Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Riverside

Riverside

RiversideSzczegółyOpisWydarzeniaRiverside - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Warszawa
dyscyplina:
Zespół rockowy (rock progresywny) i metalowy (metal progresywny)
social media:

Opis

Riverside to jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich zespołów muzycznych, tworzący muzykę z kategorii rock oraz metal progresywny. Grupa została założona w 2001 roku na terenie Warszawy. Co prawda w pierwszych latach działalności nie było jej się łatwo przebić przez sporą konkurencję, ale z biegiem lat muzycy zyskali ogromną sympatię ze strony polskiej i europejskiej publiczności. Na ich koncertach nie brakuje energii oraz wyśmienitej zabawy. W aktualnym składzie zespołu znajdują się: Mariusz Duda, Piotr Kozieradzki, Michał Łapaj oraz Maciej Meller, natomiast w dawnych latach członkami grupy Riverside byli też zmarły w 2016 roku Piotr Grudziński i Jacek Melnicki. Poważna kariera zespołu rozpoczęła się już w 2002 roku, kiedy to zaczęto organizować pierwsze większe koncerty. 

Riverside - krótka historia

Godne podkreślenia jest to, że zespół Riverside w swojej twórczości nigdy nie bał się podejmować trudnych i odważnych tematów, dzięki czemu zyskał ogromną sympatię ze strony najbardziej wymagających fanów. W ich muzyce można odnaleźć wiele osobistych doświadczeń i odczuć, refleksji oraz tematów nawiązujących do problemów z codziennym życiem, konfliktów wewnętrznych i miłości. Grupa nie zamyka się na inne gatunki muzyczne, dlatego też w jej zbiorach można znaleźć kawałki należące do takich gatunków, jak: indie rock, hard rock, rock eksperymentalny, metal alternatywny oraz heavy metal. Zespół Riverside jest kojarzony z następującymi wydawnictwami muzycznymi: Mystic Production, InsideOut Music, Laser's Edge oraz Rock Serwis. Grupa koncertowała już w takich miastach, jak: Ostrów Wielkopolski, Katowice, Gdańsk, Gliwice, Warszawa, Poznań, Łódź, Gdynia, Kraków, Koszalin, Zielona Góra, Lubin, Wałbrzych, Bielsko-Biała, Lublin, Białystok, Olsztyn, Rzeszów, Chełm, Toruń czy też Szczecin.

Riverside - dotychczasowy dorobek muzyczny

Najwyższa pora zabrać się za przeanalizowanie dotychczasowego dorobku muzycznego grupy Riverside. Zespół wydał do tej pory takie albumy studyjne, jak:

 • "Out of Myself",
 • "Second Life Syndrome",
 • "Rapid Eye Movement",
 • "Anno Domini High Definition",
 • "Shrine of New Generation Slaves",
 • "Love, Fear and the Time Machine",
 • "Wasteland",
 • "ID.Entity".

Warto do tego dorzucić album wideo o nazwie "Reality Dream" oraz mini albumy "Voices in My Head" i "Memories in My Head". Z kolei najpopularniejsze utwory muzyczne grupy Riverside to z całą pewnością: "Loose Heart", "Conceiving You", "02 Panic Room", "Schizophrenic Prayer", "Forgotten Land", "Celebrity Touch", "River Down Below", "Self-Aware", "Towards the Blue Horizon", "Friend or Foe?", "Lament", "Out of Myself", "Egoist Hedonist", "The Depth of Self Delusion", "We Got Used to Us", "Found", "Time Travellers" oraz "Guardian Angel". 

Riverside - największe nagrody i wyróżnienia

Chyba nikogo nie dziwi to, że tak dobrze znana polska grupa z pogranicza metalu progresywnego i rocka ma na swoim koncie rozmaite nagrody i wyróżnienia. Najciekawsze laury to:

 • wygrana w Plebiscycie Teraz Rock 2005 w kategorii Nadzieja,
 • wygrana w Plebiscycie Mystic Art 2007 w kategorii Album Roku,
 • wygrana w Plebiscycie Magazynu Metal Hammer 2010 w kategorii Instrumentalista Roku (Mariusz Duda),
 • nagroda w konkursie Progressive Music Awards 2016 w kategorii Anthem. 

Naprawdę jest się czym chwalić, ale grupa Riverside na każdym etapie swojej działalności stawia na skromność, profesjonalizm i realizowanie kolejnych celów muzycznych.

Wydarzenia

Riverside - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Riverside?

Miejscowości, w których Riverside wystąpi w najbliższym czasie: Jarocin, Aleksandrów Łódzki.

Gdzie i kiedy powstał zespół muzyczny Riverside?
Riverside to zespół założony w 2001 roku w Warszawie, tworzący muzykę spod szyldu rock oraz metal progresywny.
Jakimi nagrodami może pochwalić się zespół Riverside?
Grupa Riverside może się pochwalić takimi nagrodami, jak: wygrana w Plebiscycie Teraz Rock 2005 w kategorii Nadzieja, wygrana w Plebiscycie Mystic Art 2007 w kategorii Album Roku, wygrana w Plebiscycie Magazynu Metal Hammer 2010 w kategorii Instrumentalista Roku (Mariusz Duda) oraz nagroda w konkursie Progressive Music Awards 2016 w kategorii Anthem.
Z jakimi wydawnictwami muzycznymi kojarzona jest grupa Riverside?
Grupa Riverside kojarzona jest z następującymi wytwórniami muzycznymi: Mystic Production, InsideOut Music, Laser's Edge oraz Rock Serwis.

Fani lubią też

Zobacz też