Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivalkswpiotr-rubik-trasadawid-podsiadlo
Home Koncerty Festiwale Fryderyk Festiwal 2024 - 30. jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

Fryderyk Festiwal 2024 - 30. jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

22.03.2024 Gliwice

Organizator: ESKANDER

Fryderyk Festiwal 2024 - 30. jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i JazzuBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Gliwice

Fryderyk Festiwal 2024 - 30. jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu
piątek
22.03.2024
18:00

Fryderyk Festiwal 2024 - 30. jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

Gliwice, PreZero Arena Gliwice
Miejsca parkingowe : Fryderyk Festiwal 2024 - 30. jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu
piątek
22.03.2024
18:00

Miejsca parkingowe : Fryderyk Festiwal 2024 - 30. jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

Gliwice, PreZero Arena Gliwice

O wydarzeniu

Największe święto polskiej muzyki odbędzie się 22 marca w PreZero Arenie Gliwice i tradycyjnie będzie otwarte dla publiczności. Choć nominację do najważniejszych nagród muzycznych ogłoszone będą za kilka tygodni, już teraz znamy pierwsze nazwiska wykonawców. Bilety na Fryderyk Festiwal 2024 - 30. jubileuszową Galę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu już w sprzedaży.

Fryderyki to najważniejsze polskie nagrody muzyczne przyznawane od 1995 roku przez Akademię Fonograficzną, czyli powołane przez Związek Producentów Audio Video jury, a gala wręczenia statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu jest kulminacyjnym punktem programu Fryderyk Festiwal. Ponownie gospodarzem tego najważniejszego wydarzenia na polskim rynku muzycznym będzie Śląsk i miasto Gliwice.

30. jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu – kto wystąpi?

Zanim poznamy artystów nominowanych do Fryderyków, a potem samych laureatów, wiemy już, że na uroczystej Gali swoją obecność potwierdziło kilku wykonawców. W gliwickiej arenie wystąpią między innymi Doda i Smolasty, których piosenka Nim zajdzie słońce w ubiegłym roku podbiła listy przebojów. Singiel przez cztery tygodnie znajdował się na pierwszym miejscu listy OLiS w zestawieniu „single w streamie” oraz Billboard Poland Songs, przez sześć tygodni był numerem jeden oficjalnej listy airplay OLiA, stając się pierwszym polskim utworem, który znalazł się na szczycie wszystkich trzech zestawień!

Obok wyczekiwanego przez fanów duetu w Gliwicach zobaczymy też Dziewczynę Pop, która w tamtym roku zabrała nas w muzyczną podróż do Stanów Zjednoczonych lat 90. Płyta Darii Zawiałow była jednym z najbardziej wyczekiwanych albumów 2023 roku, a pochodzący z niej przebój FIFI HOLLYWOOD uplasował w czołówce najchętniej streamowanych utworów na Spotify.

Listę zapowiadanych artystów na ten moment zamykają ubiegłoroczni laureaci Bursztynowego Słownika na Festiwalu Top Of The Top Sopot Festival – zespół Kwiat Jabłoni, których trzecia studyjna płyta Pokaz slajdów pokryła się złotem, a pochodzący z niej singiel Od nowa przyniósł im bursztynową nagrodę. Najgorętsze nazwiska polskiej sceny, świetna oprawa audiowizualna, kilkugodzinny koncert, a do tego emocje związane z konkursem i jubileusz 30-lecia, zapowiadany jako festiwal niespodzianek… A to tylko pierwsza karta atrakcji, którą odkrywają organizatorzy.

Do zobaczenia w Gliwicach!

Fryderyki 2024

Fryderyki to najważniejsze narody muzyczne przyznawane od 1995 r. przez Akademię Fonograficzną, czyli powołane przez Związek Producentów Audio Video jury, w skład którego wchodzi ponad 1 900 artystów, twórców, producentów, dziennikarzy i reprezentantów branży fonograficznej. Nominowani do Fryderyków wyłaniani są w drodze tajnego głosowania wszystkich członków Akademii podzielonej na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej. Członkowie Akademii mogą należeć wyłącznie do jednej sekcji i tylko w jej obrębie mają prawo głosu. Dzięki temu każdy ma szansę wypowiedzieć się w tej dziedzinie muzyki, która jest mu najbliższa.

Zwycięzcy są wybierani w drugiej turze tajnego głosowania. Wówczas członkowie Akademii wskazują już tylko jedną pozycję w danej kategorii. W przypadku uzyskania tej samej liczby głosów przez dwie lub więcej nominowanych pozycji odpowiedniemu zwiększeniu ulega liczba zwycięzców.

O Związku Producentów Audio Video

ZPAV jest stowarzyszeniem producentów fonogramów i wideogramów muzycznych, zrzeszającym ok. 90% rynku muzycznego w Polsce. Posiada zezwolenie ministra kultury i dziedzictwa narodowego na zbiorowe zarządzanie prawami producentów fonograficznych. Od momentu powstania w 1991 r. ZPAV prowadzi działania na rzecz dynamicznego rozwoju rynku muzycznego w Polsce.

Jest grupą krajową Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI), która zrzesza i reprezentuje światowy przemysł muzyczny (ponad 1 400 firm w 66 krajach). ZPAV działa na forum legislacyjnym, współpracuje z organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości w dziedzinie ograniczenia naruszeń praw autorskich i pokrewnych, prowadzi szerokie działania edukacyjne oraz promocyjne, wspierające rozwój rynku muzycznego, m.in. opracowuje Oficjalną Listę Sprzedaży (OLiS) oraz przyznaje wyróżnienia Złotych, Platynowych i Diamentowych Płyt.

Od 1995 r. ZPAV jest organizatorem Fryderyków – nagród muzycznych, przyznawanych przez środowisko muzyczne: muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej.

Uczestnictwo w wydarzeniu (imprezie masowej) jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na rejestrowanie (foto/video) przez przedstawiciela Organizatora i media aktywności w obiekcie, a w szczególności wizerunku i zachowania osób w niej uczestniczących oraz wykorzystanie tego materiału dla celów dokumentacyjnych, sprawozdawczych, reklamowo-promocyjnych oraz informacyjnych na platformach internetowych, w social mediach, innych eventach, a także we wszelkich wydawnictwach Organizatora, dotyczących bieżącego wydarzenia i wydarzeń w przyszłych latach.

W związku z rejestracją telewizyjną i ustawieniem kamer telewizyjnych zastrzegamy sobie prawo do zmiany miejsc w celu uniknięcia ew. niedogodności.

 

Organizatorzy wydarzenia: Związek Producentów Audio-Video, Akademia Fonograficzna

Gospodarze wydarzenia: Miasto Gliwice, PreZero Arena Gliwice

Patroni medialni Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu: TVN, RMF, RMF MAXX, ONET.PL

Producent wydarzenia: High Events

Parking PreZero Areny Gliwice

Bilety parkingowe umożliwiające wjazd na parking PreZero Areny Gliwice w dniu wydarzenia Fryderyk Festiwal 2024 - 30. jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu.

UWAGA: Parking P2 przystosowany jest do samochodów osobowych o wysokości maksymalnej 1,70 m.

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też