewno odniesie spektakularny sukces. Regularnie sprawdzaj ofertę Tori Amos koncerty 2023. Bilety na koncerty Tori Amos za każdym razem wyprzedają się w szybkim tempie.

Tori Amos w Polsce

Tori Amos jest jedną z najbardziej popularnych wokalistek na świecie. Koncerty Tori Amos za każdym razem cieszą się dużym zainteresowanie wśród jej fanów, którzy wyczekują kolejnych wydarzeń muzycznych z jej udziałem. Tori Amos w Polsce wystąpi już 28 kwietnia 2023 roku w Katowicach. Będzie to wyjątkowa okazja aby usłyszeć utwory artystki na żywo.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodziła się Tori Amos?
Tori Amos urodziła się 22 sierpnia 1963 roku.
Czy Tori Amos wystąpiła w Polsce?
Tori Amos w Polsce wystąpiła już osiem razy.
Jaki gatunek muzyczny wykonuje Tori Amos?
Muzyka Tori Amos to rock alternatywny, pop i indie rock.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn