Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Koncerty Festiwale Fryderyk Festiwal 2024 - 30. jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

Fryderyk Festiwal 2024 - 30. jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

Organizator: ESKANDER

Fryderyk Festiwal 2024 - 30. jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i JazzuO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Już 22 marca województwo śląskie i Gliwice ponownie staną się stolicą polskiej piosenki. Uroczystą ceremonię wręczenia najważniejszych nagród przemysłu muzycznego w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej uświetnią występy artystów nominowanych do Fryderyków i wszystko wskazuje na to, że jubileuszowa gala Fryderyków upłynie pod znakiem znakomitych duetów i kooperacji

Trzydziesta gala rozdania najważniejszych nagród muzycznych zapowiada się niezwykle emocjonująco! Do PreZero Areny Gliwice zjadą największe gwiazdy polskiej sceny, a kilkunastotysięczny obiekt jednego z najstarszych miast na Górnym Śląsku wypełni się dźwiękami najlepszej polskiej muzyki. Związek Producentów Audio Video, główny organizator konkursu, karty atrakcji na Gali odkrywa powoli, ale już wiadomo, że muzyczne duety i kooperacje będą miały tego wieczoru swój „dobry moment”. Szykuje się koncert jakiego jeszcze nie było! Bilety na Fryderyk Festiwal 2024 - 30. jubileuszową Galę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu już w sprzedaży.

 

  • Bramki 17:00 (wejścia A i D)
  • Rozpoczęcie imprezy 17:45

Parking w pobliżu PreZero Arena Gliwice jest płatny, przy wjeździe.

 

Nie zapomnijcie:

  • sprawdzić dokładnie, czy macie przy sobie bilety, najlepiej w wersji elektronicznej (chrońmy drzewa!),
  • okazać biletu do skanowania (podgląd na kod kreskowy),
  • bilet upoważnia do jednorazowego wejścia na teren imprezy; po opuszczeniu obiektu, nie będzie możliwości ponownego wejścia,
  • bramki otwieramy punktualnie o godzinie 17:00,
  • o zakazie wnoszenia własnych produktów spożywczych i napojów (poza seryjnie zakręconymi, w plastikowych butelkach, o pojemności do 0,5 l).

30. jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu – kto wystąpi?

Doda

Daria Zawiałow

Carla Fernandes

Ralph Kamiński

Smolasty

Oskar Cyms

Kwiat Jabłoni

Kaśka Sochacka

Daria ze Śląska

Vito Bambino

L.U.C.

Rosalie

Natalia Przybysz

Dawid Tyszkowski

Skubas

Kathia

Frank Leen

Paulina Przybysz

Mery Spolsky

Kasia Lins

Dorota Miśkiewicz

WaluśKraksaKryzys

Fryderyk Festiwal 2024  bilety

  • Bilet Rodzinny 2+1 - upoważnia do wzięcia udziału w wydarzeniu dwie osoby dorosłe oraz jedno dziecko do lat 16
  • Bilet Rodzinny 2+2 - upoważnia do wzięcia udziału w wydarzeniu dwie osoby dorosłe oraz dwójkę dzieci do lat 16
  • Bilet Uczeń/Student - bilet upoważnia do wzięciu udziału w wydarzeniu dziecko, w wieku powyżej 16-go roku życia*, po okazaniu legitymacji uczniowskiej i za pisemną zgodą rodzica/opiekuna prawnego, a także studenta w wieku 18-26 lat, po okazaniu legitymacji studenckiej

*Dzieci poniżej 16-go roku życia są upoważnione do wzięcia udziału w wydarzeniu wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Fryderyki 2024

Fryderyki to najważniejsze narody muzyczne przyznawane od 1995 r. przez Akademię Fonograficzną, czyli powołane przez Związek Producentów Audio Video jury, w skład którego wchodzi ponad 1 900 artystów, twórców, producentów, dziennikarzy i reprezentantów branży fonograficznej. Nominowani do Fryderyków wyłaniani są w drodze tajnego głosowania wszystkich członków Akademii podzielonej na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej. Członkowie Akademii mogą należeć wyłącznie do jednej sekcji i tylko w jej obrębie mają prawo głosu. Dzięki temu każdy ma szansę wypowiedzieć się w tej dziedzinie muzyki, która jest mu najbliższa.

Zwycięzcy są wybierani w drugiej turze tajnego głosowania. Wówczas członkowie Akademii wskazują już tylko jedną pozycję w danej kategorii. W przypadku uzyskania tej samej liczby głosów przez dwie lub więcej nominowanych pozycji odpowiedniemu zwiększeniu ulega liczba zwycięzców.

O Związku Producentów Audio Video

ZPAV jest stowarzyszeniem producentów fonogramów i wideogramów muzycznych, zrzeszającym ok. 90% rynku muzycznego w Polsce. Posiada zezwolenie ministra kultury i dziedzictwa narodowego na zbiorowe zarządzanie prawami producentów fonograficznych. Od momentu powstania w 1991 r. ZPAV prowadzi działania na rzecz dynamicznego rozwoju rynku muzycznego w Polsce.

Jest grupą krajową Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI), która zrzesza i reprezentuje światowy przemysł muzyczny (ponad 1 400 firm w 66 krajach). ZPAV działa na forum legislacyjnym, współpracuje z organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości w dziedzinie ograniczenia naruszeń praw autorskich i pokrewnych, prowadzi szerokie działania edukacyjne oraz promocyjne, wspierające rozwój rynku muzycznego, m.in. opracowuje Oficjalną Listę Sprzedaży (OLiS) oraz przyznaje wyróżnienia Złotych, Platynowych i Diamentowych Płyt.

Od 1995 r. ZPAV jest organizatorem Fryderyków – nagród muzycznych, przyznawanych przez środowisko muzyczne: muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej.

Uczestnictwo w wydarzeniu (imprezie masowej) jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na rejestrowanie (foto/video) przez przedstawiciela Organizatora i media aktywności w obiekcie, a w szczególności wizerunku i zachowania osób w niej uczestniczących, oraz wykorzystanie tego materiału dla celów dokumentacyjnych, sprawozdawczych, reklamowo-promocyjnych oraz informacyjnych na platformach internetowych, w social mediach, innych eventach, a także we wszelkich wydawnictwach Organizatora, dotyczących bieżącego wydarzenia i wydarzeń w przyszłych latach.

W związku z rejestracją telewizyjną i ustawieniem kamer telewizyjnych zastrzegamy sobie prawo do zmiany miejsc w celu uniknięcia ew. niedogodności.

 

Organizatorzy wydarzenia: Związek Producentów Audio Video, Akademia Fonograficzna, Dajprawokulturze.pl

Współgospodarze wydarzenia: Województwo Śląskie, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Miasto Gliwice, PreZero Arena Gliwice.

Partnerzy wydarzenia: Związek Artystów Wykonawców STOART, Skoda, Tymbark, IMS sensory media, LaBiostetique.

Patroni medialni Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu: TVN, RMF, RMF MAXX, Onet.pl.

Producent wydarzenia: High Events.

Parking PreZero Areny Gliwice

Bilety parkingowe umożliwiające wjazd na parking PreZero Areny Gliwice w dniu wydarzenia Fryderyk Festiwal 2024 - 30. jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu.

UWAGA: Parking P2 przystosowany jest do samochodów osobowych o wysokości maksymalnej 1,70 m.

Zobacz więcej
Fryderyki 2024. Kto wygrał w tym roku. Pełna lista

24.04.2024

MuzykaFryderyki

Fryderyki 2024. Kto wygrał w tym roku. Pełna lista

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też