Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma
Home Artysta Piotr Tołoczko

Piotr Tołoczko

Sprawdź wydarzenia
Piotr TołoczkoSzczegółyOpisWydarzeniaPiotr Tołoczko - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
39 lat
data urodzenia:
05.04.1985
dyscyplina:
Aktor dubbingowy, filmowy, serialowy i teatralny
social media:

Opis

Piotr Tołoczko urodził się 5 kwietnia 1985 roku w Warszawie. W 2009 roku ukończył studia w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia z tytułem magistra sztuki aktorskiej. Absolwent reżyserii w Szkole Andrzeja Wajdy oraz stypendysta berlińskiej szkoły teatralno-filmowej Schauspielschule Fur Theater und Film Reduta.

Piotr Tołoczko informacje o aktorze 

Piotr Tołoczko  jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, utalentowanym aktorem filmowym i teatralnym i dubbingowym. Spełnia się również w roli reżysera i scenarzysty. Występuje w warszawskich teatrach: Studio, Rampa, Capitol i Teatrze Dramatycznym.

 

Swoja przygodę z aktorstwem rozpoczął jeszcze przed rozpoczęciem nauki, występując w serialu "Klan" w 2010 i 2012 roku, później pojawiał się także w serialach "Samo życie",  "Na Wspólnej" i "Pierwsza miłość", "Na dobre i na złe", "Plebania", "Czas honoru", "Chichot losu", "Wydział zabójstw". Od 2007 roku pojawia się na deskach teatru, wystąpił w ponad 30 spektaklach.

 

W 2009 roku rozpoczęła się jego kariera aktorska, to wtedy wystąpił w filmie "Generał Nil". W  2014 zagrał w trzech filmach fabularnych: "Zbliżenia", "Piąte. Nie odchodź!" i "Pani z przedszkola", a na jego koncie pojawiły się także kolejne role serialowe, w serialach "Komisarz Alex" i "Baron24", a rok później wystąpił w filmie "Karbala". W 2016 roku wystąpił w filmach fabularnych "Zaćma" i "Szkoła uwodzenia Czesława M." oraz dołączył do obsady serialu "Barwy szczęścia". 2017 i 2018 rok to kolejne role filmowe, w filmach "Pewnego razu w listopadzie", "Kamerdyner" i "7 uczuć" oraz kolejne role teatralne w spektaklach "Dziecko" i "Człowiek, który zatrzymał Rosję". W ostatnich latach pojawiał się w serialach "Ślad", "Osaczony", "Osiecka" oraz "Ludzie i bogowie". Ostatnia rola filmowa, to występ w filmie "Czarny mercedes" w 2019 roku. Rok później występował w spektaklu telewizyjnym pt. "Negocjator".

Piotr Tołoczko i produkcja filmowa 

Przez wszystkie lata, obok odgrywania ról w serialach, filmach i spektaklach współpracował przy tworzeniu kilku filmów jako reżyser. W 2020 zadebiutował jako scenarzysta, scenariuszem do filmu fabularnego "Fisheye", który miał premierę rok później. Obecnie trwają pracę nad filmem "Gierek", w którym Piotr Tołoczko pojawi się wśród obsady aktorskiej. Swojego głosu udzielił w dubbingu kilkudziesięciu produkcji.

 

Piotr Tołoczko jest laureatem I nagrody na Festiwalu "Zdarzenia" w 2011 roku za spektakl "Zima w czerwieni". W 2015 roku dotarł  do finału konkursu SCRIPT PRO 2015 dzięki scenariuszowi "Pomiędzy", a dwa lata póżniej ten sam scenariusz zapewnił mu III nagrodę w Mazowieckim Konkursie Scenariuszowym "Script Wars". W 2018 roku, za pracę nad tym scenariuszem otrzymał również stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska".

 

Wydarzenia

Piotr Tołoczko - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Piotr Tołoczko?

Miejscowości, w których Piotr Tołoczko wystąpi w najbliższym czasie: Kraków, Łódź.

Fani lubią też

Zobacz też