Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Piotr Machalica

Piotr Machalica

Piotr MachalicaSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce urodzenia:
Pszczyna
dyscyplina:
Aktor (teatralny, dubbingowy, filmowy i serialowy) oraz wykonawca piosenki aktorskiej
social media:

Opis

Aktor teatralny, filmowy, telewizyjny. Niemal od początku kariery także śpiewa i koncertuje. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.

Przez wiele lat związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, współpracował dotychczas z ponad dwudziestoma różnymi teatrami. Na deskach Powszechnego stworzył kreacje w kilkudziesięciu inscenizacjach, m.in. „Medei” (reż. Z. Hübner), „Trzech sióstr” (reż. A. Glińska), „Króla Leara” (reż. P. Cieplak). Od 2006 roku pełni funkcję dyrektora ds. artystycznych Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. W częstochowskim teatrze również gra (m.in. „Hamlet” w reż. A. Hübnera-Ochodlo, „Stachura” w reż. R. Dorosławskiego, „Hemar w chmurach. Kabaret” w swojej reżyserii) oraz reżyseruje (m.in. „Życie. Trzy wersje” Yasminy Rezy, 2015). Jednocześnie od lat współpracuje z warszawskim Teatrem Polonia i Och-teatrem (m.in. „Weekend z R.” i „Zmierzch długiego dnia” w reż. K. Jandy), a od 2015 roku – z Teatrem 6.piętro, gdzie śpiewa w „MŁYNARSKIM obowiązkowo!” (reż. J. Bończyk) i gra w WUJASZKU WANI (reż. A. Bubień).

Aktor, który zasłynął doskonałymi interpretacji piosenek Okudżawy, Brassensa, Wołka czy Młynarskiego, jesienią 2015 wydał swoją trzecią płytę pt. „Piaskownica”. Piotr Machalica zagrał w kilkudziesięciu filmach (m.in. „Krótki film o miłości”, „Dzień świra”, „Zabij mnie glino”), kilkudziesięciu spektaklach Teatru Telewizji („Święty Eksperyment”, „Elżbieta, królowa Anglii”, „Sokół Maltański”), a także licznych produkcjach telewizyjnych („Dekalog IX”, „Ekstradycja”, „Kameleon”).

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też