Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingspotkanko

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Robert Cichy

Robert Cichy

Robert CichyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Artysta, który pojawił się na ponad 60-ciu albumach polskich artystów. Człowiek cienia, który postanowił wyjść na front i zaprezentować światu swoją solową twórczość.

 

 

Fryderyk dla Cichego!

 

Robert Cichy – gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent, który za swój pierwszy album „SMACK” (2019), został laureatem najważniejszej polskiej nagrody fonograficznej – Fryderyk – w kategorii „najlepszy album roku country/blues”. Jury  doceniło połączenie gatunków, stworzenie charakterystycznego języka muzycznego i eksperymentalne podejście do gitary. Druga statuetka Fryderyka została przyznana dla Roberta jako producenta płyty „Smack”.

 

 

Dirty Sun w natarciu

 

Artysta wydał kolejny album pt. „Dirty Sun”. Znajdzie się na nim jedenaście utworów, w tym sześć w języku polskim, co akurat w kontekście poprzedniego wydawnictwa, które w całości było po angielsku, jest powiewem świeżości. Cichy nieustannie eksperymentuje z brzmieniem instrumentów strunowych, podążając za nowymi inspiracjami, tworzy charakterystyczny i wyróżniający go na polskim rynku muzycznym styl. Ponadto, na albumie „Dirty Sun” usłyszymy aż cztery kolaboracje, bowiem wokalista zaprosił znakomitych gości: Kasai, Mroza, Rahima i Sosnowskiego.

 

Na początku czerwca pojawił się pierwszy singiel „Piach i wiatr”, zapowiadający nowe wydawnictwo Roberta Cichego – premiera płyty „Dirty sun” (wyd. Agora) odbyła się 26 czerwca 2020 r. W tym również dniu w sieci pojawił się teledysk do „Seize the day”, do którego powstał nietypowy klip, inspirowany miłym zbiegiem okoliczności – bowiem termin premiery płyty, był również dniem 40. urodzin Cichego. Z tej okazji od zaprzyjaźnionych artystów popłynęły życzenia dla Roberta i to one tworzą wizualną stronę klipu.

 

Długo oczekiwany debiut

 

Na debiutanckiej płycie Robert gościł Anię Dąbrowską, australijskiego wokalistę Phillip’a Bracken’a oraz Dj Brk. Ponadto, Robert Cichy zdobył blisko 10 tys. głosów w prestiżowym konkursie Radiowej Trójki, co zostało nagrodzone udziałem w trasie Męskiego Grania oraz realizacją teledysku przez Papaya Young Directors (klip otrzymał główną nagrodę na międzynarodowym festiwalu w Bukareszcie w kategorii teledysk oraz nominację do PL Music Video Awards). Album „Smack” ukazał się także wersji winylowej (marzec 2019) oraz kasetowej (październik 2019). Każde z tych wydań wzbogacone zostało o dodatkowy utwór.

 

Początki

 

Przed rozpoczęciem działalności solowej, Robert Cichy uczestniczył w nagraniach ponad 60 płyt polskich artystów, z czego część pokryła się złotem lub platyną. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak, Smolikiem i Michałem Urbaniakiem. Lider zespołu Chilli oraz June (z którymi m.in. supportował Lennego Kravitz’a, N.E.R.D.’a czy Jamiroquai’a). Jako gitarzysta czołowych polskich artystów koncertował na największych festiwalach w Polsce, a także za granicą m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech oraz na Mauritiusie.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się debiutancki album Roberta Cichego?
Swój pierwszy solowy album wydał w 2019 roku - "Smack".
Czy artysta otrzymał Fryderyka?
Tak, nagroda Fryderyk w kategorii „najlepszy album roku country/blues” powędrowała do Roberta za album "SMACK".
Kiedy artysta wydał swój najnowszy album?
Premiera płyty „Dirty sun” (wyd. Agora) odbyła się 26 czerwca 2020 r
Z kim współpracował Robert Cichy?
Na płytach Roberta usłyszymy m.in: Kasai, Mroza, Rahima, Sosnowskiego oraz Anię Dąbrowską.
Jaka historia wiąże się z teledyskiem do "Seize the day"?
26 czerwca 2020 roku w sieci pojawił się teledysk do „Seize the day”, do którego powstał nietypowy klip, inspirowany miłym zbiegiem okoliczności – bowiem termin premiery płyty, był również dniem 40. urodzin Cichego. Z tej okazji od zaprzyjaźnionych artystów popłynęły życzenia dla Roberta i to one tworzą wizualną stronę klipu.
Czym zajmował się artysta przed wydaniem solowej płyty?
Przed rozpoczęciem działalności solowej, Robert Cichy uczestniczył w nagraniach ponad 60 płyt polskich artystów, z czego część pokryła się złotem lub platyną. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak, Smolikiem i Michałem Urbaniakiem.
Gdzie zagrał Robert Cichy?
Lider zespołu Chilli oraz June (z którymi m.in. supportował Lennego Kravitz’a, N.E.R.D.’a czy Jamiroquai’a). Jako gitarzysta czołowych polskich artystów koncertował na największych festiwalach w Polsce, a także za granicą m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech oraz na Mauritiusie.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn