Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadloheilung
Home Artysta Phil Campbell

Phil Campbell

Phil CampbellOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Phil Campbell to jeden z najbardziej docenianych walijskich gitarzystów heavymetalowych, którego popularność nie maleje pomimo upływu lat. Słynie on z gry na tym instrumencie już od wielu dekad, a jego rozpoznawalność rozpoczęła się od współpracy z grupą Motorhead. W chwili obecnej Campbell udziela się jednak w grupie Panda Party, a także skupia się na solowym rozwoju. 

Phil Campbell - początki jego kariery

Phil Campbell to relatywnie doświadczony artysta, ponieważ w branży muzycznej działa od roku 1984. Przez kilkadziesiąt lat pracy w roli gitarzysty Campbell nawiązał wiele kolaboracji, jednak szczególnie dobre relacje od dawna wiążą go z grupą muzyczną Persian Risk, którą sam założył. Campbell wykazywał spore zainteresowanie gitarą jeszcze jako dziecko. Już w wieku 10 lat zaczął kształcić się w kierunku muzycznym, a jego inspiracją od samego początku był doskonale znany Jimi Hendrix. Jeszcze jako nastolatek Campbell nawiązał znajomości z walijskimi grupami kabaretowymi, dzięki czemu mógł dawać pierwsze profesjonalne występy z gitarą w dłoni. Większość osób kojarzy Campbella z zespołu Motorhead. Z grupą tą współpracował on przez 31 lat, aczkolwiek w 2015 roku ogłosił swoje odejście. Jego decyzja była podyktowana nagłą śmiercią Lemmy'ego - lidera tego zespołu. 

Z jakich singli znany jest Phil Campbell?

Swoje pierwsze poważne single Phil Campbell nagrywał jeszcze we współpracy z Persian Risk. Gitarzysta po dziś dzień bardzo dobrze wspomina współpracę z tym zespołem, sądząc, że przyczynił się on bardzo mocno do jego dalszego rozwoju. Z Persian Risk Campbell wydał chociażby "Calling For You" czy "Ridin' High", które w zawrotnie szybkim tempie przypadły do gustu miłośnikom mocnych, heavymetalowych brzmień. Bardzo dużą popularność odniosły też utwory, które Campbell wydał wraz z Motorhead. Takie piosenki jak "Brotherhood of Man", "When the Sky Comes Looking for You" czy "Rock Out" bardzo szybko zostały skomplementowane przez wielu krytyków muzycznych na całym globie.

Co warto wiedzieć o Philu Campbellu?

Kariera Campbella obfitowała w wiele sukcesów, które doskonale widać dzięki otrzymanym przez niego laurom. Szczególną renomę gitarzysta zyskał w 2016 roku, kiedy to został wyróżniony prestiżową nagrodą Metal Hammer Awards w kategorii God of Riffs. Jak podkreśla sam Campbell, nagroda ta była pięknym podsumowaniem jego wieloletniej kariery. Wiele osób nie zdaje sobie również sprawy z tego, że Campbell chętnie udziela się w licznych filmach. Wystąpił on chociażby w "In A Metal Mood" czy "Hair I Go Again". Artysta podkreśla jednak, że występy w filmach są dla niego jedynie dodatkiem, a podstawą pozostaje dla niego branża muzyczna. 

Kategorie:gitarzyści

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

W jakim mieście urodził się Phil Campbell?
Phil Campbell przyszedł na świat w walijskim Pontypridd.
Czy Phil Campbell ma dzieci?
Tak, popularny heavymetalowy gitarzysta ma troje dzieci.

Fani lubią też

Zobacz też