Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Lenny Kravitz

Lenny Kravitz

Lenny KravitzSzczegółyOpisWydarzeniaLenny Kravitz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
59 lat
data urodzenia:
26.05.1964
miejsce urodzenia:
Nowy Jork
dyscyplina:
muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów, producent muzyczny, aktor
social media:

Opis

Lenny Kravitz to urodzony w 1964 w Nowym Jorku amerykański muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i producent muzyczny oraz aktor. Czterokrotny laureat nagrody Grammy.

Lenny Kravitz i początek kariery 

W 1974 roku razem z rodziną przeniósł się do Los Angeles. W tym czasie Lenny Kravitz przez trzy lata śpiewał w chłopięcym chórze kalifornijskim i występował w miejscowej The Metropolitan Opera w takich klasycznych dziełach, jak Czarodziejski flet i Carmen. Gdy skończył piętnaście lat odszedł od rodziców i zamieszkał w wynajętym samochodzie. W 1982 roku ukończył Beverly Hills High School, gdzie zaprzyjaźnił się ze Slashem, późniejszym gitarzystą zespołu Guns N’ Roses.

 

W 1989 roku ukazała się jego debiutancka płyta Lenniego Kravitza Let Love Rule. W 1990 roku tworzył razem  z Madonną . Na początku 1991 roku na sklepowe półki trafił drugi album artysty Mama Said, który uzyskał w Stanach Zjednoczonych status złotej płyty. W 1993 roku ukazała się trzecia płyta Are You Gonna Go My Way, która zdobyła miano złotej, miesiąc później platynowej, a w styczniu 1995 roku album miał w USA status podwójnej płyty platynowej. Piosenka jego autorstwa „Are You Gonna Go My Way” została nagrodzona przez MTV tytułem najlepszego męskiego teledysku. W maju drugi album Mama Said został także platynowy. W sierpniu tego roku do grona złotych płyt dołączył Let Love Rule. 

 

Kolejna płyta Circus ukazała się we wrześniu 1995 roku, a w maju 1998 roku do sprzedaży trafiła płyta 5. W październiku 2001 roku została wydana płyta Lenny, w grudniu płyta została platynową, a za utwór „Dig In” Lenny zdobyła czwartą w swojej karierze nagrodę Grammy. Pod koniec 2001 roku stworzył przebój „God Gave Me Everything” w duecie z Mickiem Jaggerem.

 

 

18 maja 2004 roku w sklepach pojawiła się kolejna studyjna płyta Baptism, a 4 lutego 2008 roku ujrzał światło dzienne ósmy album It Is Time for a Love Revolution. W 2011 została wydana studyjna płyta Black And White America.  Kolejny album, zatytułowany Strut, pojawił się na rynku w 2014 roku. Następny, Rise Vibration, trafił do sklepów w 2018.

Lenny Kravitz koncerty w Polsce

Lenny Kravitz pierwszy raz wystąpił w Polsce, koncertując na lotnisku Bemowo w Warszawie w 2004 roku, która była częścią trasy koncertowej, która promowała płytę  Baptism. 20 czerwca 2009 zagrał w ramach krakowskich Wianków. W ramach trasy koncertowej Black and White Europe zagrał w 2011 roku na warszawskim Torwarze. Koncerty Lenniego Kravitza za każdym razem są wielkim wydarzeniem i przyciągają wielu fanów. 

 

Źródło zdjęcia: PAP/Abaca

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Genialny rzemieślnik rocka

25.04.2024

PłytyMuzyka

Genialny rzemieślnik rocka

Lenny Kravitz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Lenny Kravitz?

Miejscowości, w których Lenny Kravitz wystąpi w najbliższym czasie: Kraków, Łódź.

Kiedy urodził się Lenny Kravitz?
Leonard Albert Kravitz urodził się 26 maja 1964 roku w Nowym Jorku. Jest amerykanskim muzykiem, kompozytorem, autorem tekstów oraz wokalistą.
Jak rozpoczęła się kariera Lennego Kravitza?
W czasie swoich młodzieńczych lat śpiewał w chłopięcym chórze kalifornijskim i występował w miejscowej The Metropolitan Opera. W wieku piętnastu lat odszedł od rodziców i zamieszkał w wynajętym samochodzie. Po ukończeniu szkoły w 1982 roku zaprzyjaźnił się ze Slashem, późniejszym gitarzystą zespołu Guns N' Roses.
Jaki pierwszy album nagrał Lenny Kravitz?
Pierwszym albumem Lennego był "Let Love Rule", którego premiera miała miejsce w 1989 roku. Krytycy zarzucali zbyt duży wpływ twórczości Jimmiego Hendriksa, lecz album zyskał przychylność publiczności.
Czy Lenny Kravitz występował w Polsce?
Pierwszy raz w Polsce wystąpił w 2004 roku na lotnisku Bemowo w Warszawie. Koncert był elementem trasy koncertowej promującej album Baptism. 20 czerwca 2009 zagrał w ramach krakowskich Wianków.
Czy Lenny Kravitz ma dzieci?
Lenny Kravitz w 1985 roku poznał aktorkę Lisę Bonet, która znana jest z sitcomu NBC: The Cosby Show. Ożenił się z nią 16 listopada 1987 roku. Mają córkę Zoë Kravitz, która urodziła się 1 grudnia 1988 roku.

Fani lubią też

Zobacz też