Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadlopiotr-rubik-trasato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Artysta Rafał Zapała

Rafał Zapała

Rafał ZapałaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Rafał Zapała to niezwykle renomowany pianista oraz perkusista, dla którego granie na instrumentach to nie tylko sposób na życie, ale również prawdziwa pasja. Pomimo relatywnie młodego wieku ma on wielu słuchaczy i osoby, które fascynują się jego ponadprzeciętnym talentem. 

Rafał Zapała - początki jego kariery

Rafał Zapała od najmłodszych lat wykazywał spore zainteresowanie muzyką. Już jako dziecko chętnie grał na instrumentach i uczęszczał na liczne zajęcia. Studiował w Akademii Muzycznej w Poznaniu, jednak jego edukacja była zdecydowanie bardziej obfita. Ważnym elementem w jego życiu była również nauka w Akademii Muzycznej w Krakowie. Z biegiem lat odnosił coraz większe sukcesy w branży muzycznej, a jego kompozycje były prezentowane na najpopularniejszych festiwalach w całym kraju. Dynamicznie rozwijająca się kariera sprawiła jednak, że Rafał Zapała odniósł sukces również w innych państwach. Miał bowiem okazję zaprezentować się szerokiej publiczności chociażby w Stanfordzie oraz Rzymie. 

Z jakich kompozycji znany jest Rafał Zapała?

Liczba dokonań Rafała Zapały może przyprawiać o zawrót głowy. Jednym z największych sukcesów w jego imponującej karierze było realizowanie muzyki do spektaklu "Serce Boksera". Wykonanie było na tyle imponujące, że z biegiem lat Zapała dostawał propozycje coraz większych współprac. Ważnym momentem w życiu artysty było również realizowanie muzyki do "Antygony" czy spektaklu "Twoje pięć minut". Ponadprzeciętną umiejętność gry na instrumentach Rafał Zapała zaprezentował również w wielu filmach. Jednym z nich jest "Istota", czyli film, który w mgnieniu oka zaskarbił sobie sympatię tysięcy osób. Rafał Zapała słynie z olbrzymiej elastyczności muzycznej, która sprawia, że radzi sobie w różnych produkcjach. Potrafi grać zarówno skocznie i dynamicznie, jak i relatywnie spokojnie oraz powolnie. 

Z kim miał okazję współpracować Rafał Zapała?

Artysta od początku swojego życia był mocno związany z teatrem. Sprawiło to, że na swojej ścieżce poznał wielu wybitnych reżyserów, z którymi nawiązał owocne kolaboracje. Szczególnie silne więzi łączyły go z Jerzym Moszkowiczem oraz Pawłem Piterem, jednak na swoim koncie posiada również wiele znajomości z zagranicznymi muzykami. Bardzo dobrze zna się z Rogerem Watersem czy Rayem Wilsonem. Dzięki licznym koncertom artysta poznał sporą liczbę wartościowych osób, które pomogły mu w kształtowaniu jego niesamowitej kariery. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się zespół prowadzony przez Rafała Zapałę?
Rafał Zapała posiada zespół muzyki współczesnej. Nazywa się on Sepia Ensemble.
Jakie wyróżnienia ma na swoim koncie Rafał Zapała?
Rafał Zapała w 2015 roku został nagrodzony podczas Quadriennale w Pradze za "Sound Design". Artysta otrzymał wówczas prestiżowy złoty medal.
Nad jakimi projektami obecnie pracuje Rafał Zapała?
Aktualnie Rafał Zapała jest asystentem na Wydziale Kompozycji i jedną z odpowiedzialnych osób za tworzenie Studia Muzyki Elektronicznej Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Fani lubią też

Zobacz też