Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Kuba Karaś

Kuba Karaś

Kuba KaraśOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Kuba Karaś to artysta i producent muzyczny młodego pokolenia urodzony 2 lutego 1996 w Zabrzu. Najbardziej znany jest z projektu prowadzonego z Justyną Święs, The Dumplings, który posiada na swoim koncie trzy płyty długogrające oraz ze współpracy z Piotrem Roguckim z zespołu Coma, z którym tworzy duet nazwany po prostu Karaś/Rogucki. Jest multiinstrumentalistą: potrafi grać między innymi na perkusji, pianinie i gitarze, tworzy sety didżejskie oraz pisze teksty piosenek, komponował dla Reni Jusis. Porusza się głównie w nurtach alternatywnego popu, electro popu i indie rocka. Kuba Karaś jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, między innymi Fryderyka w kategorii Debiut za album “No Bad DaysThe Dumplings z 2014 roku, nominacji do Fryderyka 2015 za “Sea You LaterThe Dumplings w kategorii Album roku oraz nominacji do Fryderyka za Najlepsze nowe wykonanie za cover piosenki “1996” T.Love, który był pierwszym singlem projektu Karaś/Rogucki. Podobnie jak Maria Peszek, Kayah czy Krzysztof Zalewski, związany z polską wytwórnią płytową i agencją koncertową Kayax.

Kuba Karaś — The Dumplings

The Dumplings to pierwszy duży projekt Kuby Karasia, założony w 2011 roku w Zabrzu z Justyną Święs. Duet początkowo grał muzykę indie rock, potem przerzucił się na muzykę elektroniczną. Zabrzanie publikowali swoją twórczość na kanale YouTube, gdzie bardzo szybko zdobyli ogromną popularność (blisko ćwierć miliona odsłon przy niemal zerowej promocji). Bardzo szybko zyskali przychylność recenzentów i oddanie fanów, a pierwsze dwie płyty zespołu pokryły się złotem. Do największych hitów grupy należą utwory, takie jak “Betonowy Las” czy “Nie gotujemy”. Obecnie zespół  zawiesił działalność, pod koniec roku 2019 grając swoją pożegnalną trasę “Przykro mi”.

Karaś/Rogucki

Karaś/Rogucki to najnowszy projekt Kuby Karasia, który obecnie jest w trasie i można kupić na jego koncerty bilety. Spotkanie tych dwóch muzyków to wielkie artystyczne wydarzenie na polskiej scenie. Karaś odpowiedzialny jest za muzykę, a Rogucki za teksty i wokale. Dokładnie w Walentynki roku 2019 ukazał się debiutancki album zespołu, “Ostatni bastion romantyzmu”. Muzycznie płyta nawiązuje do  lat 80., zimnej fali oraz new romantic. Sami artyści opisują utwory na niej zawarte jako “erotyki motoryzacyjno-katastroficzne”. 

Kuba Karaś – koncerty

Kuba Karaś koncertował na wielu scenach w Polsce i za granicą. Już po nagraniu pierwszej płyty The Dumplings grało na wielu festiwalach i innych wydarzeniach, między innymi poznańskim Spring Break, warszawskich Warsaw Fashion Week i Free Form, a także gdyńskim Open’erze, na którym dotarł do wielu nowych fanów. Obecnie The Dumplings zawiesił działalność. Kuba Karaś koncertuje z projektem Karaś/Rogucki — fani twórczości duetu mogą wypatrywać dat kolejnych wydarzeń.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas Kuba Karaś?
Pod swoim nazwiskiem Kuba Karaś wydał dotychczas jeden album: “Ostatni bastion romantyzmu” z 2020 roku nagrany z Piotrem Roguckim znanym z zespołu Coma. Nazwa projektu to Karaś/Rogucki. Oprócz tego ma też na koncie trzy płyty z The Dumplings: “No Bad Days” z 2014, “Sea You Later” z 2015 oraz “Raj” z 2018.
Jaką muzykę tworzy Kuba Karaś?
Kuba Karaś tworzy muzykę z gatunku electronic, pop, pop-rock, synth-pop. electropop.
Kiedy zaczęła się kariera Kuby Karasia?
Kariera Kuby Karasia zaczęła się w roku 2011, kiedy to założył z Justyną Święs w Zabrzu zespół The Dumplings. Głośniej o grupie zrobiło się w 2013 roku, kiedy powstały ich pierwsze single i zostali zaproszeni do internetowego talk-show Łukasza Jakóbiaka “20m²”. W 2014 roku ukazał się długogrający debiut duetu, który pokrył się złotem.

Fani lubią też

Zobacz też