Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Portico Quartet

Portico Quartet

Portico QuartetOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Portico Quartet jest instrumentalnym zespołem z Londynu. Jego muzycy tworzą eksperymentalne, nastrojowe brzmienia, czerpiąc inspirację z elektroniki, ambientu i muzyki klasycznej. Poszerzając muzyczne horyzonty, wykorzystują w swoich utworach wyjątkowy instrument Hang, będący fuzją bębna i ksylofonu.

Grupę Portico Quartet tworzą Duncan Bellamy, Jack Wyllie, Milo Fitzpatrick oraz Keir Vine. Zespół inspiruje się twórczością takich artystów jak Burial, Bon Iver, Flying Lotus czy Mount Kimbie. Członków formacji łączy wspólna pasja i przyjemność z komponowania, co słychać w czasie granych przez Portico Quartet koncertów. Każde z wydarzeń na żywo pozwala odbyć muzyczną podróż przez różne odcienie emocji i doświadczeń.

Portico Quartet przeszło niełatwą drogę od odważnych performance’ów ulicznych na londyńskim Southbank do niezliczonych występów na festiwalach w Nowym Jorku, Paryżu czy Berlinie. Co ciekawe, wszystkie okładki albumów wykonuje perkusista Duncan Bellamy.

Nie przegap okazji, by usłyszeć na żywo Portico Quartet. Bilety na wydarzenia zespołu zamówisz wygodnie na stronie ebilet.pl. Sprawdź, kiedy wystąpi Portico Quartet w Polsce i zdobądź wejściówki na koncerty w swojej okolicy!

Portico Quartet – koncerty

Portico Quartet to wymagający twórcy, którzy nigdy nie wybierają drogi na skróty. Wszystkie dźwięki tworzą na żywo, za każdym razem manipulując nimi trochę inaczej. Taka strategia artystyczna sprawia, że organizowane przez Portico Quartet koncerty są unikalne zarówno dla muzyków, jak i publiczności. Muzycznej podróży, w którą grupa zabiera swoich słuchaczy, nie sposób powtórzyć. Twórczość zespołu bywa określana jako „eksperymentalizm XXI wieku urzekający duszę i pobudzający ciało”. Trudno nie zgodzić się z tym opisem. W czasie granych przez Portico Quartet koncertów utwory energetyzują i uczą nowych aspektów muzycznej wrażliwości.

Portico Quartet w Polsce wystąpili dotychczas m.in. we Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku. Najbliższe miesiące stwarzają kolejną okazję do spotkania z ulubionymi muzykami. Portico Quartet koncerty 2022 zaplanowali zorganizować w różnych europejskich miastach, w tym w Warszawie. Bilety występ w naszym kraju są już dostępne do nabycia online.

Organizowane przez Portico Quartet koncerty 2022 promują najnowszy album „Monument”. Napędzana elektroniką płyta ukazuje zespół w najbardziej przestrzennym i rytmicznym wydaniu w historii. Skorzystaj z okazji do usłyszenia materiału z ostatniego krążka na żywo! Bilety na koncerty w ramach trasy promującej „Monument” kupisz bez wychodzenia z domu.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas zespół Portico Quartet?
Debiutanckim albumem Portico Quartet był „Knee-Deep in the North Sea”. Kolejne płyty zespołu to „Isla”, „Portico Quartet”, „Live/Remix”, „Living Fields”, „Art in the Age of Automation”, „Memory Streams”, „Terrain” i „Monument”.
Jaką muzykę tworzy zespół Portico Quartet?
Formacja komponuje współczesną muzykę instrumentalną, używając instrumentu Hang, a także inspirując się elektroniką, jazzem i ambientem. Unikalność koncertowych doświadczeń jest czymś, co zapewnia swoim miłośnikom Portico Quartet. Bilety na występy zespołu na żywo cieszą się zatem bardzo dużym zainteresowaniem.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu Portico Quartet?
Portico Quartet został utworzony przez dwie grupy przyjaciół z dzieciństwa: Jacka Wyllie i Milo Fitzpatricka oraz Duncana Bellamy’ego i Nicka Mulvey’a, kiedy poznali się w trakcie studiów w Londynie w 2005 roku. Bellamy i Mulvey pierwotnie odkryli Hang na festiwalu Womad. Zespół początkowo grywał przed Teatrem Narodowym w londyńskim Southbank.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn