Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Digitalism

Digitalism

Sprawdź wydarzenia
DigitalismOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Digitalism to niemiecki zespół, grający muzykę elektroniczną. Założony w 2004 roku przez zespół Jensa "Jence" Moelle i İsmaila "Isi" Tüfekçi, w Polsce po raz pierwszy zagrali w 2009 roku na Selector Festival w Krakowie. Ich muzyka na wskroś przypomina francuskie zespoły grające dekadę  temu electro house’u dekadę, w tym m.in. Justice i Boys Noize. To jednak nie wszystko, co warto o nich wiedzieć!

Kim są Digitalism?

Od początków swojego istnienie zespół inspiruje się francuską muzyką klubową z lat 2000–2010. W muzyce Digitalism można więc odnaleźć inspiracje kawałkami legend takich jak Justice i Boys Noize. Poza muzyką electro zespół gra także połączenie dance punka i nastrojowego Indie. Założony w 2004 roku w Hamburgu zespół znany jest w Polsce z kawałków takich jak: "Pogo" i "Moonlight", którę ponad dekadę temu królowały na klubowych parkietach w całej Europie.

Jeszcze większej sławy zespołowi przyniósł drugi album, zatytuowany "I Love You, Dude", którego premiera odbyła się w 2011 roku. Na albumie gościnnie pojawił się także udział Juliana Casablancasa z The Strokes. Następnie w 2016 roku ukazał się album "Mirage", gdzie gościnnie zagra Anthony Wilson, a pod koniec października 2017 roku pojawiły się 2 single zapowiadające pierwszy, całkowicie instrumentalny album, jakim była EP-ka "5KY11GHT", która okazała się olbrzymim sukcesem dla zespołu Digitalism.

 

Powstanie zespołu

Początki zespołu sięgają 2004 roku, kiedy jego członkowie – Moelle i Tüfekçi spotkali się przypadkiem w jednym z hamburskich sklepów z płytami winylowymi. Panowie od razu zostali przyjaciółmi, a wkrótce potem właściciel sklepu, w którym się poznali, poprosił ich o zrobienie imprezy promującej sklep. I tak oto zaczęła się ich wspólna przygoda z muzyką. Co ciekawe, u początków swojej kariery duet tworzy muzykę w bunkrze z czasów II wojny światowej, pełniącym rolę ich studio.

Pierwszy album

Na pierwszą płytę zespołu Digitalism trzeba było trochę poczekać. Debiutancki album zespołu pod tytułem "Idealism" ukazał się bowiem 3 lata później i jako pierwszy pojawił się w... Japonii! Dopiero później płyta ukazała się w Europie. Płyta przyniosła zespołowi rozgłosu, jednak to kolejna płyta, a dokładniej mówiąc EP-ka "Pogo", która została wydana w 2010 roku. To właśnie ona otworzyła zespołowi drzwi do międzynarodowej kariery.

Kolejne sukcesy muzyczne

Po sukcesach, jakie zespół odniósł w 2010 roku, przyszła pora na kolejna, drugi już album. Płyta pod tytułem "I Love You Dude" ukazała się w 2011 roku i okazała się przełomem w karierze muzycznej Digitalism. Następnie w latach 2012–13 zespół skupił się na działalności DJ-skiej i tak oto do końca 2013 roku wydał aż 13 tanecznych utworów, które podbiły klubowe parkiety na całym świecie. Z kolei w 2014 roku ukazały się "Fahrenheit 32" oraz "Wilki", które były zapowiedzią przed trasą koncertową zespołu po USA.

Wkrótce potem zespół podjął decyzję o tym, by przenieść się na stałe do Los Angeles. Owocem tej decyzji był kawałek "Wolves", który powstał przy udziale zespołu Youngblood Hawke. Kawałek ten bardzo długo promował firmę telekomunikacyjną Vodafone, W 2016 roku ukazał się natomiast trzeci już album zespołu, zatytułowany "Mirage". Na płycie tej ukazały się m.in. singiel "Utopia" i "Battlecry". Dzięki tym kawałkom zespół zagościł m.in. na festiwalu Coachella, Lollapalooza, Ultra Music Festival oraz wielu innych.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd jest zespół Digitalism?
Kapela pochodzi z Niemiec, a dokładniej mówiąc z Hamburga.
Kiedy powstał zespół Digitalism?
Zespół został założony w 2004 roku w Hamburgu.
Kiedy Digitalism zagrał w Polsce po raz pierwszy?
Na polskiej scenie muzycznej po raz pierwszy zespół wystąpił w 2009 roku na Selector Festival w Krakowie, gdzie Digital zagrał swojego DJ-set'a.
Kto należy do zespołu Digitalism?
Od początku istnienia zespół tworzą Jens "Jence" Moelle oraz İsmail "Isi" Tüfekçi.
Ile płyt wydał Digitalism?
Zespół doczekał się już 3 solowych albumów. Mowa o płytach "Idealism" (2007), "I Love You Dude" (2011) oraz "Mirage" (2016).

Fani lubią też

Zobacz też